תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

כיצד עצמאים יכולים ליצור סדר יום פרודקטיבי בזמן חופשת סוכות

09/10/2016

חופשת סוכות, כמו גם חופשות אחרות על לוח השנה שלנו, מציבה בפני הורים בעלי עסקים שאלה חשובה – כיצד ליצור סדר יום יעיל וטוב בזמן חופשת הילדים. עצמאים רבים שאינם צוברים ימי חופשה, נאלצים לשנות את סדר היום ולחלק אותו בצורה אחרת בגלל החופשות. למרות הרצון לבלות עם הילדים וליהנות בעצמם מחופשה מהנה, הם מתמודדים עם אחריות של ניהול עסק, שאינו מפסיק לעבוד בגלל חופשה מבית הספר או מהגן

כיצד ניתן ליצור סדר יום שיוכל לשלב ביצוע מטלות בעבודה, לצד הנאה מהחופשה ומזמן האיכות עם הילדים? לקראת חג הסוכות, קיבצנו רעיונות שיוכלו לעזור לכם לעבור את חופשת הסוכות בשלום ולהרגיש שלצד העבודה הקשה, יש גם זמן שמוקדש כולו למשפחה.

חלוקת זמן נכונה בין ההורים

חופשת הסוכות היא בדרך כלל חופשה כללית לכל בני המשפחה, אך בעלי עסקים נאלצים כאמור להתמודד עם החלוקה בין הבית והעסק גם בזמני חג. השלב הראשון לחלוקה הגיונית הוא לאפשר ביצוע משימות בזמן מוגבל, בו אחד ההורים לוקח אחריות על הילדים והשני מתמקד במשימות הקשורות לניהול העסק שלו. בין אם מדובר ביום בו אמא לוקחת את הילדים לבילוי משלה, בעוד אבא יכול לעבוד כמה שעות, או אבא שמבלה במשחקייה או בטיול עם הילדים, בזמן שאמא מסיימת משימות דחופות.

עוד לפני החג כדאי לפתוח את היומן ולראות באילו ימים מתעוררת בעיה. חשוב לקבוע מראש שעות הקשורות לטיפול בעסק מול שעות משפחתיות ולפזר את המשימות לאורך מספר ימים. בצורה כזו, ניתן להיערך מראש עם פעילויות לילדים ולכוון לקוחות ומשימות לזמנים קבועים, בהם תשומת הלב מופנית לעסק.

האם אתם אנשים של בוקר או לילה?

אם אתם מתמודדים עם ניהול עסק בזמן חופשות, אתם בודאי בוחרים לנצל את שעות הבוקר המוקדמות או שעות הערב לעבודה. אנשי הבוקר יכולים לנצל את השעות המוקדמות של הבוקר לטיפול במיילים, לחזרה ללקוחות ולעדכון אתר האינטרנט, עמוד הפייסבוק העסקי, או כל ערוץ שיווקי אחר אשר דורש עדכון גם במהלך חג. מענה מהיר למיילים בשעות הבוקר המוקדמות, שולח אתכם אל היום בתחושה טובה ונינוחה יותר.

אם אתם אנשי לילה, תוכלו להשקיע שעת עבודה בטיפול בפניות של לקוחות ומיילים בשעות הערב ולעבוד לאחר שהילדים הולכים לישון. ניהול העבודה בזמנים אלו, שנוחים לכם יותר, עדיפה על פיזור המשימות השונות לאורך היום, תוך כדי בילוי עם הילדים.

הגדירו מראש זמני תגובה בחג – ופרסמו אותם

אם אתם בעלי עסק קמעונאי או נותני שירות שנדרשים לתת מענה ללקוחות גם בחג, חשוב שתגדירו מראש שעות תגובה שנוחות לכם. לקוחות מורגלים לשעות מיוחדות בחגים ולכן תוכלו לבחור ימים ספציפיים במהלך החופשה, או שעות מסוימות ביום, בהן תהיו זמינים יותר ללקוחות שלכם.כך למשל תוכלו להגדיר מענה ללקוחות בין השעות 9:00-12:00 בבוקר ולתכנן את הבילוי עם הילדים לשעות שלאחר מכן. לחילופין, תוכלו לבלות עם הילדים בשעות הבוקר ולקבוע מענה ללקוחות בשעות הערב, לאחר שהילדים הולכים לישון.

חשוב לזכור שהלקוחות שלכם, בכל תחום בו אתם עוסקים, מתמודדים ברוב המקרים בעצמם עם סוגיית החג והחופש ולכן יבינו את שינויי הזמנים בתגובה.

נסו לסגור פרויקטים פתוחים לפני החג

אחת הדרכים להימנע מעבודה מאומצת בתקופת החג ומניסיון לחלוק את עצמכם בין העסק ובין הילדים היא לסגור כמה שיותר פרויקטים ושאלות פתוחות לפני כניסת החג. התקופה שלפני סוכות היא תקופה עמוסה בכל עסק וחשוב לתכנן מראש את מועדי החופשה ולהבין לאן אתם הולכים.

תכנון נכון מראש יוביל אתכם למציאת פתרונות לבעיה, יאפשר לכם לסגור פרויקטים ומטלות פתוחות לפני החופשה ולהגיע לחופשה בראש שקט. במהלך החופשה תוכלו לטפל רק במקרים דחופים או לנהל מטלות ומשימות בזמן קצוב, כפי שפירטנו קודם.

יצירת לוח זמנים משפחתי משותף

אחת הדרכים להתמודד עם החלוקה בין העבודה והילדים היא ליצור לוח זמנים משותף לכולם. לפני החג תוכלו לשבת עם הילדים, לשמוע על הציפיות שלהם מהחג, מה היו רוצים לעשות בחופשה ואילו תוכניות יש להם שאינן קשורות אליכם.
אם הילדים קטנים יותר וזקוקים למטפל צמוד, תוכלו לשתף בתכנון המוקדם את סבא וסבתא, את הבייביסיטר, או כל אדם אחר שיכול לסייע לכם.

הישיבה המשפחתית יכולה לכלול התייעצות, בניית לוח זמנים משפחתי בו תכללו גם שעות עבודה, בהן ברור לכולם שאתם צריכים לתת מענה לעסק שלכם. את לוח הזמנים תוכלו לתלות בבית במקום בולט, כך שכל בני המשפחה ידעו בכל זמן החופשה מה עומד לקרות. יותר מהכל, לוח הזמנים הזה יאפשר לילדים להבין את האילוצים שבחלוקת הזמן ולשתף אותם בהתלבטויות שלכם. ברוב המקרים תגלו שסידור מוקדם מסייע לכל בני המשפחה להתמקד, להיות יעילים ולמצוא את הזמן לפעילויות משותפות.

חופשת סוכות מאתגרת הורים רבים שהם גם בעלי עסקים. ניהול נכון של הזמן, הכולל ניתוב של משימות לשעות מדויקות, שיתוף של הילדים בניהול לוח הזמנים, חלוקה נכונה בין ההורים וסיום כמה שיותר משימות מראש, לפי תוכנית מסודרת – אלו הדברים שיעזרו לכם לעבור את החג בשלום ולנהל במהלכו סדר יום יעיל גם בעסק שלכם.

מעוניינים בטיפים נוספים לניהול נכון של העסק? 
הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
    רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
    אתם קוראים: כיצד עצמאים יכולים ליצור סדר יום פרודקטיבי בזמן חופשת סוכות
    Website by:

    © 2017 מיטב דש בע”מ
    אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.