תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

יותר משתלם מהעלאת שכר? 7 סיבות לבקש קרן השתלמות

מהי קרן השתלמות ואיך היא עשויה לסייע לכם להגדיל באופן משמעותי את החיסכון באדיבות ההטבות שתקבלו מהמעסיק והמדינה? הצצה ליתרונות מכשיר החיסכון המשתלם בישראל

לא משנה אם אתם מתחילים עבודה חדשה או מתכוונים לבקש מהבוס העלאה, סביר להניח שמעסיקה אתכם השורה התחתונה: כמה כסף ייכנס לעו"ש בכל חודש. זה הכי הגיוני בעולם, אך בזמן שאנחנו מתמקדים בשכר, רובנו מפספסים את ההטבה שעשויה להזרים לנו לא מעט כסף.

על כל שקל שתעבירו לקרן ההשתלמות, המעביד יעביר פי שלושה

להטבה הזו קוראים קרן השתלמות: אפיק חיסכון שנועד בעבר לממן לימודים והשתלמויות (ומכאן שמו) וכיום הוא מאפשר לכם לחסוך לכל מטרה, וליהנות מהטבות משמעותיות. בקרן השתלמות לשכירים מופקדים באופן שוטף כספים גם על ידי העובד וגם על ידי המעסיק, שלמעשה משתתף בחיסכון שלכם.

להצטרפות לקרן ההשתלמות של מיטב דש, לחצו כאן>>

מנהלים משא ומתן עם הבוס על תנאי ההעסקה? הנה 7 סיבות מעולות לבקש ממנו לפתוח לכם קרן השתלמות.

סיבה 1: על כל שקל שתפקידו – המעביד יפקיד עד פי שלושה

נתחיל עם הבשורה הגדולה של קרן ההשתלמות: לרוב העובד מעביר לקרן ההשתלמות 2.5% משכרו, והמעסיק? הוא מפקיד לקרן ההשתלמות סכום גבוה עד פי שלושה, כלומר עד כ-7.5% משכר העובד.

במילים אחרות: על כל שקל שתעבירו לקרן ההשתלמות, המעביד יעביר פי שלושה. אם למשל השכר שלכם עומד על 10,000 ₪ ותעבירו לקרן ההשתלמות 250 ₪ בחודש (שהם 2.5% מהשכר), המעביד יעביר 750 ₪ מדי חודש. התוצאה: חיסכון חודשי בגובה 1,000 ₪, שיצטבר ל-12,000 ₪ בשנה, שאת רובם המכריע הפקיד המעסיק. וזה עוד לפני שהזכרנו את התשואות שצפויה להניב קרן ההשתלמות.

סיבה 2: להגדיל את פוטנציאל התשואה

בשונה מהריבית הזעומה שמקבל החיסכון בבנק, חיסכון בקרן השתלמות מאפשר לכסף לעבוד בשבילכם: כספי הקרן מושקעים באחד ממגוון מסלולי השקעה לבחירתכם, מסלולים שפוטנציאל התשואה בהם גבוה יותר.

סיבה 3: ליהנות מיתרונות ההשקעה בשוק ההון

חוסכים רבים רוצים ליהנות מיתרונות ההשקעה בשוק ההון ומפוטנציאל התשואה הגבוה לאורך זמן, אך חוששים להשקיע באופן עצמאי בשל מחסור בכלים או בידע. החיסכון בקרן השתלמות מאפשר לכם להשקיע בשוק ההון בצורה מנוהלת ומבוקרת, מאחר שכספי החיסכון מנוהלים על ידי מומחי השקעות מנוסים ומושקעים במגוון אפיקים בעלי חשיפה משתנה למכשירי שוק ההון השונים.

קראו עוד במגזין:

 

 

סיבה 4: לקבל פטור ממס

מתוך רצון לעודד אותנו לחסוך לאורך זמן, קבעה המדינה כי לאחר שש שנות חיסכון ניתן למשוך את הכספים שהצטברו בקרן ההשתלמות בלי לשלם מס הכנסה על הפקדות המעסיק. גם התשואה שתניב לכם קרן ההשתלמות פטורה ממס, בשונה מהשקעות אחרות בשוק ההון הכרוכות בתשלום מס רווחי הון בגובה 25%.

מכיוון שמדובר בהטבות מס משמעותיות, נכון לשנת 2021 הן חלות על שכר חודשי בגובה של עד 15,712 ₪ ועל הפקדות חודשיות (של העובד והמעסיק) בשיעור של עד 10% מהשכר החודשי.

סיבה 5 : לחסוך סכומי כסף משמעותיים

כמה כסף החיסכון שלכם יהיה שווה לאחר שש שנים? בהמשך לדוגמה הקודמת, בהנחה שתפקידו בכל חודש 250 ₪ מהשכר והמעסיק יפקיד 750 ₪, תוכלו לחסוך 12,000 ₪ בשנה שהם 72,000 ₪ בתוך שש שנים. זה עוד לפני שדיברנו על התשואה של החיסכון, המושקע באפיק השקעה לבחירתכם.

בהנחה שהתשואה השנתית תעמוד על כ- 5%, שווי החיסכון לאחר שש שנים יהיה 83,764 ₪. החלטתם להמשיך לחסוך בקרן ההשתלמות בלי למשוך את הכספים? בזכות אפקט הריבית דריבית, אחרי 12 שנה יהיו לכם ביד כבר 196,764 ₪. והכל מהפקדה עצמית בגובה 250 ₪ בחודש.

סיבה 6: לממן את הלימודים

רוצים לצאת ללימודים? אפשר למשוך את כספי קרן ההשתלמות לצרכי לימודים או השתלמויות כבר אחרי שלוש שנים. אנחנו רק מזכירים שהכספים האלה מורכבים ברובם מהפקדות המעסיק, שלמעשה משתתף במימון הלימודים ובהרחבת סל היכולות שלכם.

סיבה 7: לקבל הלוואה בתנאים משתלמים

צריכים כסף, אבל לא רוצים למשוך אותו מקרן ההשתלמות כדי לא לוותר על ההטבות שמגיעות לכם? ניתן לקבל הלוואה בתנאים משתלמים, כנגד הכספים הצבורים בקרן ההשתלמות.

הצטרפו עכשיו לקרן ההשתלמות של מיטב דש>>

החברה המנהלת מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ מבית מיטב דש ואיילון ביטוח. האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 2 שנים

  מעניין מאוד וכדאי להפיץ לאנשים נוספים

 • לפני 2 שנים

  מצוין. אבקש מהבוס

  • לפני 2 שנים

   הסיבה העיקרית היא ש לבתי השקעות אהיה עוד כסף לסכן בלי להוציא מהכיס הפרטי במקום שהאדם הפרטי יקבל את זה מזומן במשכורת ואם ירצה יוכל להשקיע באופן פרטי וגםלהנות מהרווחים בעצמו אבל אתם החזירים מהנדסים לאנשים את המוח ומנצלים אותם כל מי שקשור למערכת בכל צורה חזיר מסריח

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: יותר משתלם מהעלאת שכר? 7 סיבות לבקש קרן השתלמות
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.