תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

מדוע אתם כל כך חוששים להשקיע בשוק ההון?

13/01/2022

האם אתם עדיין מתלבטים האם להצטרף למשקיעים בבורסה? קבלו את 6 החששות הנפוצים מפני השקעה בשוק ההון - והפתרונות שיפוגגו אותם

רוצים להצטרף למיטב דש מנג'ר? זה המקום להתחיל בו>>

אנחנו רגילים לחלק את הציבור הישראלי לפי קטגוריות כמו דת, ארץ מוצא, מצב סוציו־אקונומי, מקום מגורים ועוד. אבל, יש מי שמחלקים את הישראלים לשתי קבוצות פשוטות: אלה שמשקיעים בשוק ההון ואלה שלא. כך עשתה גם רשות ניירות ערך בסקר מעניין שפורסם בנובמבר 2021 בנוגע לתפיסותיהם של ישראלים על השקעה בשוק ההון.

חשש נפוץ זה, גורם לרבים לוותר על התשואה הגבוהה שהם עשויים להשיג בשוק ההון, ולהסתפק בפיקדונות בנקאיים שמניבים תשואה זעומה, או אפילו עלולים לאבד מערכם בשל אינפלציה.

קראו עוד במגזין:

 

לא הופתענו לגלות בסקר שהמטרות העיקריות שמניעות את המשקיעים להשקיע בשוק ההון הן חיסכון לטווח ארוך וקבלת תשואה טובה יותר לעומת פיקדון בבנק. אגב, לא פחות מ־20% מהמשקיעים שהשתתפו בסקר הצטרפו לשוק ההון רק בשנה האחרונה.

לעומת זאת, תובנה מדאיגה שעלתה מהסקר קשורה לכך שרק 19% מאלו שאינם משקיעים השיבו כי יש להם תוכנית פיננסית מסודרת לשנים הבאות. על רקע זה ובהתחשב בסביבת הריבית האפסית מול התשואות המרשימות שאפיינו את שוק ההון בשנים האחרונות, נתמקד הפעם בקבוצה הגדולה של הלא משקיעים. ממה הם חוששים? מה הם חושבים על שוק ההון? והכי חשוב: איזה אפיק השקעה יפוגג את חששותיהם ויאפשר גם להם ליהנות מהיתרונות של שוק ההון?

החששות מהשקעה בבורסה עולים בבירור בסקר. במענה לשאלה "מדוע אינכם משקיעים בשוק ההון?" שלוש תשובות מובילות בפער אדיר:

1. לא מבינים בשוק ההון

2. חוששים להפסיד את הכסף

3. אין לנו כסף פנוי להשקעה

יתרה מכך, 71% מקבוצת "הלא משקיעים" ענו כי השקעה בשוק ההון מחייבת הבנה מעמיקה בעולם הפיננסי. לעומתם, רק 29% חושבים שכל שנדרש להשקעה בשוק ההון הוא הבנה בסיסית בתחום וייעוץ של מומחים לפי הצורך.

לנוכח הפער המשמעותי בין שתי התפיסות הללו חשוב להזכיר פרט מהותי: אפשר להשקיע בבורסה לא רק בניהול עצמאי, אלא גם בתיק המנוהל בידי מומחי השקעות מקצועיים. על כך נרחיב מיד, אבל קודם כל נתעמק בחששות הנפוצים בציבור מפני השקעה בשוק ההון.

אנחנו לא מבינים בשוק ההון

ייתכן שאתם באמת לא מבינים בשוק ההון, אבל אנחנו בטוחים שרובכם גם לא מכונאי רכב מוסמכים או רופאי שיניים מדופלמים וכאשר אתם נתקלים בתקלה ברכב או בכאבי שיניים אתם פונים לאיש מקצוע או למומחה. כך בדיוק עליכם לנהוג גם בעולם ההשקעות

ניהול מקצועי יאפשר לכם לבנות תיק השקעות שמתאים בדיוק לכם, גם אם אתם רחוקים מלהיות מומחים גדולים בתחום ההשקעות.

לחצו כאן ותנו לכסף לעבוד בשבילכם>>

poll questionמהו החשש הכי גדול שלכם מפני השקעה בבורסה?

אנחנו חוששים להפסיד את הכסף

חשש נפוץ זה, גורם לרבים לוותר על התשואה הגבוהה שהם עשויים להשיג בשוק ההון, ולהסתפק בפיקדונות בנקאיים שמניבים תשואה זעומה, או אפילו עלולים לאבד מערכם בשל אינפלציה.

כדי לפוגג את החשש נדגיש שאפשר להשקיע בשוק ההון במגוון מסלולים, ברמות סיכון שונות ולפי ההעדפות והצרכים הספציפיים שלכם. אם אתם חוששים – ובצדק – לשים את כל הביצים בסל אחד, אפשר ורצוי לבחור באפיקי השקעה המאופיינים בפיזור רחב שמצמצם את הסיכון. בכל מקרה, ההיסטוריה מלמדת שהשקעה לטווח ארוך בשוק ההון מוכחת כמשתלמת, מכיוון שלאורך השנים השווקים עולים וגם מתקנים ירידות ואפילו מפלות של תקופות משבר. השקעה בידי מומחים אמינים, שמנוסים בהתמודדות עם משברים, עונה גם על חשש זה.

אין לנו מספיק כסף פנוי להשקעה

מדובר על חשש שהיה לגיטימי במשך שנים ארוכות, אבל היום כבר פחות רלוונטי. עד לפני מספר שנים אנשים שרצו לנהל את חסכונותיהם בתיק השקעות מנוהל נתקלו ברף כניסה של מאות אלפי שקלים, אבל כיום המצב שונה לחלוטין. כך לדוגמא למיטב דש מנג'ר, תיק ההשקעות המנוהל של מיטב דש, תוכלו להצטרף גם עם סכומים נמוכים הרבה יותר, בזכות הקלות בהנחיות הרשות לניירות ערך להתקשרות באמצעים טכנולוגיים ויכולות ניהול דיגיטליות, רף הכניסה עומד על 25,000 ₪ בלבד.

אין לנו זמן ללמוד את השוק, לעקוב ולעדכן

מדובר על חשש שאנחנו שומעים לא מעט, אולם גם עליו אפשר להתגבר באמצעות הצטרפות לתיק השקעות מנוהל. למרות שהתיק בידיים של מנהלי השקעות מקצועיים, אתם יותר ממוזמנים ללמוד ידע בסיסי ובוודאי לעקוב אחרי הביצועים של תיק ההשקעות ולעדכן את מדיניות ההשקעות או כל פרט אחר. כשמדובר בתיק השקעות דיגיטלי, תוכלו לעשות זאת בקלות ובנוחות דרך האזור האישי באתר האינטרנט של הגוף המנהל את ההשקעות.

אנחנו לא בנויים ללחץ של שוק ההון

חשש זה הוא קרוב משפחה של החשש להפסיד את הכסף, שכבר הזכרנו בסעיף 2. נכון, משקיעים כבדים רבים נתונים בסטרס תמידי סביב המעקב אחרי מצב השוק והצורך להגיב או דווקא לא להגיב להתרחשויות ולהחליט החלטות מכריעות ברגעי לחץ. הקושי מתחדד אפילו יותר בשל היכולת החשובה הנדרשת ממשקיעים לקבל החלטות מושכלות ולהימנע מהחלטות אמוציונליות פזיזות. גם לכך תיק השקעות מנוהל מספק מענה אידיאלי: אתם יודעים שהכסף שלכם מופקד בידי מנהלי ההשקעות המקצועיים של מיטב דש - בית השקעות עם מעל ל- 40 שנות ניסיון וידע שנצבר בניהול השקעות במצבי השוק המשתנים.

אנחנו חוששים מעלויות גבוהות ובלתי צפויות

רבים חוששים שההשקעה בשוק ההון כרוכה בשלל תשלומים ועמלות בסכומים גבוהים ובלתי צפויים, כולל דמי ניהול, עמלות קנייה ומכירה ודמי משמרת, כמקובל בתיקי השקעות דרך הבנק. זהו אכן שיקול חשוב בבחירת אפיק ההשקעה בשוק ההון, במיוחד אם ההיכרות שלכם עם התחום די בסיסית.

אצלנו, במיטב דש מנג'ר, העלות היחידה הנדרשת מהמשקיעים מסתכמת בדמי הניהול המשולמים לקרנות הנאמנות שמוחזקות בתיק ההשקעות. זה הכול. אין דמי משמרת, גם לא תשלומים על קנייה ומכירה ואפילו לא דמי ניהול בעבור ניהול תיק ההשקעות.

מיטב דש מנג'ר הוא תיק השקעות דיגיטלי, המנוהל בידי מנהלי השקעות מקצועיים ותיקים ומנוסים ובגיבוי של מחלקת המחקר והאנליזה של בית ההשקעות. תיק ההשקעות הדיגיטלי כאמור, מבוסס על השקעה במגוון רחב של קרנות נאמנות, שמבטיחה פיזור רחב וצמצום סיכונים. תיק ההשקעות מותאם לכל לקוח לפי העדפותיו וצרכיו ומקנה גם חיסכון בעלויות ודחיית תשלומי מס. לנוחות המשקיעים, כל ההתנהלות מבוצעת באופן דיגיטלי – מפתיחת התיק, דרך מעקב ועדכונים ועד בקשות למשיכת כספים.

לפרטים והצטרפות על מיטב דש מנג'ר, לחצו כאן>>

*השירות ניתן על ידי מיטב דש ניהול תיקים בע"מ ומיטב דש טרייד בע"מ ("מיטב דש") באמצעות פלטפורמה דיגיטלית להצטרפות לשירות ניהול תיקים. התיק מנוהל באמצעות קרנות נאמנות. מנהל הקרן הינו מיטב דש קרנות נאמנות בע"מ. מיטב דש עוסק בשיווק השקעות (ולא בייעוץ) ולו זיקה לנכסים המנוהלים על ידו. אין באמור לעיל ייעוץ/שיווק השקעות ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור המתחשב בנתונים של כל אדם ו/או הצעה לרכישת ני"ע. אין לראות באמור לעיל התחייבות להשגת תשואה כלשהי. אישור הבקשה ופתיחת החשבון כפופים לשיקול דעתה הבלעדי של מיטב דש ובהתאם לתנאים הקבועים בהסכם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 2 שנים

  מה ההבדל בין הקופות גמל שיש לי אצלכם למיטב דש מנג'ר.
  זה לא אותו עיקרון

 • לפני 2 שנים

  מה קורה עם הכשר?

  • לפני 2 שנים

   בטח במדד אס הנ פי 500 (תרגום מעוות של אנגלית...) יש הכשר של הבדץ העדה''ח משהו די טרי של חודשיים בערך

  • לפני 2 שנים

   בתוכניות חיסכון יש

  • לפני 2 שנים

   האם יש קרנות עם הכשרים של שארית ישראל או בדצ עדה חרדית? חשש ריבית

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: מדוע אתם כל כך חוששים להשקיע בשוק ההון?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.