תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

הכירו: 8 מסלולי השקעה בקופת הגמל להשקעה

חוסכים בקופת הגמל להשקעה? אתם יכולים לבחור במסלול השקעה המתאים להעדפותיכם, מטרותיכם, מצבכם בחיים ותנאי השוק המשתנים. מהם מאפייני המסלולים ומתי כדאי לעבור לכל אחד מהם?

קופת גמל להשקעה, מכשיר פיננסי שקיים בשוק החל מ-2016, מאפשר לחוסכים בו ליהנות ממגוון רחב של יתרונות: נזילות מהירה של הכסף, השקעה בשוק הון על ידי מנהלי השקעות ויתרונות מס.

משקיעים רבים רואים בקופות הגמל להשקעה מכשיר פיננסי להשקעה לטווח ארוך. הם משתמשים בקופה כאמצעי חיסכון לילדיהם או כאפיק משלים לקצבת הפנסיה שלהם עצמם

בעידן של ריביות נמוכות ותשואות זניחות בתוכניות החיסכון של הבנקים, קופות הגמל להשקעה מהוות אלטרנטיבה מובילה לחוסכים המעוניינים להגדיל את קצבת הפנסיה העתידית שלהם, או ליצור מסלול חיסכון לטווח ארוך לעתידם האישי או לעתיד ילדיהם. עם זאת, בכתבה זו נתמקד ביתרון גדול אחר של הקופות: מגוון מסלולי ההשקעה שהן מציעות לחוסכים, תוך התמקדות כמובן במסלולים המוצעים ללקוחות מיטב דש*.

בשבחי ההתאמה האישית

קופות הגמל להשקעה במיטב דש מציעות לחוסכים לא פחות משמונה מסלולי השקעה שונים, המאפשרים לכל חוסך לבחור במסלול המתאים לו בהתאם להעדפותיו, מטרותיו, מצבו בחיים וכמובן – תנאי השוק המשתנים.

חשוב לציין: המעבר בין המסלולים השונים מהיר (עד 3 ימי עסקים ממתן ההוראה), גמיש ובעיקר נטול אירוע מס. זוהי הטבת מס, משום שניתן לדחות במשך שנים את תשלום מס רווחי ההון (25%) על הרווחים בקופה. למעשה, תצטרכו לשלם מס ככל הנראה רק בבואכם למשוך באופן מלא או חלקי את כספי החיסכון. המעבר בין מסלולי ההשקעה אפשרי דרך האזור האישי באינטרנט.

לפתיחת קופת גמל להשקעה, לחצו כאן >>

אז בואו נכיר קצת יותר מקרוב את שמונת מסלולי ההשקעה בקופות הגמל להשקעה. זה המבחר שעומד בפניכם:

1. מסלול כללי: נחשב למסלול הפופולרי ביותר ומהווה גם ברירת מחדל להצטרפות, למי שלא בוחר מסלול השקעה מראש. המסלול הכללי מושקע 35%-40% במניות והשאר באג"ח ממשלתי וקונצרני.

2. מסלול מנייתי: בעל חשיפה למניות בארץ ובחו"ל בשיעור שלא יפחת מ-75% ולא יעלה על 120% מנכסי המסלול. חשיפה לנכסים כאמור תושג באמצעות השקעה בנגזרים, קרנות סל, קרנות נאמנות או קרנות השקעה. יתרת הנכסים תושקע בכפוף לשיקול דעתה של ועדת ההשקעות במיטב דש.

3. מסלול עד 20% מניות: מסלול שמושקע ביותר מ-75% אג"ח ועד 20% מניות. נכסי הקופה יהיו חשופים לאג"ח סחירות ושאינן סחירת של חברות, ני"ע מסחריים, הלוואות שאינן סחירות לחברות, אג"ח להמרה, פיקדונות, אג"ח של ממשלת ישראל או של ממשלות אחרות.

4. מסלול כללי פסיבי: מסלול המושקע 35%-40% במניות והשאר באג"ח ממשלתי וקונצרני. בשונה מהמסלול הכללי הרגיל, מסלול זה מתמקד בהשקעת מעקב (או חיקוי) אחר מדדים מובילים בארץ ובחו"ל. המסלול מיועד לחוסכים שחוששים כי מנהלי ההשקעות לא יצליחו "להכות את המדדים", כלומר: להשיג תשואה גבוהה יותר ממדדי השוק. בחירת המדדים אחריהם עוקבים נעשית על ידי מנהל ההשקעות הראשי, לפי תפיסת מאקרו של השווקים.

קראו עוד במגזין:

 

 

5. מסלול מנייתי פסיבי: מסלול דומה למסלול הכללי הפסיבי, כאשר ישנו הבדל משמעותי אחד – ההתחייבות להשקיע לפחות 75% במעקב אחר מדדי מניות.

6. מסלול אג"ח ללא מניות: נכסי הקופה יהיו חשופים לנכסים שאינם מניות בארץ ובחו"ל. בין השאר תהיה חשיפה לאג"ח סחירות ושאינן סחירות, ני"ע מסחריים, הלוואות שאינן סחירות, אג"ח להמרה ופיקדונות, בשיעור חשיפה שלא יפחת מ-75% ולא יעלה על 120% מנכסי הקופה.

7. מסלול לטווח קצר: מיועד למצבי מגננה בהם החוסך מנסה מצד אחד להימנע מהפסדים בשוק, אך מצד שני עדיין לא מעוניין לממש, מה שיחייב אותו להיפגש עם אירוע מס. הפתרון: השקעה זמנית בנגזרים, קרנות סל, קרנות נאמנות או קרנות השקעה. וכאשר מרגישים שניתן לחזור לשוק – מחליפים מסלול וחוזרים.

8. מסלול הלכה: נכסי הקופה יהיו חשופים לנכסים בכפוף להוראות הדין ובכפוף לכללי ההלכה היהודית בלבד. ההשקעות בקופה יתבצעו בסמכותה ובאחריותה הבלעדית של ועדת השקעות, והחברה המנהלת תהיה חייבת לפעול בנאמנות על פי העמיתים בקופה זו.

מעבר בין מסלולים

למקרה שתהיתם, ניתן בהחלט לשלב בין המסלולים השונים. למשל, ניתן לחסוך 50% מההשקעה במניות ו-50% במסלול השקעה לטווח קצר. חלוקה שכזו תאפשר לשמור על חשיפה נמוכה לשוק האג"ח.

משקיעים רבים רואים בקופות הגמל להשקעה מכשיר פיננסי להשקעה לטווח ארוך. הם משתמשים בקופה כאמצעי חיסכון לילדיהם או כאפיק משלים לקצבת הפנסיה שלהם עצמם. קופת הגמל להשקעה אכן מתאימה להשלמה לפנסיה, מאחר שהיא מציעה הטבת מס נדיבה במיוחד: משיכה בפטור מלא ממס כקצבה חודשית לחוסכים, החל מגיל 60.

לכן, שם המשחק כאן הוא ראייה לטווח ארוך. מסלולי ההשקעה אכן עומדים לבחירתכם, אולם חשוב שתדעו להשתמש בהם בחוכמה. מעבר מסלולים נטול מחשבה ותכוף מדי עלול לפגוע בתשואה.

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה, לחצו כאן >>

*החברה המנהלת הינה מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ מבית מיטב דש ואיילון ביטוח. אין לראות באמור ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים לכל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. הנתונים והחישובים מתבססים על הנחות אשר נכונות למועד פרסומן ועשויות להשתנות מעת לעת.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 3 שנים

  מצוין. תודה

 • לפני 4 שנים

  האם ניתן לפתוח קופ"ג להשקעה ולקבל ממנה הלוואה על סמך החסכון המופקד?
  אם כן, באיזה תנאים?

  • לפני 4 שנים

   שלום עמית,
   לקבלת פרטים על הלוואה לאחר פתיחת קופת גמל להשקעה, אנא תיצור קשר עם שירות הלקוחות בטלפון 3366* שלוחה 3.

 • לפני 4 שנים

  האם יש מסלול של ניהול עצמי לקרנות השתלמות

  • לפני 4 שנים

   שלום יוסי,
   יש אפשרות בקרנות ההשתלמות למסלולים בניהול אישי IRA.

 • לפני 4 שנים

  אני מעוניין לשמוע ממך התרשמתי

 • לפני 4 שנים

  תודה עמית

 • לפני 4 שנים

  האם ההטבה בנושא ויתור המדינה על מס רווחי הון כבר בתוקף? האם יתכן שאגלה כשאגיע לגיל 60 שעלי לשלם 25% מס על הרווחים? תודה

  • לפני 4 שנים

   שלום דונלד,
   ההטבה של פטור ממס היא רק למי שיממש את הכסף בקופת הגמל להשקעה כקצבה לאחר גיל 60.

 • לפני 4 שנים

  מה עם המסלול השיקלי ?.לאהזכרתם בכתבה זו .הרי גם זה אחד מהמסלולים שאני אישית העברתי לשם את הקופות שלי

 • לפני 4 שנים

  מה זה אומר שהכסף נזיל? תוך כמה זמן אקבל את הכסף אם אני רוצה למשוך אותו?

  • לפני 4 שנים

   שלום נירית,
   זמן משיכת הכסף מקבלת טפסים תקינים ומלאים הינו 4 ימי עסקים

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: הכירו: 8 מסלולי השקעה בקופת הגמל להשקעה
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.