תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

בני 55 - האם חסכתם מספיק לפנסיה?

כל אחד מאתנו שעבר את גיל 50 חוסך כבר לא מעט שנים לפנסיה. המשמעות היא שייתכן שצברתם סכום כספי נכבד במוצרי החיסכון שברשותכם ליציאה לפנסיה וזה דבר נהדר. עם זאת, חשוב לזכור כי העשור הבא של חייכם יהיה כמעט האחרון בו תוכלו לחסוך לפנסיה

על כן, עליכם לוודא שאתם מפרישים סכום כספי חודשי אשר יספיק לכם, כדי שהקצבה שתקבלו בסופו של דבר תוכל לכלכל אתכם לאורך כל שנות הפרישה. אם אתם לא משוכנעים שזה המצב, במאמר הבא נסביר כיצד ניתן לבדוק כמה כספים חסכנו וכיצד נוכל לשפר את החיסכון בקלות.

עלייה בדמי הניהול ואפילו מינורית, עלולה להקטין את החיסכון הצבור שלכם בעשרות אלפי שקלים ויותר לאחר שנים ארוכות של חיסכון

מדוע חשוב לעקוב אחר החיסכון הפנסיוני שלנו?

רובנו מחליפים עבודות במהלך חיינו וזה מקשה על מעקב וניהול החיסכון הפנסיוני שלנו. הבעיה המרכזית היא שקרן הפנסיה הנוכחית שלנו לא בהכרח עוברת אתנו למקום העבודה החדש. אם לא ביקשתם שההפרשות הפנסיוניות שלכם יופרשו לקרן פנסיה מסוימת - זו שהייתה לכם במקום העבודה הקודם, ההפקדות העתידיות יופרשו אוטומטית לקרן הפנסיה אותה בחר המעסיק החדש שלכם. כך, למרות שהכסף ייצבר על שמכם, יתכן שתאבדו וותק ותנאים להם הייתם זכאים בקרן הפנסיה הקודמת.

מעבר לקרן פנסיה חדשה יכול גם להשפיע על העמלות שייגבו מכם בקרן הפנסיה אליה מפריש מקום העבודה החדש והן עשויות להיות גבוהות יותר מאלו שגבו מכם בקרן הקודמת. עלייה בדמי הניהול ואפילו מינורית (של כמה עשיריות אחוזים), עלולה להקטין את החיסכון הצבור שלכם בעשרות אלפי שקלים ויותר לאחר שנים ארוכות של חיסכון.

בנוסף, ריבוי קרנות פנסיה עשוי להוביל לבלבול בניהול כספי החיסכון ולציפייה לקצבה חודשית גבוהה בגיל הפרישה. גם אם יש בידכם 2 או 3 קרנות פנסיה שונות, אין הדבר אומר שתקבלו קצבה גבוהה. לצערנו, חוסכים רבים מגיעים לגיל פרישה ומגלים (מאוחר מדי) כי לא חסכו מספיק.

אז מה עושים?

כחוסכים וותיקים אשר לפניהם מספר שנים מוגבל עד הפרישה, עליכם לבצע מעקב שוטף אחר החסכונות שלכם. לשמחתכם, אינכם חייבים לעבור בצורה מייגעת אחר הניירת הרבה שאתם מקבלים מגופי הפנסיה השונים. הפתרון שאנחנו מציעים נקרא דאבל צ'ק.דאבל צ'ק - עושה סדר בבלגאן

דאבל צ'ק הוא שירות דיגיטלי חדשני מבית מיטב דש, באמצעותו ניתן לקבל תמונת מצב עדכנית ומקיפה של החסכונות הפנסיוניים שלכם, כולל הצעות לשיפור תנאי החיסכון, וזאת ללא עלות.

לאחר רישום פרטיכם, דאבל צ'ק פונה בשמכם למסלקה הפנסיונית שהוקמה ביוזמתו של משרד האוצר ומפוקחת על ידו. באמצעות המסלקה יכול כל אחד מאתנו לקבל תמונת מצב מלאה ועדכנית על החסכונות הפנסיונים אשר צבורים לזכותו. מיטב דש מממנת עבורכם את הפניה למסלקה הפנסיונית ושירות דאבל צ'ק מנגיש לכם את המידע המתקבל בצורה ברורה יותר.

מדובר במהפכה של ממש עבור ציבור החוסכים – כעת, אפשר לקבל בצורה נגישה וברורה תמונת מצב מלאה ועדכנית על כל החסכונות הפנסיונים הצבורים.

רוצים להתחיל לעשות סדר בבלגן? התחילו כאן >>

מתחילים לעקוב אחר החסכונות הפנסיונים שלכם ומרוויחים

כעת אם אתם רוצים להיות מוכנים לגיל הפרישה, עליכם לעקוב בצורה תדירה אחר ההפרשות הפנסיוניות, דמי הניהול וסכום החיסכון המצטבר במוצרי החיסכון השונים שלכם. לא פחות חשוב מכך, שירות דאבל צ'ק יסייע לכם להשוות בין מוצרי החיסכון, להבין מהם דמי הניהול שנגבים מכם, ומעל הכל תוכלו להעריך בצורה מושכלת מה הקצבה הצפויה שלכם בגיל הפרישה.

אני רוצה לשפר את תנאי החיסכון שלי >>

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 5 שנים

  עבדתי מעל 35 שנים באותו מקום הגעתי החודש לגיל 60 יש מצב שאצא לפנסיה מכובדת?

 • לפני 5 שנים

  מי שיש לו פנסיה תקציבית ממשרד החינוך, מה הוא צריך לדעת ? מה לעשות ? ממתי אפשר לצאת לפנסיה, והאם הפנסיה תהיה נגזרת של המשכורת האחרונה ?

 • לפני 7 שנים

  כמה זה "מספיק" חיסכון בזמן הפרישה (גיל 68)? עם פנסיה צוברת של כ-6,000 ש"ח וקצבת זיקנה של כ-1,500 ש"ח? הערך הריאלי של הנ"ל נשחק עם השנים, לא כן?

 • לפני 7 שנים

  דאגנו לבנות תהליך דיגיטלי פשוט וקל שפורס בפניך את כל החסכונות שלך ואף מציע לך הצעה לשיפור.

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: בני 55 - האם חסכתם מספיק לפנסיה?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.