תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

איך תוכלו לדאוג לילד שלכם ל- 90 אלף ₪ עד גיל 21?

אנחנו לא בטוחים שעד גיל 21 הילד שלכם יגיע לירח. אבל אנחנו כן יודעים איך תוכלו לדאוג שעד אז יחכה לו סכום כסף מכובד להגשים את החלומות שלו

הילדים שלכם עדיין קטנים? תדמיינו אותם בעוד 15 או 20 שנה. אתם מרגישים שרק לפני רגע הם נולדו, אבל השנים רצות והנה הם כבר בגן או בבית הספר. פתאום תמצאו את עצמכם מול ילד בן 22 שרוצה ללמוד באוניברסיטה או לטוס לאוסטרליה, או אולי מול ילדה בת 24 שחולמת לפתוח עסק משלה או לקנות דירה. לשם כך הם זקוקים לכסף. הרבה כסף. ואם יש לכם כמה ילדים שיזדקקו לעזרתכם הפיננסית בתוך כמה שנים? (ויתכן שזה בדיוק מה שהולך להיות)

רוב המשפחות יתקשו להעניק לילדיהם סכומי כסף גדולים, אם הן לא נערכו לכך מראש. הפתרון הוא להתחיל לחסוך עבורם מגיל צעיר. אפילו מהלידה

לאן הולכים הצ'קים מהדודים?

כנראה שמאוד תרצו לעזור לילדים כשהם יגדלו. אבל איך עושים את זה? רוב המשפחות יתקשו להעניק לילדיהם סכומי כסף גדולים, אם הן לא נערכו לכך מראש. הפתרון הוא להתחיל לחסוך עבורם מגיל צעיר. אפילו מהלידה.

חגגתם אירוע לתינוק שנולד? הדודים והחברים פינקו בצ'קים? במקום להוציא אותם על צעצועים נוספים או לתת להם להיבלע בעובר ושב, צרפו את הכסף לחיסכון עבור הילד. בנוסף, אפשרות מצוינת היא להחליט על הפקדה חודשית קבועה לחיסכון. ככל שתתחילו לחסוך מוקדם יותר, גם אם מדובר בסכומים קטנים, כך ישתלם יותר לכם (ולילד כמובן).
התחילו לדאוג לעתיד הילדים שלכם עכשיו. לחצו כאן >>

קראו עוד במגזין:

למה למהר?

אתם תוהים מה הלחץ? למה כל כך חשוב להתחיל מוקדם? הרי דווקא כשאתם הורים צעירים, אתם זקוקים בעצמכם לכסף. אולי אתם משלמים משכנתא, ההוצאות סביב התינוק החדש גדולות והמשכורות שלכם עוד לא מי יודע מה. בכל זאת, חשוב להתחיל לחסוך כמה שיותר מוקדם. אז למה בכל זאת?

ראשית, בגלל אפקט הריבית דריבית שמתחזק בדרמטיות ככל שתקופת החיסכון גדלה. כלומר, הריבית מחושבת מדי שנה גם עבור הריבית שנצברה בשנים קודמות ולא רק עבור הכספים שנחסכו. שנית, תמיד יהיו לכם סיבות, מוצדקות יותר או פחות, לדחות את תחילת החיסכון. אז עד מתי תחכו? לכן כדאי פשוט להתחיל, להיכנס לשגרת חיסכון ולהיות רגועים בעצם כך שאתם דואגים לעתיד הילדים.
אני לא רוצה להמתין יותר. להתחיל לחסוך לילדים >>

poll questionאיך אתם חוסכים עבור הילדים שלכם?

קרש קפיצה כלכלי

שוברים את הראש כמה כדאי להפקיד בכל חודש? קודם כל הציבו לעצמכם סכום מטרה שתרצו להעניק לילדיכם כשיגיעו לגיל 21. בשלב שני, תבחנו היטב את מצבכם – מהי ההכנסה המשפחתית החודשית שלכם? מהו היקף ההוצאות? עבור כמה ילדים אתם מעוניינים לחסוך ומה גילם עם תחילת ההפקדה? עד כמה ההכנסות שלכם צפויות לגדול בשנים הבאות? וכדומה.
תהיו ריאליים כשאתם מחליטים על סכום ההפקדה. אל תשכחו שבסופו של דבר החיסכון לילדים נועד להיטיב עם כל המשפחה ולהבטיח לילדים קרש קפיצה פיננסי כשהם יצאו לחיים עצמאיים. החיסכון בוודאי לא אמור להקשות עליכם את ההתנהלות הכלכלית בשגרה.

אפשר תרגום למספרים בבקשה?

אז איך מתרגמים את היעד הכספי שהצבתם לעצמכם (כלומר לילדכם) לסכום הפקדה חודשי? נדגים כמה אופציות, שממחישות עד כמה יש לטווח החיסכון (כלומר מספר שנות החיסכון) השפעה משמעותית על הסכום הסופי, גם אם סכום ההפקדה לא גבוה. למשל אם תחליטו לחסוך 250 ש"ח בחודש, לאחר 7 שנים צפויים לחכות לילד שלכם כ- 23 אלף ש"ח, בתום 15 שנים יוכלו להמתין לו כבר כ- 58 אלף ש"ח; ואם תפקידו עבורו במשך 21 שנים – צפוי לו בחיסכון לא פחות מ- 90 אלף ש"ח.

חיסכון של 250 ₪ לתקופות זמן שונות*

מעולה. אני רוצה להתחיל לדאוג לעתיד הילדים שלי!

איזו משמעות יש לסכום ההפקדה החודשי על החיסכון המצטבר? גם לכך יש השפעה גדולה. לשם הדוגמה, נניח שאתם מתחילים היום לחסוך לתינוק שלכם בהפקדה חודשית למשך 21 שנה. אם תפקידו עבורו 200 ש"ח בחודש, בסוף התקופה החיסכון צפוי להצטבר לכ- 72 אלף ש"ח, תפקידו סכום כפול של 400 ש"ח? כ- 145 אלף ש"ח יוכלו לעמוד לרשותו של הילד ואם תחליטו להפקיד 600 ש"ח, לאחר 20 שנה הוא יוכל ליהנות מכ- 218 אלף ש"ח.

חיסכון למשך 21 שנים, של סכומי כסף שונים*

איך מתחילים? בחיסכון מיטב דש קידס

תכנית חיסכון מעניינת שרבים בוחרים כיום, היא באמצעות חיסכון מיטב דש קידס, שמבוססת על מוצר שנקרא קופת גמל להשקעה. יתרון בולט שלה הוא הנזילות – אפילו אם תכננתם לחסוך למשך 20 שנה, ניתן למשוך את הכספים במשיכה חד פעמית בכל עת (כאשר החיסכון על שמכם). יתרון נוסף שלה הוא גמישות - ניתן לעבור בין מסלולי ההשקעה השונים ובין חברות מנהלות, מבלי שהמהלך ייחשב לאירוע מס. יתרה מזאת, אפשרויות ההפקדה הן נוחות. ניתן לחסוך בהפקדה חודשית קבועה, בהפקדה חד פעמית, או בשניהם יחד, מוגבל לתקרה של 70,000 ₪ בשנה קלנדרית.

חיסכון מיטב דש קידס

במיטב דש, אנו מציעים לכם לפתוח תכנית חיסכון עבור הילדים שלכם, או עבור עתיד המשפחה, באמצעות חיסכון מיטב דש קידס. אנו מציעים הצטרפות פשוטה וקלה באמצעות האינטרנט, כך שתוכלו לפתוח חיסכון מכל מקום ובכל עת. נכון למועד כתבה זו, דמי הניהול של התכנית הינם 0.7% מהצבירה.

לחצו כאן >> והתחילו לחסוך לעתיד הילדים שלכם

*החישוב בטבלאות נעשה על פי תשואה שנתית בגובה 4% ולאחר ניכוי דמי ניהול של 0.7% בשנה, במוצר החיסכון שנקרא "קופת גמל להשקעה". הנתונים המוצגים משמשים כדוגמא ומבוססים על הנחות מקובלות בתחום הפנסיוני ובין היתר על ביצוע הפקדות שוטפות. אפשרות פטור ממס רווחי הון במשיכת הכספים כקצבה החל מגיל 60. האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 3 שנים

  הטעות שלכם מתחילה בזה שאתם פאקינג בונים על תשואה של 4%, אף אחד בשום מקום לא מציע לתת ריבית כזאת, אל תטעו את האנשים, גם תשואה של אחוז בודד בשנה אף אחד לא מציע, יש לי כ160 אלף שח ואני בן 21 ובגדלו מקבל מימון מההורים להוצאות הנמוכות שלי והייתי מת לשים בתוכנית חיסכון של4% תשואה את הכסף הזה ואת הכסף שאמשיך לצבור ושעוד 10 שנים זה יוכפל לי פי 1.3 לפחות, רק שאין דבר כזה. בנקים לא מציעים יותר מ1% והבודדים שכן עושים את זה רק לסכום נמוך מ10 אלף, ובתי השקעות אתם מכניסים פה בכתבה? נו באמת, אתם מודעים לזה שבית השקעות יכול להפסיד לך את כל הכסף ולהשאיר אותך בלי שקל אחד?

 • לפני 6 שנים

  אז מה אתם אומרים ? לא משתלם להשקיע?

 • לפני 6 שנים

  מעניין אם לוקחים הלוואה של 210 אלף שקל מהבנק ל-21 שנים כמה ריבית משלמים...
  חוסכים מקבלים 20 אלף לאחר 21 שנים.
  לוקחים משלמים 65 אלף לאחר 21 שנים.
  וגם אין החזר מס על הוצאה..
  הזוי!
  ביזיון!
  הפקר!

 • לפני 6 שנים

  כל האפשרויות לחסוך לנכדים, כולל נדלן

 • לפני 6 שנים

  מה אתם חושבים שאנחנו מדינה של מפגרים? וזה בהנחה ויש לנו ילד אחד..... אני כבר 10 פעמים אשקיע בנדלן אם יש לי סכומים כאלו ושם יש תשואה אמיתית ואם לא תשואה לפחות יהיה לי בית ביד ואני לא אקח סיכון שמישהו ידאג לעשות לי תספורת....

  • לפני 6 שנים

   את טועה ומטעה- בנדלן יש הרבה עוקצים גנבים ורמאים שקוראים לעצמם סוכנות נדלן כשהם עוקצים אנשים.. מעניין אם התגובה מהראש שלך או שיש לך קש לקומבינות הנדלן . כל רמת גן ותל אביב ואזורי הבורסה מלאים בסוכנויות של נוכלים .

 • לפני 6 שנים

  בעוד 21 שנה אי אפשר לעשות כלום עם סכום של 90,000 ש"ח. עדיף לחנך טוב ולהשקיע היום בלימודים.

  • לפני 6 שנים

   ואולי עדיף גם וגם??

 • לפני 6 שנים

  תוכנית חיסכון בבנק-תסגרו 800 ש"ח ל21 שנה בדיוק כמו בדוגמא : 12×21=252. 800₪×252=201,600₪ ברגע שנפתח מופרש חזרה לתוך העובר ושב והכסף זמין לשימוש-כאן תחסכו 291,140₪ אבל תשלמו עליו מס רווחי הון 20%-30% -אלא אם כן הילדים ישאירו את הכסף עד לפנסיה שלהם-זאת אומרת87,342 -58,228 זאת אומרת בסופו של דבר נשארנו עם אותו הסכום 5000 לפה או לשם והכל במצב שב21 שנים הבאים לא תהיה לנו עוש מפולת בבורסה שתעלים לנו את החסכונות

  • לפני 6 שנים

   תשובתו של "רומני אבל חכם" נכונה מאד. וכתוספת יש להדגיש שבתכניות החיסכון של הבנקים, התשואות הן אפסיות, והן לא מתקרבות לרווחים על התכניות של הקרנות גם לאחר ניכוי המס.

  • לפני 6 שנים

   אתה טועה. מס רווח הון הוא על הרווחים בלבד ולא על הקרן. כלומר אם לא תעשה רווחים על הקרן, לא תשלם מס. ואם תעשה רווח של 20 אלף ש"ח, אז תשלם 25% על הרווח הזה. כלומר 5 אלף ש"ח תשלום מס

 • לפני 6 שנים

  חיסכו ועיצמו

 • לפני 6 שנים

  אני בונה על זה שעם חינוך טוב והדרכה טובה הילדים שלי היו מסודרים פיננסית גם בלי החיסכון הזה

  • לפני 6 שנים

   נכון

  • לפני 6 שנים

   אתה בונה על הצד השני של הורים, בלי עזרה של ההורים מאוד קשה לקנות דירה. בודדים יכולום להרשות זאת לעצמם.

 • לפני 6 שנים

  פתחתי קופות לבנות שלי.
  איך כעת אני יכולה לעקוב אחר הכסף? מתי אראה שהוא בחשבון?

 • לפני 6 שנים

  אם לוקחים את קופות הגמל ב 5 השנים האחרונות אז התשןאה הממוצעת שלהם היא מעל 5%. ואני לא מדבר רק על מיטב דש אלא על כל השוק. אז יש מה להיות אופטימיים.

  בבנק בקושי תקבל עודף למסטיק

 • לפני 6 שנים

  כל זה בתנאי שלא לוקחים הלוואות כולל משכנתא. בדח"כ ריבית ההלוואה גבוהה מריבית החיסכון

 • לפני 6 שנים

  הורים. תקנו לילד שלכם ביטקוין ואל תקשיבו לשטויות כאן.

  • לפני 6 שנים

   בדצמבר איבד הביטקוין כ184 מיליארד דולר משוייו

 • לפני 6 שנים

  קנו כל חודש 3 מדדים:ארהב,ישראל,גרמניה,למשל...וככה 20 שנה..יש לכם 7 אחוז תשואה שנתית.

  • לפני 6 שנים

   יש עמלות בנק שהם לא נמוכות

  • לפני 6 שנים

   ליובל - זה אומר לקנות תעודת סל שעוקבת אחרי מדד מסוים, לדוגמא הנאסדק. ככה לא צריך לבחור מניות ספיציפיות ואם הבורסה שאחריה המדד עוקב עלתה - הרווחת. וגם חסכת לעצמך 0.7% לשנה בדמי ניהול.

  • לפני 6 שנים

   מה זה אומר לקנות מדד??

  • לפני 6 שנים

   יותר קרוב ל 10 אחוז לשנה לפחות ב 20 שנה האחרונות

 • לפני 6 שנים

  בהמשך לשאלות שנשאלו פה..
  לשים כסף בבנק זה כמו לשים בארון בבית, הריבית אפסית.
  בבית השקעות התשואה הממוצעת היא 5%
  דמי הניהול הוא מרכיב פחות קריטי מאשר גובה התשואות שעושה בית ההשקעות עבור הכסף שלך

  תורידו אפליקציה igemelnet ותוכלו לראות את התשואות בכל אחד ממסלולי ההשקעה (כללי,מניות וכו') לאורך תקופות זמן שונות.

 • לפני 6 שנים

  אין לי ספק ש91 אלף יהיה לילד, השאלה מה יהיה אפשר לקנות בזה עוד20 שנה... מחשב נייד? אוטו בן 15... הכסף מאבד מערגו, עדיף להשקיע ולנצל אותו היום מאשר לנעול אותו זה כמו לשרוף כסף....

 • לפני 6 שנים

  איך עושים חישוב על 4 אחוז לשנה כשהריבית בכל המשק כבר שנים קרובה לאפס? לא הבנתי איך ניתן לקבל תשואה כזו?

  למה לקחת 0.7 אחוז דמי ניהול לשנה כשקופות הגמל הוותיקות ההסתדרותיות מסתפקות בסביבות 0.4 אחוז ומתקיימות?

  אין הצעה טובה יותר לחיסכון לנכדים?

 • לפני 6 שנים

  כמה תשואה עושים בחיסכון בבית השקעות לעומת כמה מקבלים בבנק?

 • לפני 6 שנים

  סגרתי כסף בבנק ל 3 שנים. הבעיה היא שכעת הם לא מאפשרים לי לשחרר את הכסף שלי (ממש בן ערובה) מבלי לשלם קנס. קיצר נתקעתי שם

 • לפני 6 שנים

  הממשק שלכם פשוט ונח. פתחתי חשבון ב5 דקוות. חבל שלא ניתן לפתוח גם לאשתי במקביל והיה צורך לעשות את התהליך פעמיים

 • לפני 7 שנים

  יהיה נחמד אם תוסיפו מחשבון

 • לפני 7 שנים

  אם רק אנשים היו מבינים כמה זה חשוב לחסוך לילדים שלהם

  • לפני 6 שנים

   פייסבוק איבדה השבוע כ60 מיליארד מהשווי שלה

  • לפני 6 שנים

   לא להקשיב לאנליסטים, לשים את כל הכסף במניות של פייסבוק ולפרוש.. שלום, תודה רבה!

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: איך תוכלו לדאוג לילד שלכם ל- 90 אלף ₪ עד גיל 21?
AIzaSyD5yByn8adz7SoeqOPuwLdcBD8g_mkP5ww
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.