תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

5 טיפים לבחירת קרן השתלמות מנצחת

אינכם בטוחים כיצד לבחור קרן השתלמות מבין מגוון קרנות ההשתלמות בשוק? זה בדיוק המאמר בשבילכם. במאמר הקרוב ריכזנו עבורכם 5 טיפים לבחירת קרן השתלמות מנצחת

לפני שניגשים לבחור קרן השתלמות, ישנם מספר שיקולים אותם יש לקחת בחשבון על מנת שסכום הכסף שיצטבר בתום תקופת החיסכון, יהיה גבוה ככל הניתן. והרי כשמדובר בכסף, מי מאתנו לא רוצה לקבל יותר? אספנו עבורכם 5 טיפים לבחירת קרן השתלמות מנצחת

תשואה של קרן השתלמות קשורה לרמת הסיכון. ככל שהמסלול מנייתי יותר, עולה הסיכוי לתשואה טובה יותר, אך בד בבד עולה גם הסיכון להפסד

1. מוניטין וניסיון

רצוי לבחור קרן השתלמות לשכירים המנוהלת בידי גוף גדול בעל מוניטין, ידע וניסיון בניהול כספים וחסכונות. חשוב לבדוק ולוודא טרם פתיחת הקופה שמדובר בגוף שהתמודד עם תקופות שפל ומשבר בשוק ההון, שיודע להתמודד עם מצבי קיצון ולא פעל רק בתקופות בהן השוק היה בעליה.

ניסיון העבר בשוק ההון, מעיד כי יש צורך בניסיון ניהול בעת משברים ולכן מדובר בשיקול קריטי בעת בחירת קרן ההשתלמות.

קראו עוד במגזין:

 

2. דמי ניהול

זהו אחד הפרמטרים החשובים בבחירת קרן השתלמות לשכירים. שיעור דמי הניהול המקסימאלי שניתן לגבות, הוא 2% מהצבירה לשנה. כך לדוגמא, חוסך שצבר בקרן ההשתלמות שלו 50,000 ₪, ישלם דמי ניהול של 1,000 ₪ בשנה, במידה ונגבים ממנו דמי הניהול המקסימליים. לעומת זאת, במידה ואותו חוסך ישלם דמי ניהול שנתיים בשיעור של 1% מהצבירה, הרי שישלם מחצית מדמי הניהול הקודמים, כלומר 500 ₪ בשנה. ככל שנצליח להקטין את שיעור דמי הניהול, כך צפוי לגדול החיסכון בקרן.

אני רוצה לפתוח קרן השתלמות

3. מסלול השקעה

במסגרת הליך ההצטרפות לקרן ההשתלמות אנו נדרשים לבחור מסלול השקעה. הבחירה מושפעת מאופי המשקיע, כיוון שישנם אנשים שהם יותר "אוהבי סיכון" וישנם שפחות. ככלל, אדם המגדיר עצמו כ"שונא סיכון" יבחר מסלולים סולידיים יותר ואדם בעל נטייה ללקיחת סיכונים יבחר במסלולי השקעה מנייתיים יותר.

4. שירות

כאשר מצטרפים לקרן השתלמות, רצוי לבדוק את איכות השירות של הגוף המנהל. האם הוא מאפשר ללקוח לקבל תמונת מצב עדכנית של החיסכון בקרן בכל רגע שיבחר, כמו גם מענה לשאלות שעשויות להתעורר במהלך תקופת החיסכון. המשמעות של שירות איכותי, היא בין היתר זמינות גבוהה ואפשרויות גישה רבות, אם באמצעות טלפון, פייסבוק, צ'אט או דוא"ל.

חשוב לבדוק שקיים מענה טלפוני זמין, אתר אינטרנט המספק מידע ושקיפות לצד יכולת לבצע פעולות שונות ועוד.

5. תשואה

תשואה של קרן השתלמות לשכירים קשורה קשר ישיר לרמת הסיכון. כך למשל, ככל שמסלול ההשקעה מנייתי יותר, עולה הסיכוי להשיג תשואות טובות יותר, אולם בד בבד עולה גם הסיכון להפסד. לכן, על כל חוסך לקחת זאת בחשבון בעת שהוא בוחר מסלול השקעה בקרן השתלמות. תשואת העבר שהשיגה קרן השתלמות מסוימת, אינה יכולה להעיד על תשואות עתידיות שהיא עשויה להשיא בעתיד.

יחד עם זאת, מומלץ לבחון את ממוצע התשואה השנתית שהשיגה הקרן בשנים האחרונות ולהשוות אותו עם ממוצע התשואה השנתית שהשיגו קרנות השתלמות דומות, על מנת לקבל מדד כלשהו על יכולת ניהול ההשקעות בקרן.

לסיכום, קרן השתלמות לשכירים נחשבת למוצר חיסכון אטרקטיבי במיוחד בשוק הפנסיוני בישראל, בשל הפטור ממס רווח הון והתשואות, הנאות יחסית לאורך השנים. ביחס לאלטרנטיבות ולריביות האלטרנטיביות בבנק, בהחלט מדובר בחיסכון אטרקטיבי. למעשה, קרן השתלמות, זו ההטבה הטובה ביותר שמעסיק יכול להעניק לעובדיו.

להצטרפות לקרן השתלמות לשכירים, לחצו כאן >>

*תקרת ההכנסה הקובעת לקרן השתלמות לשכיר לשנת 2016 היא 15,712 ש"ח.
החברה המנהלת מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ. האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 6 שנים

  אשתי עובדת במשרד החינוך, האם ניתן לשנות את הגוף המנהל את הקה"ל שלה?

 • עורך
  לפני 7 שנים

  אלכסנדר שלום ,
  נושא דמי הניהול נבדק באופן פרטני ולעיתים הוא קשור למעסיק / מגזר / הסכמים קיימים נשמח לתת שירות ומענה צור בבקשה קשר עם מוקד שירות הלקוחות שלנו בטלפון 3366* או השאר פרטים כאן בקישור https://www.meitavdash.co.il/contact-us/ ואחד מנציגנו יחזור אליך בנושא

 • לפני 7 שנים

  מה דמי הניהול של קרן ההשתלמות שלכם?

 • לפני 7 שנים

  למה אין לכם קרן השתלמות דיגיטלית גם לשכירים?

 • לפני 7 שנים

  אני מנהל אצלכם קרן השתלמות לעצמאים ואני מעוניין לפתוח גם לאשתי, אבל היא שכירה ויש לה היום קרן במקום אחר. מה עלי לעשות?

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: 5 טיפים לבחירת קרן השתלמות מנצחת
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.