תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

למה לשלם יותר? 5 פתרונות שישאירו לכם הרבה יותר כסף ביד

הפתרונות שיאפשרו לכם לחסוך אלפי שקלים בשנה – כולל מהלך פיננסי פשוט ומהיר שיאפשר לכם לחסוך עשרות עד מאות אלפי שקלים עד הפנסיה

להצטרפות לקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש, לחצו כאן>>

רבות דובר וידובר על יוקר המחיה בישראל, על המחירים שגבוהים לעיתים בעשרות אחוזים ביחס למדינות המערב וממשיכים לעלות כל הזמן. מעצבן? אין ספק. אבל, גם אם לא הכל תלוי בנו, מתברר שאנחנו יכולים, באמצעות התנהלות נכונה, לחסוך סכומי כסף משמעותיים מדי חודש ומדי שנה.

כדי לסייע לכם לעשות זאת ריכזנו כאן ארבע פעולות שיאפשרו לכם לחסוך במינימום מאמץ – ופעולה חמישית שעשויה להשפיע באופן עמוק וחיובי על העתיד שלכם.

אם, לדוגמא, אתם מזמינים מדי יום ארוחת צהריים בעלות של 30 ₪ ויש בחודש 22 ימי עבודה, מדובר בהוצאה חודשית בגובה 660 ₪. הבאתם אוכל מהבית במחצית מהימים? חסכתם מאות שקלים בחודש ומי יודע – אולי גם אכלתם בריא יותר

קראו עוד במגזין:

 

לקנות את הדגם (כמעט) הכי חדש

להשוות מחירים כשקונים סמארטפון או טלוויזיה חדשה? זה מובן מאליו. אבל בזמן שאנחנו יכולים לאתר את המחיר הזול ביותר ולחסוך 200 ₪ על קניית סמארטפון, יש פעולה פשוטה שיכולה לחסוך לנו אפילו יותר: לקנות את הדגם הלפני אחרון.

למה לנו לעשות את זה? ראשית, כי הדגם החדש ביותר הוא גם תמיד היקר ביותר ובפער ניכר, במיוחד כאשר הרכישה מתבצעת סמוך להשקה. לשם המחשה, רכישת הדור ה(כמעט) הכי חדיש של הסמארטפון, יכולה בחלק מהמקרים לחסוך לנו יותר מ-1,000 ₪.

מעבר לכך, במקרים רבים ההבדל בין שני הדגמים האחרונים לא מצדיק את התוספת במחיר. בשורה התחתונה, אמנם נכון שרכישת הדגם החדש עשויה להסב לנו הנאה רגעית, אך לאור העובדה שאנחנו מחליפים טלפון כל שנתיים (ובחלק מהמקרים כל שנה), מדובר בדרך כלל בקנייה לא מוצדקת במחירי מופרז.

אגב: הטריק של רכישת אחד הדגמים האחרונים עובד מצוין לא רק עם סמארטפונים. רכישת מכשירים מדורות ישנים יותר של מוצרי חשמל תחסוך לנו במצטבר אלפי שקלים.

לחפש את התמורה הגבוהה ביותר למחיר

המחאה החברתית שפרצה בשנת 2011 הובילה לשינוי התודעה הצרכנית. פתאום לא חייבים לקנות את המותג הכי יקר או הכי נוצץ, אלא את זה שמעניק את התמורה הכי גבוהה למחיר.

על הצורך הזה בדיוק מנסים לתת מענה פתרונות הלואו קוסט והמותגים הפרטיים. פתרונות הלואו קוסט מאפשרים לנו לצרוך מוצרים ושירותים בעלות מוזלת, מחברות לואו קוסט בעולם התעופה ועד חדרי כושר או חבילות סלולר בעלת מוזלת. למגמה הצטרפו בשנים האחרונות גם רשתות קמעונאיות עם קונספט המותג הפרטי – מוצר בעלות מוזלת ביחס למותגים המובילים בקטגוריה, על אף שלעיתים הוא מיוצר באותם המפעלים ואיכותו אינה נופלת מהם. חיפוש הלואו קוסט והמותגים הפרטיים עשוי להוביל לחיסכון מצטבר של מאות עד אלפי שקלים. שימו לב, עם זאת, שהתמורה שאתם מקבלים סבירה ודומה לאיכות שהייתם מקבלים בקניית שירות או מוצר רגילים.

גלו עוד על קרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש>>

להביא אוכל מהבית

גם אם התמזל מזלכם ומקום העבודה מממן חלק מעלות הארוחות שלכם, למשל באמצעות תן ביס או סיבוס,עדיין סביר להניח שכל הזמנה ממסעדה כרוכה בהוצאה של עשרות שקלים לפחות.

לכאורה מדובר בסכום זניח, אך בפועל הוא יכול להצטבר לסכומים משמעותיים בכל חודש. אם, לדוגמא, אתם מזמינים מדי יום ארוחת צהריים בעלות של 30 ₪ ויש בחודש 22 ימי עבודה, מדובר בהוצאה חודשית בגובה 660 ₪. הבאתם אוכל מהבית במחצית מהימים? חסכתם מאות שקלים בחודש ומי יודע – אולי גם אכלתם בריא יותר.

לקנות בקבוצות

לרכישה קבוצתית יש יתרון משמעותי וברור: היכולת להוזיל באופן ניכר עלויות של מוצרים ושירותים. ככל שהקבוצה יותר גדולה, כך כולם מרוויחים: בית העסק סוגר עסקה גדולה במאמץ יחסית נמוך, בעוד שחברי הקבוצה חותכים עלויות באופן משמעותי. ארגון של קבוצת רכישה לא חייב להיות עניין מסובך: מיצירת רכישה מאורגנת של מוצר או שירות דרך מקום העבודה – ועד התארגנות של הורים בגן או בבית הספר לרכישת ציוד חזרה ללימודים.

להוזיל את דמי הניהול בקרן הפנסיה

עד עכשיו התמקדנו בפעולות שעשויות לחסוך לכם אלפי שקלים בשנה. עכשיו דמיינו לעצמכם שהייתם יכולים לחסוך פי כמה מהסכום הזה, באמצעות פעולה אחת פשוטה: הוזלת דמי הניהול של קרן הפנסיה. רגע לפני שאתם מתחילים להזיע, בואו נבין כמה אפשר לחסוך וכמה זה פשוט.

עובדים רבים משלמים בקרן הפנסיה דמי ניהול גבוהים בסך 6% מההפקדות החודשיות. כמה כסף הייתם חוסכים אם הייתם יכולים בפעולה אחת פשוטה לחתוך את דמי הניהול ל-1% בלבד?

נניח שאתם מקבלים משכורת חודשית בסך 13,000 ₪. מכיוון ששיעור ההפרשות שלכם ושל המעסיק לחיסכון הפנסיוני עומד על 18.5% מהשכר, במקרה כזה ההפקדה החודשית תעמוד על 2,405 ₪ שעליהם תשלמו דמי ניהול. אם תוזילו את דמי הניהול מההפקדות מ- 6% ל- 1%, תחסכו מדי חודש 120.25 ₪ שיוזרמו ישירות לחיסכון הפנסיוני שלכם.

נשמע זניח? אז זהו, שלא. כשמדובר בחיסכון ארוך טווח לעשרות שנים, סכומים שלכאורה נראים קטנים מצטברים לסכומים משמעותיים. כמה משמעותיים? בהנחה שהחיסכון הפנסיוני שלכם יניב תשואה שנתית בגובה 6%, לאחר 30 שנה החיסכון בדמי הניהול הנגבים עבור כל הפקדה יוכל להגדיל את החיסכון הפנסיוני שלכם ב-120,793 ₪.

עד כאן, החדשות הטובות. ומכאן, לחדשות המצוינות: אתם לא צריכים להזיע או להתמקח כדי להוזיל את דמי הניהול. כל מה שנדרש מכם הוא לעבור לקרן פנסיה נבחרת (לשעבר קרן ברירת מחדל) – קרן פנסיה מוזלת שבה דמי ניהול נמוכים משמעותית בהשוואה לעלויות דמי הניהול הממוצעות בענף.

קרנות הפנסיה הנבחרות הן יוזמה של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, שנועדה להוזיל את עלויות דמי הניהול. לשם כך בוצעו מכרזים, החל משנת 2016, שבו זכו מספר גופים בהתאם לקריטריון אחד מרכזי: דמי ניהול נמוכים. מיטב דש הייתה ביניהם, בכל שלושת המכרזים שבוצעו עד כה.

דמי הניהול בקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש מדברים בעד עצמם: 1% על ההפקדות השוטפות (לעומת דמי הניהול המרבים העומדים כאמור על 6%) ו-0.22% מהצבירה (לעומת 0.5% בדמי הניהול המרביים).

הדרך לביטחון כלכלי מתחילה כאן ועכשיו: אם תתחילו לחסוך היום, תקצרו את הפירות הפירות בעתיד.

הצטרפו עכשיו לקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש, לחצו כאן>>

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. מבית מיטב דש ואיילון ביטוח. החברה המנהלת מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 2 שנים

  אחרי כמה שנים אפשר למשוך כסף קרן השתלמות??

  • לפני 2 שנים

   אחרי 6 שנים מהפתיחה.
   או אחרי 3 שנים לצורך לימודים או השתלמות.

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: למה לשלם יותר? 5 פתרונות שישאירו לכם הרבה יותר כסף ביד
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.