תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

7 דרכים להבטיח שהכסף שלכם יעבוד בשבילכם בשנת 2022

לא יודעים אילו נכסים פיננסיים עומדים לרשותכם? שנה אזרחית חדשה היא הזדמנות מצוינת לעשות סדר ולקבל החלטות פיננסיות מושכלות שיעצבו את עתידכם הכלכלי

להצטרפות לקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש, לחצו כאן>>

אחרי שעשיתם סדר בארון הבגדים ופיניתם מקום לביגוד חם וחורפי, זהו הזמן לסדר גם את הארון הפיננסי. בארון זה, ללא ספק, אתם עשויים למצוא נכסים יקרי ערך, שישפיעו על עתידכם הכלכלי. לפניכם 7 פעולות שיאפשרו לכם לוודא שהכסף שלכם עובד בשבילכם, ולא שוכב בחוסר מעש ועשוי לאבד מערכו הריאלי.

חשוב לבדוק את דמי הניהול של מכשירי החיסכון הקיימים שלכם, ולבחון אפשרות להקטין אותם. כשמדובר בחיסכון הנפרס על פני עשרות שנים בקרן הפנסיה, גם הפחתה שנראית קטנה בדמי הניהול עשויה להצטבר לסכומים משמעותיים, שיתווספו לחיסכון הפנסיוני שלכם.

קראו עוד במגזין:

 

 

1. בצעו ספירת מלאי

מומלץ להבין אילו נכסים עומדים לרשותכם וכיצד אתם עשויים "להשביח" אותם. האם למשל יש לכם כספים שנמצאים בחיסכון הבנקאי ו"צוברים אבק" עם ריבית נמוכה? האם יש לכם חסכונות אחרים ששכחתם מקיומם, או שאתם אפילו לא מודעים לקיומם?

כיום אפשר לקבל בלחיצת כפתור את ריכוז החסכונות הלא פעילים הרשומים על שמכם באמצעות כניסה לאתר "הר הכסף" של משרד האוצר. בין היתר אפשר לאתר באמצעות "הר הכסף" חסכונות לא פעילים כגון קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות וביטוחי חיים ללא חיסכון.

2. בידקו את ביצועי הכסף

איתור ומיפוי פריטי חיסכון הוא השלב הראשון בדרך לעיצוב העתיד הכלכלי שלכם. השלב הבא הוא להבין כמה רווחים הניב כל חיסכון, בשנה החולפות ולאורך השנים האחרונות. מה בנוגע לאפיקי חיסכון והשקעה כמו קרנות השתלמות, קופות גמל או השקעות בשוק ההון? באיזה מסלולים הם מושקעים ומהי התשואה השנתית שהניב כל אחד מהם?

3. הכירו את מכשירי ההשקעה והחיסכון המרכזיים

כדי לקבל החלטה מושכלת בנוגע לכספי החיסכון שלכם, חשוב להכיר את מגוון אפשרויות החיסכון וההשקעה: קופת גמל להשקעה, פוליסת חיסכון, קרן השתלמות וקרן פנסיה. לכל אחד מהמכשירים הפיננסיים הללו יש מאפיינים ייחודיים משלו. אתם צריכים לדעת מהם, כדי לבחור במכשירי ההשקעה המתאימים לכם ביותר.

גלו עוד על קרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש>>

poll questionמבין האפשרויות הבאות, במה תעדיפו להשקיע 100,000 ₪?

4. הציבו מטרות פיננסיות

"התואיל להגיד לי, בבקשה, באיזו דרך עלי ללכת מכאן?" "זה תלוי במידה רבה לאן את רוצה להגיע", אמר החתול. "לא איכפת לי כל-כך לאן", אמרה אליס. "אם כך, לא משנה באיזו דרך תלכי", אמר החתול (מתוך "הרפתקאות אליס בארץ הפלאות").

מהי מטרת החיסכון שלכם? כמה תשואה תרצו שהוא יניב בעוד שנה, 5 או 10 שנים מהיום? קבלת החלטות השקעה מבלי להציב מטרות, דומה לאדם שמתניע את הרכב ומתחיל לנסוע בלי יעד מוגדר. לאחר שתכירו את מכשירי ההשקעה והחיסכון השונים ותציבו מטרות, יהיה קל יותר לבחור בפתרונות המתאימים ביותר לצרכים שלכם.

5. קבלו החלטות מושכלות

קבלת תמונת מצב בעזרת השלבים הקודמים תאפשר לכם לעשות סדר בארון הפיננסי. כך למשל תוכלו להחליט מאילו פריטים (מכשירי חיסכון או מסלולי השקעה) ניתן להיפרד, ולאילו פריטים צריך לתת יותר מקום. בהתאם לנתונים ולצרכים שלכם תוכלו להחליט האם להשאיר את המצב כפי שהוא, או לבצע שינויים שישפיעו על פוטנציאל התשואה ורמת הסיכון.

6. חשבו לטווח ארוך

חיסכון לטווח ארוך נועד  להבטיח את העתיד הכלכלי שלכם ושל יקיריכם, ולסייע בשמירה על רמת החיים שבה הורגלתם גם לאחר הפרישה לפנסיה. את הסיבה השנייה להתעקשות על הטווח הארוך כינה פעם אלברט איינשטיין "הפלא השמיני". אנחנו מתכוונים כמובן לאפקט הריבית דריבית, שעשוי לשמש כמכפיל כוח משמעותי לתשואה שמניב הכסף שלכם.

העיקרון של הריבית דריבית פשוט: התשואה שמניב הכסף שלכם מושקעת חזרה ומייצרת רווחים נוספים, שגם הם מושקעים חזרה ומייצרים רווחים נוספים וכך הלאה. התוצאה: ככל שהתשואה השנתית גבוהה יותר והחיסכון לתקופה ארוכה יותר, כך אפקט הריבית דריבית מתעצם.

7. בדקו את "תווית המחיר"

חשוב לבדוק את דמי הניהול של מכשירי החיסכון הקיימים שלכם, ולבחון אפשרות להקטין אותם. כשמדובר בחיסכון הנפרס על פני עשרות שנים בקרן הפנסיה, גם הפחתה שנראית קטנה בדמי הניהול עשויה להצטבר לסכומים משמעותיים, שיתווספו לחיסכון הפנסיוני שלכם.

בכמה ניתן להפחית את דמי הניהול בקרן הפנסיה? חוסכים רבים עדיין משלמים את דמי ניהול מרביים בקרן הפנסיה, העומדים על שיעור של 6% מההפקדות ושיעור של 0.5% מהצבירה. מתוך רצון להפחית באופן ניכר את דמי הניהול, יצרה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר קרנות פנסיה נבחרות - קרנות שנבחרו במכרז על-פי דמי הניהול המוזלים שהן מציעות.

מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ נבחרה ביחד עם מספר מצומצם של גופים פיננסיים נוספים להעמיד לרשות החוסכים קרן פנסיה נבחרת. ומהי התוצאה? קרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש מפחיתה את עלויות דמי הניהול באופן משמעותי לשיעור של 1% בלבד מההפקדות השוטפות ושיעור של0.22% מהסכומים הנצברים בקרן. מדובר בהפחתה של 83% בדמי הניהול מההפקדות השוטפות בהשוואה לדמי הניהול המרביים  - ובהפחתה של 56% בדמי הניהול מהצבירה.

אז מה עושים? עוברים לקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש >>

*האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. מבית מיטב דש ואיילון ביטוח. החברה המנהלת מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 7 חודשים

  שלום
  איך אני יכולה למשוך את התגמול והפנסיה שלי במיטב דש בבקשה

 • לפני 2 שנים

  אני רוצה להשקיע סכום של כסף חושבת על איגרות חוב אפשר לקבל ייעוץ ? וגם י ש לי קופות גמל וקרן השתלמות לא פעילות והאם כדאי להתחיל להכניס לשם כסף ?

  • לפני 2 שנים

   0508825603
   סיגל

 • לפני 2 שנים

  יש לי חשבון גמל אשקעה ברצוני להפקיד סכום נוסף יש לי זכות לשנה 2022 איך אני עושה את זה אני לא כל כך מבינה בדיגיטל תודה

  • לפני 2 שנים

   להפקדה בסיוע נציג של מיטב דש, אנא התקשרי אלינו למוקד שירות הלקוחות בטלפון כוכבית 3366 שלוחה 3.

 • לפני 2 שנים

  חברים , אני מחזיק במיטב דש את החיסכון הפנסיוני שלי . אך מאחר ואני תושב חוץ לא יכול לקבל sms . בבקשה תעזרו לי ותשלחו דף על מצב הכספים בחשבוני .

 • לפני 2 שנים

  נא צרו קשר
  0537194575

 • לפני 2 שנים

  שלום
  בינתיים אני משקיע את הכסף שלי במיטב דש בסיכון של 15/100 . האם כדאי לערוך בדיקה חוזרת ולשנות את אחוזי הסיכון ? נא עצתכם .

  • לפני 2 שנים

   שלום,
   ניתן לקבל מידע על מסלולי ההשקעה השונים ולדבר עם בעל רישיון פנסיוני במידת הצורך, באמצעות שיחה למוקד השירות שלנו בטלפון כוכבית 3366 שלוחה 3.

 • לפני 2 שנים


  נא ליצור איתי קשר. 0546588059
  amosrotenberg@gmail.com

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: 7 דרכים להבטיח שהכסף שלכם יעבוד בשבילכם בשנת 2022
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.