תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

כמה יהיה שווה החיסכון שלכם בעוד 20 שנה מהיום?

אין לנו כדור בדולח – ועדיין: תשואת ההשקעה בשוק ההון בשני העשורים האחרונים גבוהה פי 17 מהתשואות בתוכניות החיסכון בבנקים (בהנחה שהריבית השנתית בתוכניות החיסכון עומדת על 1%). מהו המכשיר הפיננסי שמאפשר לכם להשקיע חכם, עם רף כניסה של 25 אלף ₪ בלבד?

כל הפרטים שכדאי להכיר על מיטב דש מנג'ר >> 

אין לנו כדור בדולח – ועדיין: תשואת ההשקעה בשוק ההון בשני העשורים האחרונים גבוהה פי 17 מהתשואות בתוכניות החיסכון בבנקים (בהנחה שהריבית השנתית בתוכניות החיסכון עומדת על 1%) מהו המכשיר הפיננסי שמאפשר לכם להשקיע חכם, עםרף כניסה של 25 אלף ₪ בלבד?

אין לנו כדור בדולח וגם לא יכולת לנבא תשואות עתידיות, אבל גם אם נניח שהריבית השנתית שתקבלו על החיסכון תוכפל ל-2%, חיסכון בשווי 100,000 ₪ יהיה שווה בעוד 20 שנה  148,595 – כלומר: רווח של 48,595 ₪.

 

קראו עוד  במגזין:

 

 

מהו המכשיר הפיננסי שמאפשר לכם להשקיע חכם, עם רף כניסה של 25 אלף ₪ בלבד?

כולנו מרגישים מדי פעם את טעמה של ההחמצה: מדוע לא בחרנו מקצוע אחר?, כיצד לא אמרנו מה אנחנו מרגישים למי שאנחנו אוהבים? וכמובן – מה גרם לנו להשקיע את הכסף בצורה כה טיפשית לפני עשור....

מאחר שאי אפשר להחזיר את השעון לאחור, וכדי להימנע מתחושת החמצה גם בעתיד, מומלץ להתחיל לקבל החלטות נכונות בהווה. למשל, להשקיע את הכסף בצורה חכמה ולתת לו לעבוד בשבילכם. אם תנהגו כך, מה יהיה שווי החיסכון שלכם בעוד 20 שנה מהיום?

כדי לקבל מושג על מה שהכסף שלנו צפוי לעשות, ניתן לבחון את התשואות שהניבו שניים מאפיקי ההשקעה המרכזיים בשני העשורים האחרונים: תוכניות חיסכון בבנק והשקעה בשוק ההון.

רוצים להצטרף למיטב דש מנג'ר? זה המקום להתחיל בו>>

poll questionמבין האפשרויות הבאות, במה תעדיפו להשקיע 100,000 ₪?

כמה הניבו תוכנית החיסכון בבנקים?

כדי לענות על השאלה הזו, צריך ללכת אחורה עד למשבר הכלכלי העולמי ב- 2008: מאז המשבר, הבנקים המרכזיים בארץ וברחבי העולם הורידו את הריבית לרמה אפסית כדי לתת זריקת מרץ לכלכלה. כתוצאה מכך צנחה גם הריבית המוענקת על החסכונות בבנקים. בהנחה שהריבית השנתית הממוצעת בתוכנית החיסכון בבנק עמדה בממוצע על 1% במשך 20 השנים האחרונות, אדם שהפקיד 100,000 ₪ לפני 20 שנה הרוויח בפרק הזמן הזה 22,019 ₪.

מה הניבה ההשקעה בבורסה?

אדם שהשקיע לפני 20 שנה במדד ת"א 35, המאגד את 35 החברות הגדולות בבורסה בת"א, נהנה מתשואה של 385% בשני העשורים האחרונים. השקעה במדד ת"א 125 באותו פרק זמן הניבה תשואה של 416%. במספרים מוחלטים, מי שהשקיע 100,000 ₪ לפני 20 שנה במדד ת"א 35 הרוויח 385,000 ₪ ברוטו, ומי שהשקיע במדד ת"א 125 הרוויח 416,000 ₪ ברוטו – יותר מפי 4 מגובה ההשקעה הראשונית. מדובר ברווח של יותר מפי 17 בהשוואה לרווח מהשקעה בתוכניות החיסכון בבנקים, בהנחה שהריבית השנתית בתוכנית החיסכון הבנקאית עמד על 1% באותה תקופת זמן.

מה יקרה בעוד 20 שנה?

השאלה הקובעת היא כמובן כמה יהיה שווה החיסכון שלכם בעוד 20 שנה, אם תשקיעו אותו בבורסה או בתוכנית חיסכון בבנק. כמובן, אין לנו כדור בדולח וגם לא יכולת לנבא תשואות עתידיות, אבל גם אם נניח שהריבית השנתית שתקבלו על החיסכון תוכפל ל-2%, חיסכון בשווי 100,000 ₪ יהיה שווה בעוד 20 שנה  148,595 – כלומר: רווח של 48,595 ₪.

ואם תשקיעו את הכסף בבורסה? גם אם ההשקעה לא תניב תשואות חלומיות כפי שהיה ב- 20 שנה האחרונות, פוטנציאל התשואה לטווח ארוך עשוי לעלות.

מדוע אנשים חוששים להשקיע בבורסה?

למרות הפוטנציאל העצום הגלום בהשקעה נבונה בשוק ההון, לא מעט חוסכים עדיין יושבים על הגדר משתי סיבות מרכזיות:

 • חוסר ידע – רבים מרגישים שהם לא מבינים מספיק כדי להשקיע בשוק ההון.
 • חוסר זמן – לא לכולם יש את הזמן הנחוץ ללימוד שוק ההון, או לביצוע מעקב שוטף אחרי תיק ההשקעות.

מה עושים כשרוצים ליהנות מכל יתרונות ההשקעה בשוק ההון, בלי הידע או הזמן הנחוצים לכך? נותנים למומחים להשקיע בשבילכם. בדיוק לשם כך נועד מיטב דש מנג'ר – כלי ניהול השקעות דיגיטלי, שבו כספכם מנוהל על ידי מנהלי ההשקעות המקצועיים של מיטב דש.

במיטב דש מנג'ר הכסף מושקע בקרנות נאמנות, הנבחרות על ידי מנהלי ההשקעות של מיטב דש בהתאם לפרופיל ההשקעה שלכם. פרופיל ההשקעה מבוסס על שאלונים מפורטים שמאפשרים למנהלי ההשקעות שלנו להכיר אתכם בצורה מעמיקה יותר, ולבנות תיק השקעות המשקף את הצרכים וההעדפות שלכם.

וזה לא הכל: גם לאחר הרכבת התיק, מנהלי ההשקעות של מיטב דש נמצאים כל הזמן עם היד על הדופק ומגיבים במידת הצורך באופן יזום להתרחשויות בשווקים. כל תיקי ההשקעות המנוהלים אצלנו, כולל התיקים במיטב דש מנג'ר, נהנים מהניסיון המוכח של מיטב דש ומיתרון הגודל, כגוף המנהל תיקי השקעות בהיקף של כ-60 מיליארד ₪ (נכון ליום 10.8.2021). התוצאה היא תנאים טובים יותר, יציבות גבוהה ותגובות מושכלות לכל תרחישי השוק.

עד לפני כמה שנים, תיקי השקעות מנוהלים היו פתוחים רק לאנשים אמידים, עם רף כניסה של  מאות אלפי שקלים. מיטב דש מנג'ר מייצג מהפכה בתחום זה, עם רף כניסה של 25 אלף ₪ בלבד לתיק השקעות מנוהל ודיגיטלי.

לחצו כאן ותנו לכסף לעבוד בשבילכם>>

*השירות ניתן על ידי מיטב דש ניהול תיקים בע"מ ומיטב דש טרייד בע"מ ("מיטב דש") באמצעות פלטפורמה דיגיטלית להצטרפות לשירות ניהול תיקים. התיק מנוהל באמצעות קרנות נאמנות. מנהל הקרן הינו מיטב דש קרנות נאמנות בע"מ. מיטב דש עוסק בשיווק השקעות (ולא בייעוץ) ולו זיקה לנכסים המנוהלים על ידו. אין באמור לעיל ייעוץ/שיווק השקעות ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור המתחשב בנתונים של כל אדם ו/או הצעה לרכישת ני"ע. אין לראות באמור לעיל התחייבות להשגת תשואה כלשהי. אישור הבקשה ופתיחת החשבון כפופים לשיקול דעתה הבלעדי של מיטב דש ובהתאם לתנאים הקבועים בהסכם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
  אתם קוראים: כמה יהיה שווה החיסכון שלכם בעוד 20 שנה מהיום?
  Website by:

  © 2017 מיטב דש בע”מ
  אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.