תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

רגע לפני שהשנה נגמרת: עצמאים, מהרו לנצל את הטבות המס המגיעות לכם

02/12/2020

עצמאים שיבחרו בקרן הפנסיה של מיטב דש, ייהנו מדמי ניהול מהנמוכים בשוק מבלי להתמקח, יוכלו לזכות בהטבות מס ויחסכו לעצמם קנס מיותר של 500 שקלים

עצמאים יקרים, חלון ההזדמנויות לנצל את הטבות המס המגיעות לכם על הפקדות לחיסכון פנסיוני לשנת 2020 הולך ונסגר.

להצטרפות לקרן הפנסיה לעצמאים של מיטב דש, לחצו>>

המדינה מעוניינת לעודד עצמאים לחסוך לפנסיה ובהתאם, החוק מעניק הטבת מס מקסימלית בגובה 16.5% מההכנסה השנתית של העצמאי עד תקרת הפקדות של 34,848 שקלים, שכדאי מאד לנצל

חשוב לזכור כי החל משנת המס 2017 עצמאים שהכנסתם עולה על 63,600 שקלים בשנה ולא יבצעו הפקדות לקרן פנסיה, יספגו קנס בגובה 500 שקלים. אלא שהקנס הוא ממש לא התמריץ המרכזי לבצע את ההפקדות החשובות הללו. עצמאים רבים לא חוסכים לפנסיה ומתקשים להוריד הילוך בגיל מבוגר ולצאת לגמלאות, שכן אין ברשותם די מקורות הכנסה לשמר את רמת החיים שאליה התרגלו.

המדינה מתמרצת את העצמאים לחסוך לפנסיה ומעניקה הטבות מס משמעותיות שמקטינות את תשלומי מס ההכנסה לצד היתרונות שבהבטחת חיסכון לטווח ארוך. לפי חוק, עצמאים נדרשים להפקיד לפנסיה לפחות את השיעורים הבאים מגובה ההכנסה שלהם: עד גובה חצי השכר הממוצע במשק –4.45%, מחצי השכר הממוצע במשק ועד גובה השכר הממוצע במשק - 12.55%.

אלא שעצמאים שיסתפקו בהפקדות המינימליות הללו מבטיחים לעצמם פנסיה מצומקת. לדוגמא, עצמאי ששכרו שווה או גבוה לשכר הממוצע במשק (כ- 10,551 שקלים), שהחל לבצע הפקדות לפנסיה בגיל 30 והפריש רק את המינימום הנדרש (897 שקלים), ימצא את עצמו בגיל פרישה עם קצבה חודשית של כ-4,111 שקלים בלבד.

poll questionהאם יש לכם קרן פנסיה?

המדינה מעוניינת לעודד עצמאים ושכירים כאחד לחסוך לפנסיה ובהתאם החוק מעניק הטבת מס מקסימלית בגובה 16.5% מההכנסה השנתית של העצמאי עד תקרת הפקדות של 34,848 שקלים, שכדאי מאד לנצל. עצמאים עם הכנסה חודשית של כ-17,500 אלף שקלים בחודש ייהנו מהטבת מס של עד כ-15 אלף שקלים בשנה (בתלות בגובה המס השולי שהם משלמים) – סכום שאחרת יידרשו לשלמו לרשויות המס.

הגם שהתקופה הנוכחית איננה פשוטה לרבים מהעצמאים, חשוב לבצע את ההפקדות לפנסיה. לצד ההטבות במס הכנסה, הכספים שתחסכו בקרן הפנסיה יושקעו על ידי מנהלי השקעות מקצועיים ויניבו תשואה שתהיה פטורה ממס רווחי הון. זאת להבדיל מהשקעות עצמאיות שתבצעו בשוק ההון, שחייבות במס רווחי הון של 25%. יתרה מכך, בעת הצורך קרן הפנסיה מאפשרת נטילת הלוואה על חשבון כספי התגמולים בתנאים מאד נוחים.   

כעת כל שנותר הוא להזדרז ולבחור קרן פנסיה ולבצע את ההפקדות לפני שהשנה מסתיימת, ובכך למקסם את הטבות המס המגיעות לכם.

אני רוצה להצטרף לקרן הפנסיה לעצמאים של מיטב דש>>

קראו עוד במגזין:

 

 

למה דווקא קרן הפנסיה של מיטב דש?  

המדינה התערבה בנושא דמי הניהול בקרנות הפנסיה, בין השאר כדי לסייע לעצמאים שלא נהנים מיתרון לגודל. יתרון זה היה שמור במשך שנים בעיקר לעובדים שכירים שעבדו אצל מעסיק גדול וקיבלו הנחות משמעותיות בדמי הניהול.

המדינה בחרה בקרן הפנסיה של מיטב דש כאחת מארבע קרנות נבחרות, שמתחייבות לדמי ניהול נמוכים לכל מי שיצטרף אליהן. עצמאים שיצטרפו לקרן הפנסיה של מיטב דש ייהנו מדמי ניהול מוזלים של 0.05% מהסכום הצבור ו- 2.49%  מההפקדות השוטפות. לשם השוואה דמי הניהול המקסימליים המותרים בחוק עומדים על 0.5% מהסכום הצבור ועד 6% מההפקדות השוטפות.

כדי להבין מה זה אומר ראו דוגמה הבוחנת שני עצמאים שהתחילו לחסוך בגיל 30, יפרשו בגיל 67 ושכרם מסתכם 10,000 שקלים בחודש. אחד מהם משלם דמי ניהול מקסימליים, בעוד השני משלם את דמי הניהול של קרן הפנסיה של מיטב דש. עם היציאה לפנסיה העובד העצמאי שבחר במיטב דש יקבל קצבה חודשית הגבוהה ביותר מ-1,200 [NA1] שקל מחודש מעמיתו שהמשיך לשלם את דמי הניהול המקסימליים.

בשורה התחתונה, עצמאים שיצטרפו לקרן הפנסיה של מיטב דש יזכו לשלם דמי ניהול מהנמוכים בשוק מבלי שיצטרכו להתמקח ולהתמודד עם הקושי להשיג הטבות בדמי הניהול. וכל זאת, בין אם רק התחילו לחסוך ובין אם הם כבר בעלי חיסכון צבור. הליך ההצטרפות פשוט ודיגיטלי, כשהעצמאים יכולים לבחור בין מתן הוראת קבע להפקדה חודשית לבין הפקדה חד פעמית עד סיומה של כל שנה קלנדרית.

להצטרפות לקרן הפנסיה לעצמאים של מיטב דש, לחצו>>

אין לראות באמור ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים לכל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 3 שנים

    אשמח שנציגכם ישוחח איתי

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: רגע לפני שהשנה נגמרת: עצמאים, מהרו לנצל את הטבות המס המגיעות לכם
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.