תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

עצמאי? אל תישאר בלי קרן הפנסיה הנבחרת

23/10/2019

רונן טוב - משנה למנכ"ל מיטב דש ויו"ר מיטב דש גמל ופנסיה, מסביר כי החוק בישראל מחייב כל עצמאי לחסוך לפנסיה ומציע קרן גדולה ויציבה, עם דמי ניהול נמוכים ביותר, שהניבה תשואות גבוהות בשנים האחרונות. צפו בראיון

רונן טוב - משנה למנכ"ל מיטב דש ויו"ר מיטב דש גמל ופנסיה, מסביר בראיון מדוע כדאי לכם כעובדים עצמאים לחסוך לפנסיה בקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש.

אני רוצה להצטרף לקרן הפנסיה הנבחרת >>

"כל עצמאי חייב שתהיה לו קרן פנסיה. זה העתיד שלך, זה הביטחון שלך. אם לא עשית את זה עד היום, אתה חייב לעשות את זה, מה גם שהחוק מחייב אותך לעשות קרן פנסיה"

האם כדאי לעצמאי מהשורה לעבור לקרן פנסיה נבחרת?

רונן טוב: "קודם כל, בואו נזכיר שעצמאי חייב לעשות לעצמו קרן פנסיה. יש כיום חוק שמחייב, שכופה זאת על עצמאים - וטוב שכך. ואם אני כבר חייב לעשות תכנית פנסיה, אני רוצה לדאוג שהיא תיתן לי את התוצאה הטובה ביותר בשבילי. תוצאה כזו תהיה רק אם אשכיל לבחור בקרן פנסיה נבחרת".

"קרן הפנסיה של מיטב דש היא אחת מארבע קרנות הפנסיה הנבחרות. למעשה, היא הגדולה והטובה שבהן. דמי הניהול שאנחנו מציעים ללקוחות שלנו, וגם לך כעצמאי, הם מהנמוכים ביותר בשוק ההון ובשוק הפנסיה בישראל. דמי הניהול שלנו הם 2.49% מההפקדות, כאשר המקסימום זה 6% מההפקדות, ו-0.05% מהצבירה, כלומר כמעט אפס מהצבירה – יחסית ל-0.5% הנהוגים בענף. אלה דמי ניהול נמוכים במיוחד והתוצאה שלהם, התרגום שלהם יהיה פנסיה יותר גדולה בשבילך בגיל הפרישה". 

האם יש משמעות לגודל קרן הפנסיה?

"קרן פנסיה היא תכנית הדדית. משמעות ההדדיות הזו היא שיש ערבות הדדית של החברים בקרן הפנסיה: הבריאים מסבסדים את החולים ושומרים עליהם. הצעירים מממנים את המבוגרים. כל אחד מאיתנו מתחיל צעיר ומסיים מבוגר. אלה החיים. לכן, ככל שקרן הפנסיה גדולה יותר – וצריך להבין, קרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש גדולה משמעותית משלוש הקרנות הנבחרות האחרות – ניהול הסיכונים שלה בטוח יותר, וזה יתורגם בסופו של דבר לקצבה שיקבל כל חבר בקרן. לכן, לגודל יש חשיבות גדולה בקרנות פנסיה".

"נקודה נוספת שחשוב לזכור ולציין היא העובדה שישנם 3 מקרים שבהם קרן הפנסיה תשלם לנו או למי מטעמנו קצבה. המקרה הראשון והשכיח, שכולנו מייחלים לו, זה הגעה לגיל הפרישה. בגיל זה אנחנו יוצאים לפנסיה ורוצים לקבל את הקצבה החודשית שלנו. גם כאן, אגב, צריכים לדעת ולהתמחות בתשלומי קצבה. אנחנו משלמים אלפי קצבאות בחודש לפורשים, ובהחלט ערוכים לשלם גם לך".

"ישנם עוד שני מצבים שבהם אנחנו משלמים קצבה: לדוגמא, אם נפגעת בעבודה. במקרה זה קרן הפנסיה משלת פנסיית נכות. במקרים אפילו פחות נעימים, חס וחלילה במקרי מוות, קרן הפנסיה משלמת לבני המשפחה, לשארים. גם כאן נדרשות מקצועיות ומיומנות, נדרשים צוותים שמוכנים וערוכים לתשלומים. אנחנו פועלים בדרך הזו כבר כמה שנים. גדלנו מאוד ואנחנו יודעים לשרת את הלקוחות שלנו בצורה מיטבית, שבאמת תצדיק את העובדה שאנחנו שם כשצריכים אותנו".

קראו עוד במגזין:

 

 

אילו יתרונות נוספים יש לקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש?

"למיטב דש יש מערך השקעות גדול ומעובה, ששומר לך על הכסף ומשקיע אותו בצורה האיכותית ביותר. בשנים האחרונות גם הנבנו תשואות גבוהות מאוד לחוסכים בקרן הפנסיה שלנו. בנוסף, יש לנו מערך שירות גדול, שזמין 5 ימים בשבוע. מדובר בשירות מקצועי ביותר, שייתן לך תשובה לכל שאלה שתשאל. ויש לנו גם אתר, מאוד ידידותי ומקצועי ועם הרבה מאוד מידע בנוגע לקרן הפנסיה שלך, או נושאים אחרים שמעניינים אותך. ולא רק זה: יש לנו באתר אפשרות לבצע מגוון רחב של פעולות שיחסכו לך הרבה מאוד זמן ויאפשרו לך לקבל חוויית שירות ברמה הגבוהה ביותר".

מה צריך לעשות כל עצמאי שצופה בסרטון?

"כל עצמאי חייב שתהיה לו קרן פנסיה. זה העתיד שלך, זה הביטחון שלך. אם לא עשית את זה עד היום, אתה חייב לעשות את זה, מה גם שהחוק מחייב אותך לעשות קרן פנסיה. לפי חוקי המס בישראל, או לפי חוקי העבודה בישראל, אם הצטרפת בשנים האחרונות לאחת מקרנות הפנסיה, זה הזמן לבדוק אותה. היו לאחרונה הרבה מאוד שינויים ואני משוכנע שאם תעשה את זה, תגיע למסקנה שנכון לך לעבור לקרן פנסיה נבחרת".

"זה הזמן להצטרף לקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש וליהנות מדמי ניהול נמוכים ביותר בשוק הפנסיה בישראל, ממקצועיות ומקרן פנסיה גדולה ויציבה, שבאמת תבטיח את עתידך לשנים רבות וטובות, לאחר גיל הפרישה".

להצטרפות לקרן הפנסיה הנבחרת, לחצו כאן >>

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או תחליף לייעוץ / שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 4 שנים

  שלום רב הצתרפתי לקרן פנסיה לעצמאים ולא החתימו על טופס של כמה בכל חודש אני מברשת שארד מנסה מס ימים להשיג אותכם ללא הצלחה יש הוק חתומה כל המסמכים הרשומים איך לעזאזל אפשר להשיג אותכם זה שירות מתחת לכל ביקורת אשמח אם מישהו יכול לחזור אליי לבצע את ההפקדה חשבתי לעשות גם קרן השתלמות אצלכם אבל עם שירות כזה עדיף שאבדוק אפיקים אחרים

  • לפני 4 שנים

   היי מירב,
   אנא תכתבי לי את מספר הטלפון שלך ואדאג שיחזרו אלייך או לחילופין תשלחי מייל עם הפרטים שלך למחלקת פנסיה שלנו: pensya@meitavdash.co.il
   תודה.

 • לפני 4 שנים

  למה עדיף לחסוך או להשקיע בקרן פנסיה על כל תכנית חסכון אחרת או ני"ע?

  • לפני 4 שנים

   שלום יאיר,
   קרן הפנסיה כוללת בתוכה גם כיסויים ביטוחיים (אובדן כושר עבודה וכיסוי לשאירים בעת מקרה מוות), השקעה באחוז מסוים באג"ח מיועדות של המדינה ועוד יתרונות רבים.
   מוזמן לפנות אלינו בטלפון 3366* שלוחה 3 ולדבר עם אחד מנציגנו המקצועיים.

 • לפני 4 שנים

  האם יש גם ביטוח מנהלים לעצמאים?

  • לפני 4 שנים

   שלום חסון,
   אכן כן. החל משנת 2017 חייבים עובדים עצמאים להפריש חלק מהכנסתם לחיסכון פנסיוני (קופת גמל או קרן פנסיה או ביטוח מנהלים).

 • לפני 4 שנים

  מבקש שיחזרו אלי לגבי העברת קרן מחברה אחרת אליכם. לא בשעות הבוקר

  • לפני 4 שנים

   היי רמיק,

   השאר פרטי התקשרות בכפתור "צור קשר" עם נושא הפנייה ונציג יחזור אליך בהקדם או התקשר *3366 לשירות הלקוחות.

   בברכה,
   מערכת האתר

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: עצמאי? אל תישאר בלי קרן הפנסיה הנבחרת
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.