תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

3 צעדים פשוטים לשיפור העתיד הכלכלי שלך

כולנו חוששים לעתידנו הכלכלי. כולנו בטוחים שהכספים שיהיו ברשותנו בעתיד, לא יספיקו כדי למלא את רצונותינו ולדאוג ליקירינו. אבל מי מאתנו באמת מוכן לפעול כדי לשנות זאת? הנה 3 צעדים שכל אחד יכול לעשות בקלות בכדי לשפר את עתידו הכלכלי. גם אם לבסוף תיישמו רק צעד אחד, עתידכם הכלכלי צפוי להשתפר

בתקופה האחרונה ערך משרד האוצר מספר רפורמות משמעותיות במטרה לייעל את שוק החיסכון בכלל והחיסכון הפנסיוני בפרט. במאמר זה נתמקד ב- 3 רפורמות מרכזיות שיבואו לידי ביטוי במסגרת הצעדים שכל אחד יכול לעשות במטרה לשפר את עתידו הכלכלי.

שוק החיסכון הפנסיוני נשלט על ידי 5 קרנות פנסיה גדולות, המחזיקות בנתח שוק של 97%. משרד האוצר החליט להגביר את התחרות בתחום

1. עושים סדר בחסכונות הפנסיוניים למען עתידנו הכלכלי

כשאומרים לנו חיסכון פנסיוני, רובנו נלחצים ומעדיפים לא להתעסק עם זה. זה נובע מעצם העובדה שאנחנו לא תמיד מבינים מה ההבדל בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים, לא בטוחים איזו חברה מנהלת את החיסכון הפנסיוני שלנו, או אם יש לנו קרן השתלמות אחת או שתיים ומה עושים איתן בכלל.

אם גם אתם מזדהים עם מצב זה, כנראה שכמו רוב האוכלוסייה, אתם צריכים מישהו שיעזור ויעשה לכם סדר, שירכז את כל החסכונות שלכם במקום אחד, יגיד לכם מה השורה התחתונה – כלומר כמה כסף אתם צפויים לקבל בכל חודש בגיל פרישה וכמובן יציע לכם אפשרות לשפר את תנאי החיסכון הפנסיוני, כדי שתוכלו להגדיל את החיסכון הפנסיוני שלכם ולהיות רגועים לגבי העתיד הכלכלי שלכם ושל משפחתכם.

לשירות שעושה את זה, קוראים דאבל צ'ק – שירות דיגיטלי ייחודי וחדשני מבית מיטב דש, שניתן ללקוחות כל החברות המנהלות, ללא עלות. דאבל צ'ק עושה שימוש ברפורמה של משרד האוצר, שיזם את הקמתה של המסלקה הפנסיונית, המאפשרת לרכז את כל החסכונות הפנסיוניים מכלל החברות הפנסיוניות במשק. השימוש בדאבל צ'ק הוא פשוט ותוכלו כבר עכשיו תוך דקות ספורות להתחיל בהליך שיפור העתיד הכלכלי שלכם.

כדי להתחיל את התהליך, כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ כאן >>  ולהיכנס למערכת, להזין פרטים אישיים + פרטי כרטיס אשראי (לאימות הזהות בלבד, ללא חיוב) ותוך כ- 3 ימי עסקים תקבלו דו"ח ברור ופשוט להבנה, שיציג לכם את כל החסכונות הפנסיונים שלכם, לצד הקצבה הצפויה בגיל פרישה ואף יגיש לכם הצעה לשיפור.

אז קדימה, זה הזמן לקחת צעד נוסף לשיפור העתיד הכלכלי שלכם!

 קראו עוד במגזין:

 

2. קרן פנסיה ברירת מחדל – מצטרפים לרפורמה של משרד האוצר

אם אתם לא עובדים בחברה גדולה, או שאינכם חלק מארגון גדול, ככל הנראה אתם משלמים דמי ניהול גבוהים יחסית עבור ניהול החיסכון הפנסיוני שלכם. שוק החיסכון הפנסיוני נשלט בעיקרו על ידי 5 קרנות פנסיה גדולות, המחזיקות בנתח שוק של 97%. משרד האוצר שם לב לכך והחליט להגביר את התחרות בתחום. הוא יזם מכרז קרן פנסיה ברירת מחדל, בו זכינו אנו במיטב דש, בשל עלויות הניהול האטרקטיביות שהצענו.

החל מנובמבר שנת 2016, כל עובד במשק יכול לבקש להצטרף לקרן פנסיה ברירת מחדל במיטב דש באמצעות מעסיקו וליהנות מדמי ניהול אטרקטיביים בשיעור של 0.01% מהצבירה ו 1.31% מההפקדה (לעומת דמי ניהול מקסימאליים של 0.5% מהצבירה ו 6.0% מההפקדה). ככל שדמי הניהול אותם תשלמו יהיו נמוכים יותר, כך יחסך עבורכם כסף רב יותר וכתוצאה מכך תגדל קצבת הזקנה שלכם בגיל הפרישה. בדיקה של משרד האוצר העלתה שהחיסכון הצפוי בדמי הניהול, יכול להניב תוספת קצבה של מאות ואפילו אלפי שקלים מידי חודש בגיל הפרישה.

אז מה עושים? מצטרפים לקרן פנסיה ברירת מחדל. לחצו כאן >> והצטרפו בקלות דרך האינטרנט.

3. מוצר חיסכון חדש ואטרקטיבי – חוסכים לבני המשפחה

בימים האחרונים יצאה לדרך רפורמה חדשה שנועדה לעודד חיסכון כספים לעתיד, לנו וליקירנו. במסגרת הרפורמה הושק מוצר חיסכון חדש בשם קופת גמל להשקעה, המציע 4 יתרונות מרכזיים לחוסכים:

 • פטור ממס – הניתן לחוסכים שיבקשו למשוך את הכספים כקצבה החל מגיל 60.
 • מעבר בין מסלולי השקעה – ניתן להעביר את הכספים בין מסלולי ההשקעה השונים בכל עת ולהתאים את רמת הסיכון לרצונות ולצרכים של כל חוסך.
 • נזילות מלאה - ניתן למשוך את הכסף בכל עת (יבוצע תוך 4 ימי עסקים מיום הבקשה), בכפוף לתשלום מס.
 • מעבר בין חברות ללא אירוע מס – ניתן לנייד את הכספים בין חברות שונות, מבלי שהניוד יחשב כאירוע מס, כלומר ללא צורך בתשלום מס רווח הון במועד המעבר.

קופת גמל להשקעה מאפשרת לחסוך עד 70 אלף ש"ח בשנה עבור כל בן משפחה (לרבות קטינים), כאשר מטרתה לעודד אותנו לחסוך לפחות עד גיל 60, כדי שנוכל ליהנות מהטבת המס המשמעותית. גם אם נחליט למשוך את הכסף לפני כן, עדיין נוכל ליהנות מחיסכון נזיל, בדמי ניהול אטרקטיביים.

זה הזמן לעשות את הצעד השלישי והאחרון, ולפתוח חיסכון בצורה דיגיטלית, קלה ופשוטה.
לחצו כאן עכשיו לפתיחת קופת גמל להשקעה >>

כעת, זה הזמן שלכם לקבל החלטות. האם אתם ממשיכים לשבת מהצד מבלי לפעול בנושא, או שאתם מחליטים להיות אקטיביים ולקדם את עתידכם הכלכלי, אשר ישפיע ישירות גם על המשפחה שלכם. 3 צעדים פשוטים שיעזרו לכם לשפר את עתידכם הכלכלי ואת כולם ניתן לעשות כבר עכשיו ובקלות, דרך המחשב. הקליקו והתחילו.

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם. 

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 7 שנים

  תודה יוסי

 • עורך
  לפני 7 שנים

  שלום לימור,

  אכן, קרן פנסיה ברירת מחדל של מיטב דש היא הקרן המוזלת שנבחרה ע"י משרד האוצר. לפרטים נוספים היכנסי לאתר:
  israelpension.meitavdash.co.il

  בברכה,
  יוסי

 • לפני 7 שנים

  הקרן ברירת מחדל שלכם זה הקרנות המוזלות שמפרסם משרד האוצר?

 • לפני 7 שנים

  הכי פשוט זה לקבץ נדבות .

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: 3 צעדים פשוטים לשיפור העתיד הכלכלי שלך
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.