תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

6 תירוצים מטופשים שאנחנו מספרים לעצמנו כדי לא לחשוב על הפנסיה

בונים על הירושה, משקשקים ממספרים ובטוחים שמישהו כבר ידאג לנו: הסיפורים המופרכים שאנחנו ממציאים כדי לא לתכנן את הפרישה לפנסיה עולים לנו ביוקר

למה אנחנו כל כך מפחדים מהפרישה לפנסיה? מה גורם לנו לדחוף עמוק למגירה את הדוח הפנסיוני שאנחנו מקבלים בכל שנה ולשכוח ממנו? יש כל מיני סיבות לכך, מסלידה ממספרים ועד לפחד מזקנה. אלא שבמקום להגיד לעצמנו את האמת, אנחנו מספקים לעצמנו כל מיני תירוצים. באיזה תירוצים מדובר ולמה כשחושבים עליהם הם מופרכים לגמרי? הנה כמה תשובות מרגיזות, מקוטלגות לפי טיפוסים. נראה אם תזהו את עצמכם בתוך אחד מהם.

מחכה לכם ירושה? מזל טוב. זאת אומרת, שלא תדעו עוד צער. וברצינות, ירושה היא לא משהו שאתם יכולים לבנות עליו, בטח לא כתחליף לפנסיה

1. מקטין הראש: "עזבו אותי מפנסיה, זה מסובך מדי"

בכל פעם כשמדברים אתכם על פנסיה אתם נשטפים זיעה קרה, נלחצים ומיד מרצדים לכם מול העיניים נתונים אינסופיים? קלטנו אתכם. אז קודם כל, תירגעו. זה ממש לא מפחיד ואין באמת סיבה להילחץ. תופתעו לגלות עד כמה תחום הפנסיה הפך לידידותי ונגיש בשנים האחרונות. מעבר לכך, כדי לדעת מה מצב הפנסיה שלכם אין צורך לדעת את כל הפרטים, אלא רק לראות את התמונה הגדולה. לדעת מה דמי הניהול שאתם משלמים, מסלול הביטוח שכספיכם מושקעים בו ואילו תשואות אתם מקבלים ביחס למתחרים זה די והותר למתחילים.

רוצים לדעת אילו מוצרי חיסכון יש לכם? לחצו כאן ובדקו >>

קראו עוד במגזין:

 

2. הנאיבי: "יש לי סוכן שמטפל בי"

יש לכם סוכן במקום העבודה והוא מציע לכל העובדים קרן פנסיה ממקום מסוים? זה לא אומר שהתנאים שלה טובים. יתכן שמה שהוצע לכם בעבר היה אטרקטיבי, אבל בינתיים התנאים השתנו. אולי גם התשואות של קרן הפנסיה שלכם לא הבריקו והגיע הזמן לעשות שינוי. הגדילו ראש והיו מעורבים בבדיקה תקופתית של הפנסיה שלכם. זו האחריות שלכם למען עתידכם.

3. האופטימיסט: "יש לי אחלה תנאים, יהיה בסדר"

גם אם תנאי הפנסיה שסוכמו אתכם בעבר היו טובים, יכול להיות שהם השתנו או שהם כבר לא משתלמים כמו שהיו פעם. למה שתשלמו דמי ניהול גבוהים? אל תהיו פראיירים. מעבר לכך, יתכן שהתנאים שסוכמו אתכם כאשר הצטרפתם לקרן, כבר לא מתאימים למצב הנוכחי שלכם. אולי אז עוד הייתם רווקים, אבל בינתיים התחתנתם והבאתם ילדים? בסיטואציה כזאת אתם חייבים לבדוק מחדש את התנאים ולוודא שהם עונים על הצרכים החדשים של המשפחה שלכם.

4. הקברן: "אני מסודר, מחכה לי אחלה ירושה"

מחכה לכם ירושה מעבר לפינה? מזל טוב. זאת אומרת, שלא תדעו עוד צער. ועכשיו ברצינות, ירושה היא לא משהו שאתם יכולים לבנות עליו, בטח לא כתחליף לפנסיה. כשמקבלים ירושה, היא בדרך כלל ניתנת "במכה אחת" והכסף משמש לסגירת קצוות – למשל המשכנתא. אבל הסיבה האמיתית לכך שאי אפשר באמת לסמוך על ירושה היא שלא ניתן לצפות מה יהיה מצבו הפיננסי של מי שאמור לחלק אותה בבוא היום והוא עלול לרדת מנכסיו. יש גם סכסוכים משפחתיים בדרך וקרבות משפטיים. בקיצור, רדו מזה. ירושה היא בונוס, לא משהו שיש לכם ביד.

poll questionאז איזה מן טיפוס אתה?

5. הלחוץ: "אין לי זמן להתעסק בזה"

באמת אין לכם זמן לאחת ההחלטות הכי חשובות בחיים שלכם, זו שתכריע אם יהיו לכם 200, 300 או 400 אלף שקל נוספים בפנסיה? הימים שבהם לעבור קרן פנסיה היה דבר מורכב חלפו מן העולם. בדיקת התנאים שלכם יכולה להיעשות בכל זמן שמתאים לכם, גם באמצע הלילה וכמעט בכל דרך. מתאים לכם לבדוק את הפנסיה שלכם דרך הסמארטפון? זה לא ייקח יותר מ-5 דקות.

6. זה שלא בוער לו: "יש לי זמן, אני עוד צעיר"

בכל מה שקשור לפנסיה, אין זמן. קרן פנסיה מכילה את כל הכסף שהפרשתם אליה, מהעבודה הראשונה שלכם לאחר הצבא ועד לגיל הפרישה. ככל שתתמהמהו בקבלת החלטות, כך הסכום הפנסיוני שיצטבר אצלכם בקופה עשוי להיות נמוך יותר. אין סיבה אמיתית לחכות, ושום דבר טוב לא יקרה מזה שתמתינו. להיפך, המצב הפנסיוני שלכם עלול להיות רע, ובטח תצטערו על זה.

רוצים לבדוק כמה שווה הפנסיה שלכם? שירות דאבל צ'ק של מיטב דש מציע לכם בכמה קליקים לקבל תמונת מצב עדכנית, ידידותית ונגישה של הפנסיה שלכם מכל החברות, ללא עלות.
לחצו כאן ובדקו מה המצב שלכם >>

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 7 שנים

  זה נכון כל הזמן לגבי כולם. את גדלות הנפש לדאוג מהיום לעוד 20-30 שנים אין לכולם. אבל זו גם הסיבה שתמיד יהיו עשירים ועניים. החשיבה מעבר לאופק הנראה לעין.

 • לפני 7 שנים

  התירוץ שלי שאני לא מתכוון לחיות עד גיל הפנסיה
  ובכלל מה הסיכוי שהמוסדות הפיננסים לא יפשטו רגל עד אז
  ומי אמר שהמדינה תשרוד במזרח התיכון עד אז
  אז למה לא להנות מהכסף עכשיו במקום שקופות הפנסיה יתפרנסו מעמלות עכשיו

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: 6 תירוצים מטופשים שאנחנו מספרים לעצמנו כדי לא לחשוב על הפנסיה
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.