תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites iconהרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

הדרך לבניית תכנית אסטרטגית לעסק

חברות קטנות הן עמוד השדרה של הכלכלה. הן מהוות מנוע צמיחה, אקלים של יזמות ומקומות תעסוקה. אך חלק גדול מהן מתקשות לצלוח את השנה הראשונה. במאמר הבא נציג מספר טיפים להתנהלות נבונה של בעל עסק קטן

נתון מעניין על בתי עסק קטנים בישראל משנת 2014, מעיד על סגירת כ- 95% מהעסקים הזעירים לפני תום השנה הראשונה לפתיחתם (עפ"י חברת המידע העסקי BdiCoface). ובכך החלום הישראלי לייצר עסק עצמאי קטן ולמנף אותו לעסק גדול ומשגשג, מתרחק בכל שנה.

במידה והחלטת להיכנס להרפתקה כזו ולהקים עסק עצמאי קטן, כמו מתאגרף מתחיל החולם להניף את חגורת הניצחון בתום קרב ארוך ומייגע, אתה חייב להכין תכנית אימון אישית. ממש לפני הגונג לסיבוב הראשון, בכניסה לזירה (זירת העסקים הקטנים), חשוב להשתמש בקסדה ומגן שיניים.

בזירת העסקים הקטנים, "הקסדה" "ומגן השיניים" שלך הם אותם הכלים שיכולים לכוון ולעזור לך בדרך להצלחה. לכן, אל תפחד לקבל עזרה כדי להכיר את זכויותיך כבעל עסק קטן. לפניך מספר טיפים להתנהלות נבונה:

1. ליווי ייעוץ והכוונה

"המאמן" - מאחורי כל מתאגרף מצליח, בפינת הזירה עומד ומכוון מאמן שדואג להזכיר את נקודות התורפה של היריב וכיצד אפשר לנצח את הסיבוב הראשון. כמו בזירת האגרוף כך גם בזירת העסקים הקטנים - מורה הדרך שלכם בשלב הראשוני לניהול נכון של הקמת העסק וכן התנהלות נכונה מול רשויות המס הוא רואה החשבון, יועץ המס או היועץ הפיננסי.

"האימון" - זהו שלב ההכשרה העסקית. מרתון של שיעורים ילמדו אותך להגיע בשל יותר, כדי שתשקול צעדים כלכליים תוך כדי תנועה. זכור, קשה באימונים קל בקרב. ישנם מספר גופים שיכולים לעזור לך בשלב "האימון" ולספק לך כלים שיהיו לך לעזר: גופים מסחריים ובנקים מספקים קורסי הכשרה (לרוב בעלי מספר מפגשים) ללא תשלום. ההדרכה נעשית ע"י מספר מומחים בתחום הייעוץ, מיסוי ושיווק. ישנם קורסים הפתוחים ללקוחות כל הבנקים.

יום העסקים הקטנים - כמדי שנה, יום העסקים מהווה ערוץ שיווק, ייעוץ וליווי במטרה לעזור לבתי עסק קטנים לצלוח את 3 השנים הראשונות של הקמת העסק אשר מהוות סיכון. ההשתתפות ביום העסקים הקטנים פתוחה ללקוחות כל הבנקים. בעלי עסקים אשר יהיו שותפים בפרויקט זה ,יזכו לחשיפה של בית העסק שלהם ולכל המבצעים אשר יפורסמו.

מרכזי טיפוח יזמות - במידה והמידע בסעיפים הקודמים סיפקו לך רעב לפיסות מידע והכוונה נוספות, ניתן לפנות למרכזי טיפוח יזמות אשר מספקים מספר כלים לעסק שלך, כגון קורסים ייעודיים, ייעוץ, ליווי ומתן הלוואות.

2. "תוספי מזון"

כשם שבמסגרת אימונים יש להתמיד באימונים ולשמור על הבריאות, גם בזירת העסקים הקטנים יש מספר "תוספי מזון" על מנת לעזור לעסק המתחיל . חלק "מתוספי המזון" מגיעים בדמות הטבות מס לעצמאים. על מנת שתוכל ליהנות מהטבות המס, חשוב להכיר את הכלים הפיננסים המשתלמים ביותר בשוק.

קרן השתלמות - קרן ההשתלמות הינה מכשיר פיננסי המעניק הטבות מס בכל שנה לחוסך. בנוסף, ההפקדות עד לגובה התקרה המוכרת בקרן השתלמות פטורות ממס רווח הון. יתרונות נוספים של קרן ההשתלמות:

 • ניתן לעבור בין המסלולים השונים ללא עלות וללא אירוע מס.
 • ניתן לקבל הלוואה על חשבון קרן קיימת, בתנאים אטרקטיביים – פנה לסוכן הביטוח שלך.
 • נזילות - לאחר שש שנים ניתן למשוך את הקרן בכל עת, ללא מגבלת זמן.

אני רוצה לפתוח קרן השתלמות לעצמאים >>

קופת גמל - בעבר היוותה קופת הגמל אפיק השקעה לטווח של עד 15 שנים וקבלת הקופה כסכום הוני חד פעמי בתום התקופה. כיום, קופת הגמל כוללת הטבות מס בכל שנה. ניתן לקבל את החיסכון בגיל פרישה במידה ועמדת בתנאי הפנסיה המזערית אשר עומדת על כ- 4,500 ש"ח, תוכל למשוך את היתרה הצבורה לשיקולך כסכום חד פעמי הוני או כקצבה.
קופת גמל מספקת אפיק השקעה אטרקטיבי לגיל הזהב (כאן תוכלו לקבל מידע על קופת גמל במסגרת תיקון 190).

3. שלב "הנוק אאוט"

הגעת לשלב הקריטי. עכשיו אתה צריך לחשוב עם עצמך: האם במקום עבודתך אתה מרגיש שיכולת לנהל דברים אחרת ולהגיע לתוצאות טובות יותר? האם אתה מרגיש שבוערת בך האש לעבוד מסביב לשעון ולעבוד בשביל עצמך? האם ישנן פחות מחויבויות כספיות בעתיד הקרוב? כך שלא תצטרך להרגיש את העול הכספי בשנים הקרובות של ההשקעה בעסק קטן?

אם התשובה לשאלות הללו היא "כן", הגיע הזמן לקשור היטב את הכפפות. אתה מוכן לצאת לפרק חדש בחיים.

רוצים טיפים נוספים לשיווק העסק שלכם?
הירשמו עכשיו לאתר וקבלו כתבות נוספות בנושא.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 6 שנים

  עסק קטן צריך להתחיל מנטוורקינג

 • לפני 6 שנים

  יפה ומאוד מקצועי! חזק וברוך!

 • לפני 6 שנים

  כתבה מאוד עניינית וממצה. אהבתי , לייק!

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: הדרך לבניית תכנית אסטרטגית לעסק
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.