תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

עצמאים? כך תצרו לכם רשת ביטחון בימים של אי ודאות כלכלית

02/02/2021

לבחירתכם שלושה אפיקים שיאפשרו לכם לדאוג לעסק ולעתיד המשפחה גם בתקופה שבה ההכנסה נפגעת. איזה אפיק איבד אטרקטיביות בגלל הריבית האפסית ואיזה מאפשר לכם ליהנות מכל העולמות?

הקורונה שינתה את חיינו גם במישור הכלכלי, אבל נדמה שהעצמאים משלמים מחיר גבוה יותר. המענקים שקיבלתם מהמדינה היו נמוכים ועצמאים רבים מרגישים שאין להם על מי לסמוך, אלא על עצמם.

אם בכוונתכם לחסוך לעתות משבר או מצוקה, מומלץ שתבחרו באפיק השקעה סולידי שיאפשר לכם להניב תשואה בלי לקחת סיכונים מיותרים

בתקופת משבר הקורונה מתחדדת, אף יותר מתמיד, החשיבות של יצירת רשת ביטחון כלכלית, שתעניק לנו מרווח נשימה בתקופות שבהן ההכנסה נפגעת. מדובר לא רק בביטחון כלכלי, אלא גם בהפחתת לחצים מיותרים שמקשים עוד יותר על ההתנהלות במציאות של אי ודאות גדולה. להלן שלושה אפיקי חיסכון שיאפשרו לכם, העצמאים, לחסוך ליום סגריר. הבחירה באפיק עשויה לקבוע האם הסכום שתצליחו לחסוך עשוי להספיק לכם ברגע האמת.

1. האפיק המיושן

זוכרים שפעם היינו שולחים פקסים ומפקידים כסף בתוכנית חיסכון בבנק? לא מעט בחירות והחלטות שהיו פופולריות וכמעט מובנות מאליהן בעבר, איבדו מערכן כיום ביחס לאלטרנטיבות המגוונות. גם "הזכות" לסגור את הכסף לתקופה ממושכת בבנק כדי לקבל ריבית כמעט אפסית, כבר לא ממש נראית אטרקטיבית. מצד אחד, הריבית ממש נמוכה. מצד שני, כדי לראות רווח כלשהו עלינו לסגור את הכסף לתקופה ממושכת, פעולה בעייתית למדי בתקופה שבה אופפת אותנו אי ודאות כלכלית ותעסוקתית.

כמובן, אפשר להשאיר את הכסף בעו"ש או לסגור אותו בפיקדון יומי, אבל במקרה כזה הוא לא יניב כמעט תשואה ואפילו יאבד מערכו הריאלי.

poll questionהאם את/ה ומשפחתך חוויתם ירידה בהכנסה במשבר הקורונה?

2. האפיק הגמיש: השקעה בשוק ההון

החיסכון באפיק זה יכול להתבצע במגוון רחב של מכשירי השקעה: מהשקעה בקרנות נאמנות עד מסחר עצמאי בשוק ההון, או השקעה באמצעות תיק השקעות דיגיטלי. כל אפיקי ההשקעה בשוק ההון מאפשרים לכם להגדיל את פוטנציאל התשואה – וליהנות מנזילות מלאה של הכסף. כלומר, למשוך את הכסף בכל רגע נתון.

אם בכוונתכם לחסוך לעתות משבר או מצוקה, מומלץ שתבחרו באפיק השקעה סולידי שיאפשר לכם להניב תשואה בלי לקחת סיכונים מיותרים. חשוב לדעת שהרווחים המתקבלים מההשקעות בשוק ההון חייבים במס רווחי הון בשיעור של 25%.

קראו עוד במגזין:

 

 

3. האפיק של כל העולמות: קופת גמל להשקעה

תכירו את גיבורת העל של עולם החיסכון, זו שתאפשר לכם להשקיע במגוון אפיקי השקעה, לקבל נזילות מלאה של הכסף וגם ליהנות מהטבות מס משמעותיות, לרבות פטור ממס רווחי הון.

מהי בעצם קופת גמל להשקעה? מדובר במכשיר חיסכון שהושק בשנת 2016, מתוך רצון לעודד את הציבור לחסוך לטווח ארוך. כל זאת תוך אפשרות למשוך את הכסף בכל רגע נתון, בלי הגבלות ובלי קנסות. בזכות מאפייניה, קופת גמל להשקעה מאפשרת לכם לחסוך לכל מטרה ולכל טווח זמן. אפיק חיסכון זה אידיאלי, מטבע הדברים, גם לבעלי עסקים שרוצים לשים כסף בצד, עם אפשרות למשוך את הכסף בכל רגע נתון. והדובדבן שבקצפת: מי שמחליט להשאיר את הכסף בקופת הגמל להשקעה ולמשוך אותו כקצבה לאחר גיל 60, ייהנה מהטבות מס משמעותיות: פטור ממס רווח הון (בשיעור 25%) ופטור מלא מתשלום מס הכנסה.

קופות הגמל להשקעה גובות דמי ניהול נמוכים ביחס לאפיקי השקעה אחרים. לשם המחשה, חוסכים בקופת הגמל להשקעה של מיטב דש נהנים מדמי ניהול בגובה 0.7% בלבד מהצבירה. והתוצאה? יותר כסף מופנה לחיסכון במקום לתשלום דמי ניהול.

בשורה התחתונה, קופת גמל להשקעה היא כלי חיסכון מצוין לכל טווחי הזמן, עם דמי ניהול נמוכים יחסית. ניתן למשוך את הכסף בכל רגע, ללא קנסות והגבלות, למעט מס רווח הון. החוסכים בוחרים בין מגוון מסלולי השקעה, עם אפשרות למעבר מהיר בין המסלולים ללא הגבלה וללא תשלום מס. למעשה, תשלום המס בגין רווחי ההון יתבצע רק בעת משיכת כספי החיסכון, כך שיש כאן גם הטבה של דחיית מס. עם זאת, בהטבות המס המשמעותיות ביותר זוכים חוסכים מתמידים שימשכו את הכסף שנצבר בחיסכון שלהם כקצבה לאחר גיל 60.

בקופת גמל להשקעה ניתן לחסוך כ- 70 אלף ₪ בכל שנה קלנדרית. רוצים להפקיד יותר? אפשר לפתוח קופת גמל להשקעה על שם כל אחד מבני המשפחה, למצות את ההטבות שמגיעות לכם ולהגדיל את רשת הביטחון העסקית והמשפחתית.

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה, לחצו כאן >>

*החברה המנהלת הינה מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ מבית מיטב דש ואיילון ביטוח. אין לראות באמור ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים לכל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. הנתונים והחישובים מתבססים על הנחות אשר נכונות למועד פרסומן ועשויות להשתנות מעת לעת.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 1 שנים

    טיפים מעולים! תודה רבה
    אני נעזרת ברייזאפ, שזה כלי נהדר להתנהלות כלכלית. זה מאד עוזר להבין על מה אני מבזבזת כמה. "לעלות" על הוצאות שלא ידעתי שאני מוציאה עליהן, כמו עמלת כרטיס אשראי למשל. עוזר לי להבין איפה אני יכולה להוריד ואיפה לא. למשל- הוצאתי 800 שקל החודש על אוכל בחוץ? עדיף שאשתדל לבשל יותר בבית וכו'. ככה אני מצליחה לחסוך הרבה יותר ממה שחסכתי בעבר, יש שם גם המון טיפים וזה ממש נחמד... בקיצר 45 שקל בחודש שאני משלמת ששוים הרבההה יותר. אגב מי שרוצה לנסות יש הטבה של חבר מביא חבר- חודשיים ניסיון חינם
    https://riseup-friends.link/cmr?icrc=Jt1dkj92y ממליצה בחום!

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: עצמאים? כך תצרו לכם רשת ביטחון בימים של אי ודאות כלכלית
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.