תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

קופת גמל להשקעה: תקרת ההפקדה לקראת סוף 2022

26/12/2022

הפופולריות של קופת הגמל להשקעה כמכשיר חיסכון אינה מקרית: היא מעניקה הטבות משמעותיות לחוסכים. זו בדיוק הסיבה לבדוק האם הגעתם כבר לתקרת ההשקעה השנתית – ואם לא למהר ולהשלים. צפו בסרטון

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה, לחצו>>

הפופולריות העצומה של קופת הגמל להשקעה, מכשיר חיסכון צעיר יחסית שהושק ב-2016, מוסברת ביתרונות הרבים שהיא מציעה לחוסכים: אפשרות למשוך את הכסף באופן חלקי או מלא בכל רגע נתון; השקעה בשוק ההון באמצעות מומחי השקעות מנוסים ומיומנים; חיסכון ניכר בדמי ניהול (בקופת הגמל להשקעה של מיטב - 0.7% בלבד מהצבירה); וכמובן, הטבות מס משמעותיות. 

כבית השקעות ותיק וגדול, מיטב מציעה לכם להשקיע בקופת גמל להשקעה עם מגוון מסלולי השקעה בשוק ההון וניהול אקטיבי של מומחי השקעות, המנוסים בהתמודדות עם כל מצבי השגרה והקיצון בשווקים

קראו עוד במגזין:

שתי הטבות מס מחלקת המדינה, בניסיון (מוצלח למדי) למשוך משקיעים להשקיע בקופת גמל להשקעה:

 • אפשרות לפטור ממס רווחי הון: בישראל מונהג מס רווחי הון בסך 25% על רווחים מהשקעה בבורסה. כלומר, אם הרווחתם במהלך שנה אחת 20,000₪ במסחר, תשלמו מס רווחי הון בסך של עד 5,000 ₪ (מדוע עד 5,000 ₪? מפני שמהרווח יש לנכות את עליית מדד המחירים לצרכן, כך שלמעשה רק הרווח הריאלי ימוסה).

בקופת הגמל להשקעה, אין תשלום מס רווחי הון במעבר בין מסלולי השקעה.

אולם, ההטבה העיקרית נוגעת לחוסכים מתמידים: מי שממשיך לחסוך בקופת הגמל להשקעה עד גיל 60 ויותר, מקבל פטור מלא ממס רווחי ההון. 

 • אפשרות לפטור ממס הכנסה: אם החוסך יבחר להמשיך לחסוך עד גיל 60 ולהתחיל למשוך את כספו אחר כך כקצבה חודשית, הוא או היא יקבלו גם פטור מלא ממס הכנסה. כל זאת, כמובן, בניסיון לסייע לחוסך הישראלי ליצור לעצמו מסלול תומך או משלים פנסיה, לצד קצבת הפנסיה שתהיה ברוב המקרים קטנה משמעותית מהשכר שהורגל לקבל בשנות עבודתו. 

עדיין לא פתחתם קופת גמל להשקעה? זה הזמן >>

poll questionעד כמה אתם מנצלים את הטבות המס לקראת סוף שנה

הטבות המס המשמעותיות הובילו את הריבון, המדינה, לקבוע תקרת הפקדה שנתית לקופת גמל להשקעה. נכון לשנת 2022, תקרת ההפקדה האישית (פר חוסך) בקופת הגמל להשקעה עומדת על 72,616 ₪. מאחר שהתקרה שנתית, חוסכים שלא השקיעו את מלוא הסכום השנה יכולים עדיין להגדיל את ההשקעה ולהשלים את החסר

כבית השקעות ותיק וגדול, מיטב מציעה לכם להשקיע בקופת גמל להשקעה עם מגוון מסלולי השקעה בשוק ההון וניהול אקטיבי של מומחי השקעות, המנוסים בהתמודדות עם כל מצבי השגרה והקיצון בשווקים. 

מעוניינים בפרטים נוספים? צפו בסרטון המצורף עם תומר שלו, מנהל מערך היידע בחטיבת הלקוחות של מיטב. 

הצטרפו לקופת גמל להשקעה של מיטב >>

החברה המנהלת הינה מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ. אין לראות בנתונים ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
  אתם קוראים: קופת גמל להשקעה: תקרת ההפקדה לקראת סוף 2022
  Website by:

  © 2017 מיטב דש בע”מ
  אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.