תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

האם הכסף שלכם נמצא בבנק? ראו המלצות למה ניתן לעשות איתו עכשיו

מהן הפעולות שיאפשרו לכסף לעבוד בשבילכם? ומהו מכשיר החיסכון שמרכז את כולן תחת קורת גג אחת וזוכה בפופולריות בקרב ציבור החוסכים? התשובות בפנים

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה, לחצו>>

אם יש לכם רכב, אתם מן הסתם יודעים עד כמה חשוב להכין אותו לחורף הקר והגשום כדי להימנע מתקלות או חלילה תאונות. באופן דומה, אין סיבה שתתנו לכסף שלכם לקפוא ולאבד מערכו, במקום לתת לו להתחיל לעבוד בשבילכם. מהן הפעולות שאתם יכולים לבצע?

חשוב לבדוק היכן הכסף שלכם מושקע ומהי התשואה השנתית שהוא מניב במכשירי החיסכון השונים. פיזור הערפל יעניק לכם שליטה ויסייע לכם לבחון אפיקי השקעה חלופיים לכסף שנמצא בעובר ושב או בפיקדון בבנק.

קראו עוד במגזין:

 

בצעו בדיקת פנסים פיננסית

חשוב לוודא שאתם רואים את כל אפשרויות החיסכון וההשקעה במרחב. בפועל, ברוב המקרים שדה הראייה של החוסכים מצטמצם לנקודה בודדת אחת, בדמות החיסכון בבנק. הבעיה היא שהשארת הכסף בבנק עשויה לגרום לכסף לקבל ריביות אפסיות, וגם לאבד מערכו הריאלי. כאשר שיעור עליית המחירים במשק (אינפלציה) גבוה משיעור הריבית האפסית המתקבלת על החיסכון בבנק, ולכן כוח הקנייה של הכסף עשוי לרדת.

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה, לחצו כאן >>

poll questionיש לכם 200,000 ₪ פנויים. מבין האפשרויות הבאות, איך תעדיפו להשקיע אותם?

שפרו אחיזה

כמו בכביש, גם בעולם הפיננסי חשוב לבחון מהי מידת האחיזה שלכם, כדי שלא תאבדו שליטה כאשר מזג האוויר מתחיל להיות סוער. בכביש צמיגים טובים הם המפתח ליצירת אחיזת טובה - ובעולם הפיננסי? המפתח לאחיזה טובה ולשליטה על הכסף שלכם נמצא ביכולת שלכם לדאוג שהכסף יהיה נזיל ושתוכלו למשוך אותו בכל רגע, גם בבוא יום סגריר.

לעומת זאת, אם הכסף "שוכב" בחיסכון בנקאי, סביר להניח שהוא סגור לתקופה לא קצרה מבלי יכולת למשוך אותו. משבר הקורונה לימד אותנו עד כמה חשוב שהחיסכון יהיה נזיל. בישראל הרי אף פעם לא משעמם: קורונה, מצב ביטחוני, מיתון. צריך להיות מוכנים. לכן, חשוב לחפש אפיקי חיסכון והשקעה שישמרו על הכסף שלכם נזיל.

הדליקו אורות ערפל

רבים מאיתנו לא מודעים לכך שהכסף שלנו כבר מושקע באינספור אפיקים: האם יש לכם קרן השתלמות? האם כספי החיסכון שלכם מושקעים באחד מתוך מגוון מסלולי השקעה מנוהלים? האם יש לכם קופת גמל, קרן פנסיה או ביטוח מנהלים דרך מקום העבודה? גם כספים אלו מושקעים בצורה כזו או אחרת במסלולי השקעה מנוהלים.

חשוב לבדוק היכן הכסף שלכם מושקע ומהי התשואה השנתית שהוא מניב במכשירי החיסכון השונים. פיזור הערפל יעניק לכם שליטה ויסייע לכם לבחון אפיקי השקעה חלופיים לכסף שנמצא בעובר ושב או בפיקדון בבנק.

הפחיתו את "בלאי" המס

בין אם מדובר בחיסכון בבנק או בהשקעה בבורסה, הרווחים באפיקים השונים חייבים בתשלום מס. אבל, לכל כלל יש יוצא מהכלל. כפי שנראה בהמשך, הטבות המס שמחלקת המדינה באחד ממכשירי החיסכון עשויות להיות משמעותיות.

בדקו את יכולות התמרון

ישנם מכשירי חיסכון, למשל חיסכון בנקאי, שבהם הכסף סטטי ומושקע באפיק אחד. לעומת זאת, קיימים מכשירים בהם מנעד אפשרויות ההשקעה רחב, למשל חיסכון במכשירי השקעה מנוהלים שמאפשרים מעבר ללא הגבלה בין מסלולי השקעה. בחלק ממכשירים הללו ניתן גם לעבור בין מסלולי השקעה מבלי שהמעבר ייחשב כאירוע מס, מה שמאפשר לרווחים להמשיך להיצבר עד מועד משיכת הכספים. דחיית המס מגדילה את יכולת התמרון החוסכים ומאפשרת להמשיך וליהנות מאפקט הריבית דריבית על הרווחים הצבורים.

מהו פתרון ההשקעה המומלץ?

רוצים להכין את הכסף לחורף על הצד הטוב ביותר? מכשיר השקעה אחד עונה על כל הקריטריונים שהזכרנו ואף זוכה לפופולריות בקרב החוסכים – קופת גמל להשקעה.

קופת גמל להשקעה מעניקה לכם נזילות מלאה של כספי החיסכון, ללא קנסות או הגבלות, וגם הטבות מס יוצאות דופן לחוסכים מתמידים. כדי לעודד חיסכון ארוך טווח מעניקה המדינה פטור ממס רווחי הון ופטור מלא ממס הכנסה לחוסכים שמשאירים את הכסף בקופת הגמל להשקעה ומושכים אותו כקצבה לאחר גיל 60.

בשל ההטבה המשמעותית הזו קבעה המדינה תקרת הפקדה שנתית לקופת גמל להשקעה, שעמדה נכון ל-2021 על 70,913 ₪. האם הגעתם לתקרת ההפקדה? מכיוון שהחיסכון בקופת גמל להשקעה הוא שמי, לפי מספר זהות של החוסך, ניתן לפתוח חיסכון על שם כל אחד מבני המשפחה ולמצות עד תום את ההטבות המגיעות לכם.

ומה בנוגע ליכולת תמרון? קופת גמל להשקעה מאפשרת לכם להשקיע במגוון מסלולי השקעה מנוהלים. בנוסף, ניתן לשנות את מסלול ההשקעה ללא הגבלה, מבלי ששינוי המסלול ייחשב כאירוע מס. תשלום המס על הרווחים יתבצע רק בעת משיכת הכספים.

כמובן, ניתן לצפות בביצועי המסלול שבו הכסף שלכם מושקע בכל רגע נתון, לפזר את הערפל ולקבל את ההחלטות הטובות ביותר מבחינתכם.

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה, לחצו>>

*החברה המנהלת הינה מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ, מבית מיטב דש ואיילון ביטוח. אין לראות בנתונים ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 2 שנים

  אני פנסיונר,מדוע לא להשקיע בו פניקס פוליסת חיסכון במסלול עד 25% מניות ( 125 ד). או בכלל מסלול עד 15% ,??

 • לפני 2 שנים

  8מה קורה עם הפצועים שלי אני כהן עמית טלפן 0509573884 ותז ש1לי172381 204

 • לפני 2 שנים

  כן מענעין מאוד

 • לפני 2 שנים

  בוקר טוב,
  אני גמלאי בגיל מעל 80 שנה. איני חושש מלקיחת סיכון סביר ובלבד שהכסף ישא תשואה יפה ונאותה. אני מחפש השקעות לא סחירות, למרות שאיני נחשב לכשיר מה יש לכם להציע ובלבד שהכסף לא יסגר לזמן רב, עד שנה וחצי אפשרי. רוב כספי נמצא בגמל השתלמות ובגמל 190 וכן גם בנדלן ועוד. אני רוצה להקטין את שיעור ההחזקה באג"ח ולמצוא חליפה טובה.
  מה באמתחתכם????

  • לפני 2 שנים

   שלום אלי,

   הנגישות הטובה ביותר לנכסים לא סחירים היא אכן באמצעות קופות גמל וקרנות השתלמות, חשוב שתוודא שאתה נמצא במסלול השקעה שמתאים לרמת הסיכון שאתה מחפש ושיש בתמהיל ההשקעות שלו נכסים לא סחירים בהיקף משמעותי. גם אצלנו במיטב דש, יש מסלולי השקעה עם מעט מאוד נכסים לא סחירים, לצד מסלולי השקעה עם מעל 30% חשיפה להשקעות לא סחירות. נשמח לסייע לך בבחירת מסלול ההשקעה שמתאים ביותר לצרכיך אם תפנה אלינו לתיאום שיחה מול בעל רישיון פנסיוני, בטלפון כוכבית 3366.

 • לפני 2 שנים

  יש לי השקעה איצלכים בערך 6 חודשים. למה עד עכשו לא דבר אתי אף נציג מיכם.
  למה אין לי עד עכשו לא קיבלתי סיסמה,האם אני גוף זר.
  ניסיתי ליצור קשר ולא הצלחתי.אני חושב על הוצאת חלק מהכסף ולהפקיד בניסיון
  בקבוצה אחרת יתכן ויהיה יותר טוב וגם אנושי יותר. בברכה זוהר דניאל

 • לפני 2 שנים

  איזה גובה הלוואה אפשר לקבל כנגד הפקדה בקופת גמל להשקעה?
  ומה הריביות שלה?

  • לפני 2 שנים

   היי יוני,
   גובה ההלוואה מקופת גמל להשקעה עומד על עד 50% מהיתרה בקופה.
   הריבית נקבעת באופן פרטני לכל עמית, בהתאם לדירוג האשראי שהוא מקבל בתהליך בקשת ההלוואה.
   אנא פנה אלינו למוקד השירות בטלפון כוכבית 3366 לצורך הבדיקה.

 • לפני 2 שנים

  מכרתי דירה, הכספים בעו"ש, מעוניין להשקיע סולידי לתקופה 6-12 חודשים

  • לפני 2 שנים

   שלום דוד,
   מוצרי מיטב דש מושקעים בניירות ערך הנסחרים בשוק ההון. לאור טווח ההשקעה שציינת, אין זה נכון להיכנס להרפתקה קצרת טווח בבורסה, והרי אפילו אגרות חוב ממשלתיות, שנחשבות לאפיק ההשקעה הכי סולידי שיש, רושמות לעתים תשואות שליליות, בטח ובטח כשמדובר בפרקי זמן של שנה ומטה.

  • לפני 2 שנים

   זאת לא תקופה מספיק ארוכה להיכנס לשוק ההון, ממליץ להשאיר מתחת לבלטה או להגדיל את טווח ההשקעה

 • לפני 2 שנים

  מה לגבי חוסך שגילו מעל 60 שנה,האם יכול למשוך כספו בכל עת ללא מס רווחים?

  • לפני 2 שנים

   שלום אלי,
   אין אפשרות למשוך כספים כסכום חד-פעמי מקופת גמל להשקעה בפטור ממס, וזאת ללא קשר לגיל החוסך.

 • לפני 2 שנים

  שלום: הכל טוב ויפה לשאלתינו מה עם הפקדת חיסכון לפי מס הכנסה 125ד לאו דווקא תקנה 190 הכוונה ל-125ד ?

  • לפני 2 שנים

   שלום יעקב,
   קיימים מוצרי השקעה נוספים כמובן, שעליהם נכתוב בנפרד, כגון פוליסת פרט / פוליסות חיסכון, שמעניקות פטור ממס עד תקרה שנתית למי שנולד בשנת 1948 או קודם לכן, וזה אכן מתוקף סעיף 125ד' לפקודת מס הכנסה.
   אם אתה נמנה על אוכלוסייה זו, נשמח שתיצור איתנו קשר בטלפון כוכבית 3366, ובעל רישיון פנסיוני יציג לך את תנאי התוכנית.

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: האם הכסף שלכם נמצא בבנק? ראו המלצות למה ניתן לעשות איתו עכשיו
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.