תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

ניהול אישי של קופות גמל והשתלמות

מדורים:
06/08/2017

אם אתם מנהלים את ההשקעות הפיננסיות שלכם לבד, אז המאמר הבא יעניין אתכם במיוחד. דעו, שאתם ככל הנראה יכולים לנהל בעצמכם כספים נוספים - אלה שבקופת הגמל ובקרן ההשתלמות

אדם המחזיק קרן השתלמות, או קופת גמל נזילה במעמד עצמאי, יכול לקבל שליטה מלאה על ניהול הכספים שלו

מה זה IRA?

המשמעות של IRA היא ניהול כספי חיסכון בצורה אישית, או באנגלית Individual Retirement Account. ניהול אישי מאפשר לחוסך, שליטה מלאה על אופי ודרך ניהול כספי הגמל וההשתלמות. בדרך זו ניתן לנהל את כספי החיסכון על פי שיקול דעתך האישי, בהתאמה לצרכים שלך, לצד אפשרות עדכון התיק בתדירות שמתאימה לך.

האם אני יכול להצטרף לניהול אישי?

אדם המחזיק קרן השתלמות, או קופת גמל נזילה במעמד עצמאי, רשאי לנהל בצורה אינדיבידואלית את כספי החיסכון שלו. כלומר, אם ברשותך קופה או קרן העונות לקריטריונים, ניתן להעביר אותן לניהול אישי ולקבל שליטה מלאה על ניהול הכספים.

אני רוצה לשמוע עוד, על ניהול עצמי של החיסכון שלי >

מהן אפשרויות הניהול האישי?

ניתן לנהל את כספי החיסכון בשתי דרכים שונות. הדרך הראשונה והעיקרית היא ניהול עצמאי. בשיטה זו, אתם, הלקוחות, קובעים איך יראה התיק ומבצעים פעולות השקעה על פי שיקול דעתכם. השיטה השנייה, היא ניהול באמצעות מנהל תיק השקעות. כלומר, עליכם לבחור מנהל תיק השקעות שינהל עבורכם את הכספים.

קראו עוד במגזין:

 

 

עלויות ניהול

חברה לניהול קופות גמל, מחוייבת בביצוע מכרז ברוקראז' כדי להשיג את המחירים הנמוכים ביותר לביצוע פעולות בני"ע לטובת לקוחותיה. לכן, לקוחות קופות הגמל האישיות, נהנים מעלויות זולות במיוחד של גוף מוסדי.
אנו במיטב דש, עורכים מכרז מדי תקופה (בהתאם להוראות הדין) והשגנו עבור לקוחותינו עמלות ניהול אטרקטיביות ותחרותיות.

5 יתרונות ניהול אישי

ניהול אישי כולל 5 יתרונות מהותיים עבור הלקוח:

 1. בחירה אישית – לקבוע בצורה אישית את מבנה ההשקעות של כספי הקופה. ניתן לקבוע את דירוג האג"ח, תמהיל בין הארץ וחו"ל, סוג המניות ועוד.
 2. ראיה כוללת – להרכיב את תיק ההשקעות תוך נקודת מבט רוחבית של כלל הנכסים.
 3. שקיפות – בניהול אישי המוצר שקוף לחלוטין ברמה יומית, הן מבחינת מבנה תיק ההשקעות והן מבחינת התשואה המושגת.
 4. אפשרות להטבות מס – במקום למשוך את הכספים ולנהל אותם בנכסים אחרים, ניתן לבצע את ההשקעות בקופת הגמל, להמשיך וליהנות מהטבות המס וכן מעלויות ברוקראז' נמוכות.
 5. ניתן להתחרט – במקרה ובחרתם לפעול בניהול אישי, שמורה לכם הזכות להתחרט ולחזור לכל קופת גמל, תוך מימוש הסכום המנוהל בתיק לכסף מזומן.

מגבלות ניהול אישי

בשתי שיטות הניהול (עצמאית, או באמצעות מנהל תיק), הלקוח יכול לקבל החלטות אישיות. עם זאת, בניהול אישי, ישנן 3 הגבלות עיקריות שקבע הרגולטור:

 • הכספים יושקעו רק בני"ע סחירים, פיקדונות וביחידות חוץ בקרן (בקרן חוץ הכספים יושקעו בישראל ובמדינות חוץ מאושרות בלבד).
 • השקעה באופציות – ישנה אפשרות לפעול באופציות, כאשר שוויין המשוערך לא יעלה על 5% מהכספים ושווי הבטוחות לא יעלה על 10% משווי המשוערך בקופה.
 • השקעה בני"ע סחירים של תאגיד מסוים, לא תעלה על 10% מנכסי העמית בקופה (לא חל על תעודות סל, קרן חוץ, אג"ח ממשלתי של מדינת ישראל ומדינות חוץ מאושרות).

אם אתם עוקבים אחר שוק ההון, משקיעים לבד ובטוחים שאתם יכולים לנהל את כספיכם בצורה טובה, הצטרפו גם אתם לניהול אישי (IRA) במיטב דש.

 האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פיננסי המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם.

השאירו פרטים בטופס ונדאג לחזור אליכם עם הצעה ופרטים נוספים
הנני מודע לכך כי המידע שנמסר על-ידי ישמר במאגרי המידע של קבוצת מיטב דש ו/או מי מטעמה (להלן: "הקבוצה"). הנני מאשר למסור את המידע לחברות הקבוצה, בין היתר, לצורכי שיווק ופרסום של מוצרים ושירותים פיננסיים מטעם הקבוצה, בדרך של שירותי דיוור ישיר ובכל אמצעי אלקטרוני אחר. ניתן לחזור מהסכמה זו בכל עת בטלפון 3366*.
אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  השאירו פרטים בטופס ונדאג לחזור אליכם עם הצעה ופרטים נוספים
  הנני מודע לכך כי המידע שנמסר על-ידי ישמר במאגרי המידע של קבוצת מיטב דש ו/או מי מטעמה (להלן: "הקבוצה"). הנני מאשר למסור את המידע לחברות הקבוצה, בין היתר, לצורכי שיווק ופרסום של מוצרים ושירותים פיננסיים מטעם הקבוצה, בדרך של שירותי דיוור ישיר ובכל אמצעי אלקטרוני אחר. ניתן לחזור מהסכמה זו בכל עת בטלפון 3366*.
  אתם קוראים: ניהול אישי של קופות גמל והשתלמות
  Website by:

  © 2017 מיטב דש בע”מ
  אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.