תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

קרן השתלמות לשכירים: לעשות אקזיט בלי סטארט-אפ

מדורים:
21/06/2022

קרן השתלמות לשכירים מאפשרת להפקדה חודשית בגובה של כמה מאות שקלים לצמוח לאורך הזמן ליותר ממיליון ₪. איך לעשות אקזיט מבלי להקים סטארט-אפ? כך תעשו זאת נכון.

הצטרפו לקרן ההשתלמות של מיטב, הקליקו לפרטים >>

כבנות ובנים ל"אומת הסטרטאפ", כולנו שומעים מדי כמה שבועות על חבורת ישראלים מוכשרת נוספת שהגשימה את החלום ועשתה אקזיט. נכון, לא כולם יכולים לעשות את זה ורוב הסטארט-אפים בכלל נכשלים ונסגרים, מה שמשאיר אותנו עם המציאות המפוכחת והיומיומית. אבל אולי תתפלאו לשמוע שכל אחד מאיתנו יכול, בהתנהלות נכונה, לייצר רווח לא רע משל עצמו.

בשביל לייצר רווח כמו באקזיט לא חייבים להקים סטרטאפ או להשקיע בו. כל שצריך הוא לוודא שיש לכם קרן השתלמות, ולתת לה לעבוד בשבילכם לאורך זמן.

קראו עוד במגזין:

איך זה אפשרי? באמצעות קרן השתלמות, אפיק חיסכון פופולרי ונחשק, המציע מגוון של הטבות משמעותיות שעשויות להגדיל את החיסכון במאות אחוזים. בואו נכיר את ההטבות האלה ונבין איך הפקדות של כמה מאות שקלים בחודש עשויות לתפוח לסכומים שמגיעים לכמעט 700 אלף ₪ ברוטו – ובחלק מהמקרים אף לחצות את רף המיליון ש"ח.

שלושה בעקבות אחד

המעסיק פתח לכם קרן השתלמות? על כל שקל שתפקידו, המעסיק יכול להפקיד עד פי שלוש: בעוד שאתם מפקידים מדי חודש עד 2.5% מהשכר, המעסיק יכול להפקיד במקביל עד 7.5% מהשכר. אם לדוגמה אתם מפקידים 375 ₪ בחודש, המעסיק יכול להפקיד בעבורכם 1,125 ₪ בחודש.

התוצאה? אחרי שנה ההפקדות שלכם יסתכמו ב-4,500 ₪, בעוד הפקדות המעסיק יגיעו ל-13,500 ₪. עשר שנות הפקדה אמורות להסתכם ב-45,000 ₪ מהצד שלכם ו- 135,000 ₪ מצד המעסיק. וזה עוד לפני שדיברנו על מכפיל הכוח הבא של קרן ההשתלמות, שיכול להגדיל את החיסכון אפילו יותר.

מכפיל הכוח של החיסכון

קרן השתלמות היא מכשיר השקעה מנוהל. זה אומר שהכספים מושקעים באחד מתוך מגוון מסלולי השקעה לבחירה, בהתאם לצרכים וההעדפות שלכם. לכן, לא רק כשהחיסכון יכול לשלש את עצמו באדיבות המעסיק, באפשרותו לצמוח אפילו יותר בזכות התשואה השנתית שמניב מסלול ההשקעה הנבחר.

וכאילו שזה לא מספיק, אפקט הריבית דריבית פועל על החיסכון שלכם כמכפיל כוח: רווחי התשואה מושקעים חזרה, מייצרים עוד רווחים, שמושקעים חזרה ומייצרים עוד רווחים – וכך הלאה. אם חיפשתם כדור שלג של רווחים על ציר הזמן – מצאתם אותו.

איך כל זה מתורגם למספרים? בהמשך לדוגמה הקודמת, נניח שאתם מפקידים בכל חודש 375 ₪ לקרן ההשתלמות, המעסיק מצידו מפקיד 1,125 ₪ לחודש – והכספים מושקעים במסלול שמניב תשואה שנתית בשיעור של 6%. במקרה כזה, לאחר 20 שנה יצטברו בקרן ההשתלמות 693,061 ₪ ברוטו – מתוכם רק 90,000 ₪ יצאו מהכיס שלכם! כל השאר הם תולדה של הפקדות המעסיק, התשואה ואפקט הריבית המצטברת.

השארתם את הכסף בקרן ההשתלמות ל-30 שנה, והתשואה השנתית נשארה זהה? במקרה זה יצטברו בקרן ההשתלמות 1,506,773 ₪ ברוטו. לא רע לאקזיט, בהתחשב בעובדה שבמשך 30 שנה ההפקדות העצמיות שלכם יסתכמו ב- 135,000 ₪ בלבד. במילים אחרות: הסכום ברוטו שיצטבר בחיסכון גבוה פי 11 מהסכום שהפקדתם.

עדיין לא הצטרפתם לקרן ההשתלמות של מיטב? זה הזמן >>

poll questionהאם יש לך קרן השתלמות מהעבודה?

לחסוך במקום למשוך

קרן השתלמות מאפשרת לכם למשוך את הכספים שהצטברו אחרי שש שנות חיסכון,  או אחרי שלוש שנים בלבד אם בכוונתכם להשתמש בכסף למימון לימודים. משיכה לאחר תקופה זו מזכה בפטור ממס רווחי הון על הרווחים, עד לתקרה העומדת נכון לשנת 2022 על 15,712 ₪. על הפקדות מעבר לתקרה השנתית יחול תשלום מס רווחי הון בגובה 25% עבור הרווחים הריאליים.

אם אתם לא זקוקים לכסף באופן מיידי, מומלץ שתשקלו להשאיר אותו בחיסכון ולהמשיך ליהנות מאפקט הריבית המצטברת. משיכה לאחר שש שנים עלולה להוביל להפסד רווחים פוטנציאליים בגובה מאות אלפי שקלים לאורך עשרות שנים.

יש לכם קרן השתלמות?

יש לכם תרנגולת זהב ביד, אם תבחרו לעשות בה שימוש נכון. מעבר להשארת הכסף בחיסכון, מומלץ לבדוק שההפקדה החודשית של המעסיק מגיעה לתקרה המותרת, העומדת על עד 7.5% מהשכר שלכם. אם ההפקדה נמוכה יותר, כדאי לנהל משא ומתן עם המעסיק לצורך העלאה שלה במסגרת המשא ומתן לשיפור תנאי השכר. חשוב לזכור: לאורך שנים, כל סכום שמתווסף מצד המעסיק יכול להשפיע על סך החיסכון.  

אין לכם קרן השתלמות?

אם עדיין אין לכם קרן השתלמות, מומלץ לבקש מהמעסיק במשא ומתן על תנאי השכר לפתוח לכם קרן. בשל ההטבות המשמעותיות שקרן ההשתלמות מעניקה, לעיתים היא משתלמת יותר מאשר העלאה בשכר. גם למעסיק יש אינטרס להעניק לכם קרן השתלמות, ככלי לשימור ושיפור שביעות הרצון. בנוסף לכך, פתיחת קרן השתלמות עשויה להיות עדיפה גם מבחינתו ולחסוך לו תשלומי שכר (דוגמת תשלום לביטוח לאומי ופנסיה) – כך שמדובר ב- win-win.

בשביל לייצר רווח כמו באקזיט לא חייבים להקים סטרטאפ או להשקיע בו. כל שצריך הוא לוודא שיש לכם קרן השתלמות, ולתת לה לעבוד בשבילכם לאורך זמן.

הצטרפו לקרן ההשתלמות של מיטב, הקליקו לפרטים >>

החברה המנהלת מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ מבית מיטב ואיילון ביטוח. האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 1 שנים

  בימים הקרובים אמור להשתחרר לי קרן ההשתלמות מה אתם מציעים לי למשוך בתום תקופה או להשאיר בקופה והאם זה בכלל צובר ריבית ואם כן כמה

 • לפני 1 שנים

  אבל למה אתם לא מציינים את הירידות החדות מתחילת השנה שפגעו קשה בקרנות ההשתלמות. אני מושקע בסכום יפה במיטה דש ומתחילת השנה כבר איבדתי עשרות אלפי שקלים. למען השקיפות ראוי גם לציין עובדה זו וגם תתנו את דעתכם מה צופה העתיד

  • לפני 1 שנים

   זידן, מי שיש לו קרן השתלמות לא מעניין אותו רווחים או הפסדים של שנה אחת אלא הוא חושב לטווח ארוך יותר. וגם קבל טיפ חשוב: בהשקעות - רווח והפסד ילכו יד ביד לנצח

  • לפני 1 שנים

   מה שאתה אומר רק מוכיח שאתה לא מבין בהשקעות. כל השווקים בירידות חדות בגלל תיקונים של הבועה המטורפת שהתנפחה בקורונה.

  • לפני 1 שנים

   מי שמתלונן מפסיד

  • לפני 1 שנים

   כל שוק ההון בירידות מתחילת שנה, זה לא בעיה פרטית של מיטב. צריך לחכות בסבלנות ולא למשוך את הכספים. בדר"כ השוק מתקן את עצמו .

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: קרן השתלמות לשכירים: לעשות אקזיט בלי סטארט-אפ
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.