תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

האם כדאי לכם להשקיע עכשיו במניות נדל"ן?

18/09/2022

מניות הנדל"ן בשנה תנודתית, מחירי הדירות ממשיכים לטפס. מה תוכלו לעשות עם הכסף הפנוי? תכירו: מיטב מנג'ר ממוקד נדל"ן ותשתיות

רוצים להצטרף למיטב מנג'ר? זה המקום להתחיל בו>>

אם אתם מאמינים ביכולתו של שוק הדיור הישראלי להמשיך ולשבור שיאים, אבל אין לכם, לפחות לא כרגע, כסף לרכוש דירה למגורים או להשקעה - מה תוכלו לעשות? יש כמה אפשרויות. אפשר כמובן לקנות מניות נדל"ן באופן ישיר, אבל זו השקעה בסיכון גבוה ובפיזור נמוך יחסית. אפשרות סבירה יותר למשקיע הפרטי תהיה להשקיע בכלים פיננסיים כמו קרנות נאמנות, קרנות או תיקי השקעות מנוהלים, במיקוד על תחום הנדל"ן והתשתיות. 

גם אם תבחרו להתמקד על נדל"ן ותשתיות, עדיין יהיו בתיק שלכם מניות מתחומים אחרים (פיננסים, פרמצבטיקה, אנרגיה וכו'), אבל החשיפה המנייתית לסקטור הנדל"ן והתשתיות תהיה בשיעור של שליש עד חצי מרכיב המניות בתיק - גבוה מהמשקל היחסי של תחום זה במדדים המובילים. 

קראו עוד במגזין:

לפי מחקר של יחידת המחקר של הבורסה בתל אביב, השקעה במניות נדל"ן ותשתיות עדיפה משמעותית על השקעה ברכישת דירה למגורים או דירה להשקעה. המחקר, שפורסם בסוף מאי 2022, מצא כי משקיעים שהשקיעו במדד ת"א-נדל"ן מתחילת 2012 עד סוף 2021, השיגו תשואה של 308%. 

לפי המחקר של הבורסה בתל אביב, מי שקנה דירה למגורים במיליון שקל בתחילת 2012 ומכר אותה לאחר עשור קיבל עליה כ-1.65 מיליון שקל. לעומת זאת, בהשקעה של מיליון שקל ב-2012 אותו קונה היה מקבל עליה לאחר עשור 4.08 מיליון שקל, לאחר ניכוי כ-700 אלף על הוצאות שכר דירה. כמובן, בתרחיש של רכישת דירה להשקעה גם ניכוי זה לא קיים והרוכש היה מקבל על השקעתו לאחר עשור לא פחות מ-4.78 מיליון שקל.

שנה תנודתית למניות הנדל"ן

ניר קסטרו כפרי, ראש מערך ההפצה הבנקאי בבורסה לני"ע בתל אביב, הופיע במרץ 2022 במפגש זום שקיימה מיטב עם הסוחרים בבורסה - ודיבר על היתרונות והחסרונות ברכישת דירה או מניות נדל"ן בבורסה. לפניכם טבלה מסכמת: 

השקעה בנדל"ן ותשתיות דרך הבורסה השנה היא משימה מאתגרת: המניות איבדו עשרות אחוזים משוויין מתחילת השנה עד יולי, אבל אז בא שינוי מגמה שהוביל לתיקונים נאים שהביאו חלק מהמניות לרמה של 5%-10% בלבד מתחת למחירן בתחילת 2022. 

לדעתנו המניות ירדו במחצית הראשונה של השנה עקב חששות כי העלאות הריבית הרצופות יכבידו על הוצאות המימון, ידכאו את הצריכה במשק ויקשו על רוכשי דירות לקחת משכנתאות. כל החששות האלו עדיין תקפים, אבל לדעתנו בשוק יש כנראה גם לא מעט משקיעים שמאמינים שהמשבר לא כל כך נורא, וכי הביקוש לדירות ימשיך להיות קשיח לאור הגידול הטבעי באוכלוסיה והמלאי המוגבל של הקרקעות וכן לחברות הנדל"ן המסחרי, נוכח חזרת הלקוחות לקניונים.

לחצו כאן ותנו לכסף לעבוד בשבילכם>>

poll questionמה תהיה להערכתך תשואת מדד ת"א-נדל"ן ב-2022?

תיק השקעות מנוהל ממוקד נדל"ן ותשתיות

אם גם אתם מאמינים שכך יהיה, ניתן לשקול פתיחת תיק השקעות מנוהל במיטב מנג'ר. המנג'ר, תיק השקעות מנוהל עם רף כניסה של 25 אלף ₪ בלבד, מאפשר לכם עכשיו לנהל תיק נ"ע ממוקד על מניות מסקטור הנדל"ן והתשתיות. חשוב להדגיש: גם אם תבחרו להתמקד על נדל"ן ותשתיות, עדיין יהיו בתיק שלכם מניות מתחומים אחרים (פיננסים, פרמצבטיקה, אנרגיה וכו'), אבל החשיפה המנייתית לסקטור הנדל"ן והתשתיות תהיה בשיעור של שליש עד חצי מרכיב המניות בתיק - גבוה מהמשקל היחסי של תחום זה במדדים המובילים. 

 במקביל, תוכלו להמשיך ליהנות מהיתרונות הבולטים של המנג'ר כמכשיר השקעה: 

  • לא משלמים דמי ניהול ישירים, עמלות קנייה-מכירה או דמי משמרת.
  • משקיעים באמצעות קרנות נאמנות, ומקבלים פיזור רחב, דחיית מס ועמלות קנייה-מכירה שחלות על מנהל הקרן ולא על הלקוח.
  • נהנים מניהול השקעות מקצועי, עם מנהלי השקעות שמלווים כל הזמן את התיקים ומחליטים על פיזור הכסף בין הקרנות בהתאם להמלצות של מחלקת המחקר של מיטב ובהתאם לתחזית המאקרו של מיטב לגבי האינפלציה, הריבית, הצמיחה ופרמטרים נוספים. 

לפתיחת תיק השקעות ממוקד נדל"ן ותשתיות

הנתונים בכתבה מבוססים על מחקר הבורסה מיום 01.06.22

נתוני ההתאוששות של המניות מבוססים על בדיקת נתוני המסחר באתר ביזפורטל.

השירות ניתן על ידי מיטב ניהול תיקים בע"מ ומיטב טרייד בע"מ ("מיטב") באמצעות פלטפורמה דיגיטלית להצטרפות לשירות ניהול תיקים. התיק מנוהל באמצעות קרנות נאמנות. מנהל הקרן הינו מיטב קרנות נאמנות בע"מ. מיטב עוסק בשיווק השקעות (ולא בייעוץ) ולו זיקה לנכסים המנוהלים על ידו. אין באמור לעיל ייעוץ/שיווק השקעות ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור המתחשב בנתונים של כל אדם ו/או הצעה לרכישת ני"ע. אין לראות באמור לעיל התחייבות להשגת תשואה כלשהי. אישור הבקשה ופתיחת החשבון כפופים לשיקול דעתה הבלעדי של מיטב ובהתאם לתנאים הקבועים בהסכם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 4 חודשים

    רציתי להתעניין להשרעה

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: האם כדאי לכם להשקיע עכשיו במניות נדל"ן?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.