תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

עדיין לא בני 40? הנה 4 סיבות לעבור לפנסיה מוזלת

גם אם דיבורים על פנסיה גורמים לכם לזיעה קרה, את המידע הזה כדאי לכם לקרוא: אחרי המון שנים, יש כיום לישראלים צעירים הזדמנות אמיתית, בחסות המדינה, לחסוך עשרות ואולי אפילו מאות אלפי שקלים לרגע שבו באמת תצטרכו את הכסף - מועד היציאה שלכם לפנסיה

למה זה קורה? בזכות מהפכת ברירת המחדל לפני כחצי שנה, במסגרתה קודמו קרנות פנסיה מוזלות, המכונות קרן פנסיה ברירת מחדל. מטרת הרפורמה פשוטה – לצמצם משמעותית את דמי הניהול בקרנות הפנסיה בישראל. בדקנו למה דווקא לצעירים כדאי לשקול את המעבר

דווקא העובדים הכי חלשים בישראל, אלה שהרוויחו את המשכורות הנמוכות ביותר במשק, שילמו לקרנות הפנסיה את דמי הניהול המקסימליים

על פי הרפורמה, במקום לשלם דמי ניהול גבוהים, עובדים שיעברו למקום עבודה חדש ינותבו באופן אוטומטי לקרנות פנסיה עם דמי ניהול אטרקטיביים. ומה עם עובדים קיימים? גם הם יכולים לקפוץ על העגלה ולבקש להצטרף. אתם בני פחות מ-40? הנה 4 סיבות לכך שדווקא לכם כדאי לשקול לעבור לפנסיית ברירת מחדל.

1. זה יכול לחסוך לכם מאות אלפי שקלים

מעבר לקרן פנסיה עם דמי ניהול אטרקטיביים נשמע כמו צעד טכני שיכול לחסוך פרוטות, אבל הוא מהלך מהותי, שיכול לחסוך לכם עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים לאורך שנים. מי שמשתכר משכורת ממוצעת ויחסוך במשך עשרות שנים, יוכל ליהנות מתוספת של מאות שקלים בקצבה החודשית בגיל הפרישה. התוספת הזו נובעת מההפרש בין דמי הניהול המקסימליים שניתן לגבות בקרנות פנסיה, לבין דמי הניהול האטרקטיביים המוצעים בקרן פנסיה ברירת מחדל.

קראו עוד במגזין:

2. אתם באמת לא צריכים לעשות כלום

ההצטרפות לקרן פנסיה ברירת המחדל תהיה בקרוב אוטומטית למי שעובר מקום עבודה ולא הפקיד לפני כן לחיסכון פנסיוני, אלא אם הוא מבקש במפורש לעבור לקרן פנסיה אחרת. מי שנמצא בעבודה קיימת, יכול להצטרף לפנסיית ברירת מחדל בקלות, בכמה לחיצות כפתור בסמארטפון או בטאבלט.

באופן כללי, לא צריך להשקיע בכך יותר מדי אנרגיה ואפילו לא לנהל משא ומתן על התנאים. המדינה כבר עשתה את העבודה בשבילכם ודאגה שדמי הניהול הזולים יהיו בהישג ידכם, גם אם אתם לא עובדים בחברה גדולה.

3. זה מתאים גם לעובדים חדשים או מוחלשים

במשך שנים, דווקא העובדים הכי חלשים בישראל, אלה שעבדו בניקיון ושמירה והרוויחו את המשכורות הנמוכות ביותר במשק, שילמו לקרנות הפנסיה את דמי הניהול המקסימליים. המצב האבסורדי הזה התאפשר בגלל היעדר כוח מיקוח או סתם חוסר ידיעה. קרן פנסיה ברירת מחדל עושה לכך סוף ומסייעת במיוחד לעובדים הצעירים, החלשים והבלתי מאוגדים, אלה שאינם יכולים בדרך כלל לנהל מאבק להוזלת דמי הניהול שלהם – בניגוד לעובדים בעלי ותק רב המועסקים בגופים חזקים. בלי לדפוק על השולחן של הבוס ובלי להתמקח – כולם זכאים לאותם תנאים.

להצטרפות לקרן פנסיה ברירת מחדל, לחצו כאן >>  

4. זה הדבר הכי חברתי שאתם יכולים לעשות

אחת המטרות של קרן פנסיה ברירת מחדל היא להגדיל את התחרות בשוק החיסכון הפנסיוני, להפחית את הריכוזיות ולהביא להגדלת ההכנסה הפנויה שבידי אזרחי ישראל. בשנים האחרונות 97% משוק הפנסיה נשלט על ידי חמש קרנות פנסיה של חברות הביטוח הגדולות. הכנסת שחקניות חדשות (בדמות לקרנות פנסיית ברירת מחדל) אמורה להביא להגברת התחרות ולהוזיל את דמי הניהול בכלל השוק. כך שאם תצטרפו לפנסיית ברירת מחדל, זה יסייע לא רק לכם, אלא יעזור גם לחברים שלכם להוזיל את הפנסיה.

איך קולטים 20 אלף חוסכים ב-5 חודשים?

אנו במיטב דש זכינו במכרז קרן פנסיה ברירת מחדל של משרד האוצר. מאז שהמוצר יצא לדרך, כבר הצטרפו אלינו למעלה מ- 20 אלף חוסכים. המשמעות לחוסכים היא גדולה. לקוח שמצטרף לקרן בגיל 30, עם שכר ממוצע וחוסך במשך 30 שנה בדמי הניהול שאנו מציעים במיטב דש, יוכל לחסוך יותר מ- 200 אלף ש"ח.

דמי הניהול שאנו מציעים הם 0.01% מהצבירה השנתית ו- 1.31% מההפקדות החודשיות, כאשר הם מובטחים לתקופה של 10 שנים.

רוצים להצטרף לפנסיית ברירת המחדל של מיטב?
זה מה שאנחנו מציעים לשכירים, עצמאים ולמעסיקים>>

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם.  

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 7 שנים

  ולתת לשאר החברות לחשוב איך הן מתחרות במחירים האלה.

 • לפני 7 שנים

  אני דווקא הצלחתי להצטרף בקלות
  התהליך קצת ארוך אבל סך הכל היה בסדר. סיימתי תוך 5או 6 דק'

 • לפני 7 שנים

  הייתי שמח לעבור, רק חבל שהלקוחות היחידים שלא יכולים להצטרף ולקבל את התנאים האלה הם לקוחות ותיקים של מיטב דש...

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: עדיין לא בני 40? הנה 4 סיבות לעבור לפנסיה מוזלת
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.