תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

מדריך: 4 פתרונות השקעה חכמים לכסף הפנוי שלכם

מה המשותף לקופת גמל להשקעה, פוליסת חיסכון, קופת גמל בתיקון 190 ומיטב דש מנג'ר? כולם כלי השקעה העומדים לבחירתכם. מהם היתרונות והחסרונות של כל פתרון – ומה כדאי לדעת על הגוף שינהל את כספכם?

משבר הקורונה עוד לא מאחורינו, אך מדינות רבות ובהן כמובן גם ישראל חוזרות בהדרגה לפעילות  כלכלית מלאה. מדינות אחרות נמצאות עדיין בשלבי התאוששות ראשונים, אבל הכיוון ברור: הכלכלה העולמית תשוב ותצמח. כדי שלא תפספסו את ההזדמנות להרוויח מסוף משבר הקורונה, זהו הזמן להכיר ארבעה מכשירי השקעה אטרקטיביים לכסף הפנוי שלכם.

חסכתם עד גיל 60? תוכלו להתחיל למשוך את הכספים שהצטברו בחיסכון כקצבה חודשית, פטורה ב-100% ממס

1. קופת גמל להשקעה

מכשיר חיסכון חדש יחסית (הושק בשנת 2016), שהולך וצובר פופולריות כמכשיר פיננסי להשקעה בשוק ההון. הכסף בקופות הגמל להשקעה מנוהל באופן מקצועי על ידי מנהלי השקעות במגוון מסלולי השקעה לבחירתכם. כחוסכים במוצר זה אתם נהנים משלוש הטבות מס:

 • אפשרות לעבור בין מסלולי ההשקעה ללא עלות ומבלי שהמעבר ייחשב כאירוע מס.
 • דחיית מס: אמנם, קופת גמל להשקעה חייבת ב-25% מס על הרווחים הריאליים בעת המשיכה, אך דחיית התחשבנות המס הזו עד לסיום תקופת החיסכון מאפשרת לרווחים להצטבר מהר יותר.
 • משיכה כקצבה בפטור מלא: חסכתם עד גיל 60? תוכלו להתחיל למשוך את הכספים שהצטברו בחיסכון כקצבה חודשית, פטורה ב-100% ממס.

קראו עוד במגזין:

 

 

גם דמי הניהול בקופת הגמל להשקעה זולים באופן משמעותי ביחס לדמי הניהול הממוצעים שתשלמו על קרנות נאמנות או פוליסות חיסכון (ראו בהמשך). הרגולטור החליט לקבוע תקרת השקעה שנתית למוצר זה. התקרה נקבעה בשנת 2021 והיא בסכום בסך של 70,913 ₪ לאדם, מה שמאפשר למשפחה בת חמש נפשות להפקיד יחד יותר מ-350  אלף ₪ בשנה.

לפתיחת קופת גמל להשקעה, לחצו >>

2. פוליסת חיסכון

מכשיר השקעה הקיים במרבית חברות הביטוח, ומעניק פתרון לניהול השקעות מקצועי ללא כל אלמנט ביטוחי. המוצר מעט יותר יקר מגמל להשקעה, אך אין בו תקרת השקעה. הפוליסה מציעה לבחירה מגוון מסלולי השקעה בהתאם לרמת הסיכון המתאימה לכם, והכספים מנוהלים על ידי מנהלי השקעות.

גם בפוליסת החיסכון תיהנו מדחיית מס עד לסיום החיסכון, שבסופו תשלמו 25% מס על הרווחים הריאליים. מכשיר זה מגיע עם שירות דיגיטלי, המאפשר לבצע מגוון פעולות בשירות עצמי באפליקציה ייעודית. עוד יצויין כי קיימת פוליסה בשם "בסט אינווסט" בהכשרה חברה לביטוח, שייחודה הוא בכך שניתן לשלב בה ניהול בידי מנהלי השקעות מטעם גופים שאינם חברות ביטוח, כגון מיטב דש. אם נולדתם בשנת 1948 או קודם לכן, תגלו כאן גם "סוכריה" מעניינת: "פטור ממס לאוכלוסיות מבוגרות", הטבה ששוויה יכול להגיע לאלפי שקלים בשנה (בכפוף לתקרות הנקבעות בהתאם להוראות הדין).

למגוון מסלולי ההשקעה של פוליסת החיסכון, לחצו >>

poll questionמבין ארבעת פתרונות ההשקעה המוזכרים בכתבה זו, איזה מתאים לך?

3. קופת גמל בתיקון 190

קופת גמל זו, אשר הפכה לחלופה האטרקטיבית ביותר להשקעות על ידי בני הגיל השלישי, מאפשרת ליהנות מניהול השקעות מקצועי של קופות הגמל בפיזור השקעות רחב, לרבות השקעה בנכסים לא סחירים, עם הכסף הנזיל שעומד לרשות העמית.

הקופה נזילה לבני 60 ומעלה, המקבלים בפועל פנסיה חודשית מתוכנית המשלמת להם קצבה של לפחות 4,498 ₪ בחודש (להלן: "פנסיה מזערית"). סכום ההשקעה בקופה זו עומד לרוב על כמה מאות אלפי שקלים. הרובד הראשון הוא בסך של כמעט 35 אלף ₪, המיועד להורשה פטורה ממס רווחי הון, אינו נזיל למשיכה.

יתרונות? יש כמה:

 • בניגוד לחלופות הקודמות, משיכת הכספים כאן הינה בכפוף לתשלום מס בשיעור אטרקטיבי במיוחד בשיעור של 15% מהרווח הנומינאלי.
 • המעבר בין מסלולי השקעה פטור מאירועי מס.
 • דמי הניהול נמוכים לעומת האלטרנטיבות הקודמות.
 • מי שיבחר שלא למשוך את הכסף כסכום הוני אלא לממשו כקצבה, ייהנה מפטור ממס רווח הון על הרווחים שנצברו ומפטור ממס הכנסה על הקצבה.

רוצים לפתוח קופת גמל בתיקון 190? לחצו >>

4. מיטב דש מנג'ר – תיק השקעות דיגיטלי

הפתרון הנוסף ברשימת המומלצים שלנו, מגיע מעולם ניהול תיקי ההשקעות. במיטב דש מנג'ר, לא בוחרים מסלול מתוך רשימה, אלא עוברים תהליך דיגיטלי קצר של אבחון העדפות וצרכים. תמהיל ההשקעות נבנה במיטב דש מנג'ר בהתאמה אישית ומאפשר לכם להשפיע על רמת הסיכון בכל עת. כמו כן, ניתן להתעדכן במצב התיק ברמה היומית דרך אתר ייעודי מהסמארטפון ומהמחשב.

אם בעבר הלא רחוק עדיין נדרשתם להשקיע מאות אלפי שקלים כדי ליהנות מניהול מקצועי של כסף המותאם לכם אישית, הפתרון החכם מבית מיטב דש הוריד את רף הכניסה לסכום של25 אלף ₪ בלבד. במיטב דש מנג'ר הכסף מושקע אך ורק בקרנות נאמנות, מה שאומר שעלויות הניהול השוטף נגזרות רק מדמי הניהול של קרנות הנאמנות בתיק. ההשקעה בקרנות נאמנות תורמת רבות לפיזור הסיכונים בתיק, מאחר שכל קרן נאמנות מחזיקה בעשרות ניירות ערך וכלל ידוע בניהול השקעות הוא שפיזור אפקטיבי מקטין את התנודתיות מחד ועשוי לשפר את התשואה מאידך. כמו כן, ניהול באמצעות קרנות מאפשר ליהנות מריבית דריבית לאורך זמן בזכות דחיית תשלום מס וחיסכון בעמלות קנייה ומכירה. על הצלחת ביצועי התיק מופקדים למעשה שני מנהלים – גם מנהלי ההשקעות של קרנות הנאמנות, וגם מנהל ההשקעות במיטב דש מנג'ר, שמנהל את הפוזיציות של תיק הנכסים שלכם באופן שוטף.

למיטב דש מנג'ר, לחצו >>

כיצד תבחרו היכן לנהל את כספכם? במיוחד כשזה נוגע לכסף שלכם, חשוב שתעשו זאת בגוף מוכר ובעל מוניטין שנצבר לאורך שנים, שיודע להעמיד לרשותכם מעטפת שלמה של פתרונות השקעה ונהנה מגב כלכלי חזק ואנשי מקצוע מן השורה הראשונה. בית ההשקעות מיטב דש מעמיד לרשות לקוחותיו את כל מגוון המוצרים שנסקרו כאן, עם יותר מ-40 שנות ניסיון בניהול השקעות ועם יותר ממיליון לקוחות.

למגוון פתרונות ההשקעה של מיטב דש, היכנסו לדף הבית >>

החברה המנהלת הינה מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ, מבית מיטב דש ואיילון ביטוח. אין לראות בנתונים ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 2 שנים

  יפה מאוד. מה לגבי פוליסת חיסכון? לא לא מצוין בכתבה שלכם?

  • לפני 2 שנים

   שלום רפאל, סעיף מספר 2 בכתבה אכן מתייחס לפוליסת חיסכון, ונותן דוגמה לפוליסה הספציפית "בסט אינווסט" עמה אנו עובדים במיטב דש.

 • לפני 2 שנים

  מעוניינת שתחזרו אלי

  • לפני 2 שנים

   היי איילה, תשאירי לנו את הפרטים בבקשה ונחזור

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: מדריך: 4 פתרונות השקעה חכמים לכסף הפנוי שלכם
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.