תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

חסכתם 200 ₪ בקניית סמארטפון? אל תצאו פראיירים בחיסכון הכי גדול בחיים

חיסכון של כמה מאות שקלים בקניית מוצר חדש עשוי לשפר את ההרגשה. לעומת זאת, חיסכון של עשרות או מאות אלפי שקלים עד גיל הפרישה ישפיע באופן מהותי על העתיד הפיננסי שלכם. כך תעשו זאת בצורה פשוטה

להצטרפות לקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש, לחצו כאן>>

אף אחד מאיתנו לא אוהב לצאת פראייר ומתברר שאנחנו מוכנים לעשות הרבה בשביל זה, מסקר מחירים מעמיק עד התמקחות קשוחה על המחיר. למרבה המזל, בעידן הדיגיטלי אפשר לבצע בלחיצת כפתור סקרי מחירים באמצעות מנועי השוואת מחירים. ההשוואה הפשוטה מאפשרת לנו לפעמים לחסוך מאות שקלים בקניית סמארטפון (או כל מוצר אחר), כי למה לשלם בדיוק על אותו מוצר אפילו שקל אחד יותר?

רבים מאיתנו משלמים בכל חודש הרבה יותר ממה שצריך בעבור החיסכון הכי גדול בחיים. אותו סכום כסף, שעשוי היה להניב יותר עד הפרישה, עובד בשבילנו פחות. אבל, זה לא חייב להיות ככה.

קראו עוד במגזין:

 

לחסוך מאות שקלים בקניית מוצר חדש זה נפלא, אבל האם יכול להיות שאנחנו יוצאים פראיירים ומשלמים עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים יותר ממה שצריך דווקא על החיסכון שמלווה אותנו במשך כל החיים?

ספוילר: בחלק מהמקרים, התשובה היא כן. רבים מאיתנו משלמים בכל חודש הרבה יותר ממה שצריך בעבור החיסכון הכי גדול בחיים. אותו סכום כסף, שעשוי היה להניב יותר עד הפרישה, עובד בשבילנו פחות. אבל, זה לא חייב להיות ככה. ארבע פעולות פשוטות יסייעו לכם להפסיק להיות פראיירים ולהגדיל את החיסכון הפנסיוני.  

בדקו מה דמי הניהול שאתם משלמים היום

צמד המילים "חיסכון פנסיוני" גורם לרובנו להירתע ולחשוב שמדובר בעניין מסובך. ומהי התוצאה? חוסכים רבים משלמים את דמי הניהול המרביים בקרן הפנסיה, שעומדים על שיעור של 6% מההפקדות ו- 0.5% מהצבירה. זה אולי לא נשמע הרבה, אך כאשר מדובר בחיסכון ארוך טווח הנפרס על פני עשרות שנים, דמי הניהול יכולים להצטבר לסכומים משמעותיים ולגרום לנו לשלם עשרות ומאות אלפי שקלים יותר ממה שצריך.

החדשות הטובות הן שניתן להוזיל בקלות את דמי הניהול. איך עושים את זה? בשלב הראשון בודקים מהו גובה דמי הניהול שאתם משלמים בקרן הפנסיה, הם מוצגים בדוחות התקופתיים שמפרסם הגוף שמנהל את קרן הפנסיה שלכם. האם גיליתם כמה? זה הרגע לעבור לשלב הבא.  

השוו את דמי הניהול – וחתכו אותם

השוו את דמי הניהול שאתם משלמים לדמי הניהול המוזלים שמציעות קרנות הפנסיה הנבחרות. מדובר בקרנות פנסיה שנבחרו במכרז של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, מאחר שהציעו את דמי הניהול הנמוכים ביותר.

אחת הזוכות במכרז, זו השנה השלישית ברציפות, היא מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ, עם דמי ניהול נמוכים במיוחד: 1% מההפקדה ו-0.22% מהצבירה. האם אתם עדיין משלמים 6% מההפקדה ו-0.5% מהצבירה? אל תהיו פראיירים. הקלקה אחת פשוטה – ואתם בדרך הנכונה לחסוך סכומים משמעותיים לגיל הפרישה.

גלו עוד על קרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש>>

poll questionהאם משכת במהלך שנות עבודתך פיצויי פיטורים?

בחרו במסלול המתאים ביותר בשבילכם

לצד החיסכון בעלויות דמי הניהול, חשוב לבחור במסלול ההשקעה המתאים ביותר בעבורכם. כספי החיסכון שלכם בקרן הפנסיה מושקעים באחד מתוך מגוון מסלולי השקעה: כך, למשל, אפשר להשקיע במסלול אג"ח ללא מניות, במסלולים עם חשיפה נמוכה או גבוהה למניות ובמסלול מחקה מדד S&P 500 (המדד שמאגד את 500 המניות בעלות שווי השוק הגבוה ביותר בשוק ההון האמריקאי). בחירה במסלול המתאים ליעדים, לצרכים ולאופי שלכם תאפשר לכם להגדיל את פוטנציאל התשואה וכפועל יוצא להגדיל את הסכומים שיצברו בחיסכון עד גיל הפרישה.

הילחמו ב"מחר-כך"

אחרי שהבנתם כמה קל להגדיל את החיסכון הפנסיוני, יש רק אויב אחד שיכול למנוע מכם להגיע למטרה: השגרה. ריבוי המשימות השוטפות עלול להדביק אתכם במחלת ה"מחר-כך", שתגרום לכם לדחות שוב ושוב את ההוזלה המשמעותית בדמי הניהול, עד שתשכחו ממנה לחלוטין.

ההמלצה שלנו: בצעו פעולה אחת פשוטה עכשיו, כדי להימנע מתחושת החמצה שתכאב בכיס שנים אחר כך.

הצטרפו עכשיו לקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש, לחצו כאן>>

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. מבית מיטב דש ואיילון ביטוח. החברה המנהלת מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 2 שנים

    מישהו יכול לחזור אליי

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: חסכתם 200 ₪ בקניית סמארטפון? אל תצאו פראיירים בחיסכון הכי גדול בחיים
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.