תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

נצלו את הסופ"ש: 3 צעדים בדרך לקפיצת מדרגה כלכלית

מדורים:
27/03/2023

רוצים לקבל תמונה מלאה על החסכונות והחשבונות שלכם – ולבצע פעולות שיגדילו אותם? זה מה שאתם צריכים להתחיל לתכנן ולבצע בסוף השבוע

להצטרפות לקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב, לחצו כאן>>

בדומה למסע של אלף קילומטרים שמתחיל בצעד אחד קטן, כך גם חיסכון שמייצר ביטחון כלכלי מתחיל בפעולות קטנות ופשוטות, שיכולות להפוך עם הזמן (והרווחים המצטברים) למשמעותיות במיוחד.

קרן הפנסיה הנבחרת של מיטב היא אחת הזוכות במכרז של רשות שוק ההון, זו כבר הפעם השלישית ברציפות, עם דמי ניהול בסך 1% מההפקדות השוטפות ו-0.22% מהצבירה בקרן.

קראו עוד במגזין:

איפה מתחילה הבעיה? בעיצומה של השגרה הלחוצה, שבה לפעמים קשה לנו אפילו להחליט איזו חולצה ללבוש, למי יש זמן לקבל החלטות שמשפיעות על הגורל הכלכלי שלנו?

מה עושים? קודם כל, מפסיקים להילחם בטבע שלנו. אם קשה לנו לקבל החלטות כלכליות בעיצומה של השגרה העמוסה, אולי עדיף שנקבל אותן כשהעומס מופחת והראש יותר פנוי – למשל, בסופ"ש? סוף השבוע הוא עיתוי מצוין להתעדכן ולקבל תמונת מצב על הכספים והחסכונות שלנו. זה הזמן לבדוק איפה נמצאים החסכונות שלנו, כמה הם מניבים ואיך אפשר להשקיע אותם בצורה חכמה.  לפניכם שלושה צעדים שיהפכו את הסופ"ש שלכם למקפצה כלכלית.

צעד מס' 1: מיפוי חסכונות

לרבים מאיתנו יש חסכונות נשכחים. נכון להיום צבורים מיליארדי שקלים בחסכונות פנסיוניים ובנקאיים לא פעילים. מסיבה זו השיקה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון שני כלים שיאפשרו לכם לקבל תמונת מצב מלאה בלחיצת כפתור.

איתור חסכונות רדומים באתר "הר הכסף": לפני כמה שנים הושק הר הכסף, מנוע לאיתור חסכונות רדומים שלא בוצעו בהם הפקדות או משיכות ב-12 החודשים האחרונים. השירות חינמי ומאפשר לרכז בלחיצת כפתור חשבונות שלכם בקופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות, פוליסות חיסכון ועוד.

לאחרונה הורחב השירות והוא מציג גם חשבונות בנק לא פעילים. כדי לברר מה היתרה באותם חשבונות, יש לפנות לגוף בו מנוהלים הכספים. שימו לב שאתם אכן גולשים לאתר "הר הכסף" של רשות שוק ההון ולא לנותני שירותי חיצוניים.

קבלת תמונת מצב מקיפה באתר המסלקה הפנסיונית: המסלקה הפנסיונית מאפשרת לכם לקבל תמונת מצב מקיפה. מדובר בדו"ח מרכז מפורט במיוחד, המציג בין היתר את היתרה בכל אחד מהחסכונות ובכך מייתר את הצורך לפנות לכל גוף בנפרד.

בנוסף לכך, הדוח מאפשר לכם לדעת מהו גובה דמי הניהול שאתם משלמים בכל חיסכון, ככלי לקבלת החלטות והפחתת עלויות. איך זה עובד? ברגע שאתם מגישים בקשה למסלקה הפנסיונית, מתבצעת פנייה לכל הגופים הפנסיוניים לצורך קבלת המידע. המידע מרוכז בדו"ח נגיש ונוח לקריאה, שיישלח אליכם בתוך שלושה ימי עסקים. בשונה מאתר "הר הביטוח", השירות באתר המסלקה הפנסיונית כרוך בתשלום בסך של כ- 20 ₪.

גלו עוד על קרן הפנסיה הנבחרת של מיטב >>

poll questionבאיזו תדירות אתם משתמשים באתר הממשלתי "הר הכסף"?

צעד מס' 2: קבלת החלטות חשובות

בשלב הזה אמורה להיות לכם תמונת מצב מקיפה על כלל החסכונות שלכם, בבנק ובגופים אחרים, כולל הסכומים הצבורים, מסלולי ההשקעה ודמי הניהול. תמונה זו תאפשר לכם לקבל החלטות חשובות: חלק מהכספים צוברים ריבית נמוכה בבנק? ייתכן שכדאי להשקיע אותם באפיקים אחרים, עם פוטנציאל תשואה שעשוי להיות גבוה יותר ויכולת למשוך את הכסף מתי שתרצו.

חוסכים באפיקים מנוהלים כמו קרן השתלמות, קרן פנסיה, קופת גמל או פוליסת חיסכון? בררו האם ניתן להפחית את דמי הניהול. גם הבדלים שנראים זניחים בדמי הניהול, יכולים לאורך שנים להצטבר לסכומים בסך עשרות אלפי שקלים ואפילו יותר.

אין לכם פנאי או סבלנות להתקשר ולהתמקח? יש מכשירי חיסכון שחותכים את דמי הניהול באופן אוטומטי, כמו למשל קרן פנסיה נבחרת  - יוזמה של רשות שוק ההון לקרנות פנסיה בדמי ניהול מוזלים במיוחד. קרן הפנסיה הנבחרת של מיטב היא אחת הזוכות במכרז של רשות שוק ההון, זו כבר הפעם השלישית ברציפות, עם דמי ניהול בסך 1% מההפקדות השוטפות ו-0.22% מהצבירה בקרן. כל זאת, לעומת דמי הניהול המקסימליים שחוסכים רבים משלמים, בגובה 6% מההפקדות השוטפות ו-0.5% מהצבירה.

לצד החיסכון בעלויות דמי הניהול, חשוב לקבל החלטות שעשויות להשפיע על התשואות.

הכסף שלכם באפיקים מנוהלים מושקע באחד מתוך מגוון מסלולים לבחירה, כמו מסלול אג"ח שנחשב סולידי, לעומת  מסלול כללי ומסלול מניות שבהם הסיכון ופוטנציאל התשואה גבוהים יותר. חשוב לוודא שהכסף מושקע באפיק שמתאים לכם ולמטרות שהצבתם.

סביר להניח שאחרי שתבצעו פעולות יזומות לשיפור ביצוע החיסכון, יגבר התיאבון שלכם להגדיל אותו. קבלו 7 דרכים לחסוך בהוצאות כדי להגדיל את החיסכון באופן שוטף.

צעד מס' 3: ביצוע בדיקה תקופתית

קיבלתם תמונת מצב, הגדלתם את החיסכון החודשי וביצעתם פעולות שלאורך זמן יסייעו לכסף שלכם להניב עוד ועוד רווחים? נותר לכם רק לבצע בדיקה תקופתית, לוודא שהכספים מושקעים כראוי ומניבים את התשואה הרצויה – ואם צריך, לבצע שינויים. אפשר לבצע את הבדיקה התקופתית אחת לחודש, אחת לרבעון או אחת לשנה. זה לא באמת משנה, כל עוד תהיו עם היד על הדופק מפעם לפעם. אחרי הכול המטרות, התשואות וגם ההכנסות משתנות לאורך השנים – ותמיד יידרשו התאמות.

לקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב >>

החברה המנהלת הינה מיטב גמל ופנסיה בע"מ. אין לראות בנתונים ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
    רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
    אתם קוראים: נצלו את הסופ"ש: 3 צעדים בדרך לקפיצת מדרגה כלכלית
    Website by:

    © 2017 מיטב דש בע”מ
    אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.