תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

3 סלי השקעות מנוהלים לקצירת פירות ההשקעה במינימום מאמץ

22/05/2023

מי אמר שצריך לזרוע בדמעה כדי לקצור ברינה? קופת גמל להשקעה, קרן השתלמות או תיק דיגיטלי מנוהל ברף כניסה בסך של 25 אלף ₪ בלבד? ברוח חג השבועות, אתם בוחרים וקוצרים

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה, לחצו>>

בתקופה שבה האינפלציה גורמת לכסף ששוכב בעו"ש לאבד מערכו בכל יום שעובר, גובר החיפוש אחר אפיקי חיסכון והשקעה שיאפשרו לא רק לשמור על ערך הכסף, אלא גם להגדיל אותו.

במובן זה, הפיקדונות הבנקאיים מספקים פתרון חלקי ולא מספק: מצד אחד, הריבית המוצעת בהם עדיין נמוכה משיעור עליית המחירים השנתי, ולכן הכסף עדיין מאבד מערכו. מצד שני, כדי לקבל את שיעורי הריבית הגבוהים ביותר שמציע הבנק, צריך לרוב לסגור את הכסף לתקופות זמן ממושכות.

במציאות כזו, חוסכים רבים לוטשים עיניים לעבר השקעה בשוק ההון, מתוך רצון לאפשר לכסף שלהם לעבוד למענם. להשקעה בשוק ההון יש מגוון יתרונות, ביניהם הנטייה של השווקים לעלות לטווח ארוך. חוסכים רבים מודעים לכך, אך חוששים לקפוץ למים בשל היעדר הבנה בשווקים או בשל חוסר רצון להשקיע זמן בלמידת שוק ההון וניטור הביצועים.

עם זאת, מי אמר שכדי לקצור ברינה צריך לזרוע בדמעה? אחת הדרכים להשקיע בשוק ההון ולקצור פירות במינימום מאמץ, היא באמצעות אפיקי השקעה מנוהלים.

קראו עוד במגזין:

מהם אפיקי השקעה מנוהלים?

באפיקים המנוהלים ההשקעות נקבעות על ידי מומחי השקעות, במגוון מסלולי השקעה לבחירת המשקיעים. הקצאת הנכסים בכל מסלול מתבצעת בהתאם למדיניות ההשקעה שלו, תוך ניטור ההתרחשויות בשווקים וביצוע שינויים בהתאם לצורך. בהתאם למסלול הנבחר, השקעה באמצעות מכשירים מנוהלים מאפשרת להגדיל את פוטנציאל התשואה ולתת לאנשי המקצוע לנהל לכם את ההשקעה, במינימום זמן ומאמץ מצידכם.

ברוח חג השבועות, בואו נכיר שלושה מ"סלי ההשקעה" המנוהלים הפופולריים ביותר  – כל אחד מהם עם יתרונותיו הייחודיים.

קופת גמל להשקעה: ליהנות מכל העולמות

אחד ממכשירי ההשקעה הפופולריים ביותר בשנים האחרונות, מאז השקתו על ידי משרד האוצר בשנת-2016. כמו במכשירי השקעה מנוהלים אחרים, גם בקופת גמל להשקעה אפשר לבחור במגוון מסלולים לבחירה.

הפופולריות הגדולה של קופת גמל להשקעה נובעת מהיתרונות המשמעותיים שלה: מצד אחד, אפשר לחסוך לכל מטרה ולמשוך את הכסף מתי שרוצים. מצד שני, השארת הכסף בקופה ומשיכתו כקצבה אחרי גיל 60, תאפשר לכם ליהנות מהטבות מס משמעותיות: פטור ממס רווחי הון בגובה 25% בגין הרווחים הריאליים ופטור ממס הכנסה.

בשל הטבות המס המשמעותיות, המדינה קבעה תקרת הפקדה שנתית לקופת גמל להשקעה בגובה 76,449 ₪, נכון לשנת-2023. רוצים להגדיל את תקרת ההפקדה הכוללת של המשפחה? אפשר לפתוח קופת גמל להשקעה לכל אחד מבני המשפחה.

עדיין לא פתחתם קופת גמל להשקעה? זה הזמן >>

poll questionמה מסלול ההשקעה המועדף עליך?

קרן השתלמות: מגוון הטבות מהמעסיק והמדינה

רבים מאיתנו שמעו על קרן ההשתלמות, אך מעטים מכירים את מלוא ההטבות שהיא מעניקה. לצד העובדה שמדובר באפיק השקעה מנוהל עם מגוון מסלולי השקעה לבחירה, קרן השתלמות מגלמת כמה יתרונות משמעותיים, לשכירים ולעצמאים.

קרן השתלמות לשכירים: המעסיק פתח לכם קרן השתלמות? הרווחתם בגדול: על כל שקל שתפקידו, הוא יוכל להפקיד עד פי שלושה. באפשרותכם להפקיד עד 2.5% מהשכר שלכם לקרן ההשתלמות, בעוד המעסיק יכול להפקיד עד 7.5% מהשכר שלכם. 

לדוגמא, אם אתם מפקידים 200 ₪ בחודש לקרן ההשתלמות, המעסיק יכול להפקיד בה עד 600 ₪ נוספים, שהם 7,200 ₪ בשנה ו- 72,000 ₪ בעשור. זאת עוד לפני שהזכרנו את התשואות הפוטנציאליות שעשויים להניב מסלולי ההשקעה המנוהלים. הרווחים שמניבה קרן ההשתלמות פטורים ממס עד התקרה הקבועה בחוק, אם תמשכו את הכספים שהצטברו בקרן ההשתלמות לאחר 6 שנים (או לאחר 3 שנים, לצורך מימון השתלמות מקצועית).

בשל ההטבות המשמעותיות, תקרת ההפקדה השנתית בקרן ההשתלמות עומדת נכון לשנת 2023 על סך של 15,712 ₪, ושיעור ההפקדה הכולל (של העובד והמעסיק) עומד על 10%.

קרן השתלמות לעצמאים: בעוד ששכירים צריכים לבקש מהמעסיק שיפתח להם קרן השתלמות, כל עצמאי יכול לפתוח קרן השתלמות וליהנות מיתרונותיה. עצמאים הפותחים קרן השתלמות נהנים ממספר הטבות. ההטבה הראשונה היא הקטנת התשלומים למס הכנסה וביטוח לאומי בסכומים שיכולים להגיע לאלפי שקלים בשנה. ההטבה השנייה היא האפשרות לקבל פטור ממס רווחי הון על הרווחים בעת משיכת הכספים מקרן השתלמות נזילה, עד לתקרת הפקדה שנתית של 19,920 ₪ נכון לשנת 2023.

תיק השקעות דיגיטלי: לא לעשירים בלבד

רוצים ליהנות מניהול תיק השקעות על ידי מומחי השקעות? עד לפני כמה שנים, האפשרות הזו הייתה פתוחה רק לאנשים אמידים, עם הון התחלתי בסך מאות אלפי שקלים. בעזרת ניהול התיקים הדיגיטלי של מיטב מנג'ר התמונה השתנתה, ופתחה את עולם ניהול התיקים בפני כל אדם עם הון התחלתי של 25,000 ₪ בלבד.

איך זה עובד? ההשקעה במיטב מנג'ר מבוססת על קרנות נאמנות, מכשיר השקעה פופולרי שמשקיע במגוון רחב של נכסים. לאחר מילוי שאלונים מפורטים המאפשרים למומחים של מיטב להכיר אתכם ואת הצרכים שלכם בצורה טובה יותר, נבנה תיק השקעות המורכב מקרנות נאמנות.

תיק ההשקעות מנוהל על ידי המומחים של מיטב, שנעזרים באנליזות של מחלקת המחקר, נמצאים עם היד על הדופק ומבצעים שינויים במידת הצורך. כך שמצד אחד אתם יכולים ליהנות מהחתירה למיקסום פוטנציאל התשואה בהתאם לצרכי ההשקעה שלכם, ומצד שני ליהנות משקט נפשי בידיעה שהכסף שלכם בידיים טובות. בנוסף, הכסף המושקע נזיל בכל רגע נתון.  

בשורה התחתונה, כל שנותר לכם לעשות הוא לבחור את ההשקעה המנוהלת המתאימה לכם וליהנות מיתרונות מלוא הטנא במינימום מאמץ מצדכם.

הצטרפו לקופת גמל להשקעה של מיטב >>

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 11 חודשים

    טיפים מעולים! תודה רבה
    אני נעזרת ברייזאפ, שזה כלי נהדר להתנהלות כלכלית. זה מאד עוזר להבין על מה אני מבזבזת כמה. "לעלות" על הוצאות שלא ידעתי שאני מוציאה עליהן, כמו עמלת כרטיס אשראי למשל. עוזר לי להבין איפה אני יכולה להוריד ואיפה לא. למשל- הוצאתי 800 שקל החודש על אוכל בחוץ? עדיף שאשתדל לבשל יותר בבית וכו'. ככה אני מצליחה לחסוך הרבה יותר ממה שחסכתי בעבר, יש שם גם המון טיפים וזה ממש נחמד... בקיצר 45 שקל בחודש שאני משלמת ששוים הרבההה יותר. אגב מי שרוצה לנסות יש הטבה של חבר מביא חבר- חודשיים ניסיון חינם
    https://riseup-friends.link/cmr?icrc=Jt1dkj92y ממליצה בחום!

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: 3 סלי השקעות מנוהלים לקצירת פירות ההשקעה במינימום מאמץ
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.