תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

קרן פנסיה נבחרת: עם כמה כסף תצאו לפנסיה?

מדורים:
11/09/2022

מהן קרנות פנסיה נבחרות, מי יכול להצטרף אליהן וכמה כסף תוכלו לחסוך במהלך פשוט וחכם אחד

להצטרפות לקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב, לחצו כאן>>

החיסכון הפנסיוני שלכם, שמנוהל ברוב המקרים דרך קרן פנסיה, הוא ללא ספק החיסכון החשוב ביותר, שאמור, לפחות על הנייר, לאפשר לכם לשמור על רמת חיים שאליה הורגלתם לפני הפרישה מעבודה. עם זאת, מאחר שהרוב המוחלט של החוסכים יקבלו קצבת פנסיה קטנה, ולעיתים אף קטנה משמעותית, ממשכורותיהם האחרונות, אנחנו מדברים בעצם בעיקר על שמירה על רמת חיים סבירה, שתאפשר לחיות בכבוד גם בשנים שאחרי הפנסיה. במקרים מסוימים אותה "רשת ביטחון" תוכל לספק גם מעין "פיצוי" למשפחותיכם לאחר מותכם.

ציבור יקבל אפשרות לבחור בדמי ניהול זולים במיוחד, מה שיגביר מאוד את התחרות בשוק ויחייב את כל גופי הפנסיה להציע דמי ניהול משופרים.

קראו עוד במגזין:

תנאי החיסכון בקרן הפנסיה, אם כן, משמעותיים מאוד לעתידכם. דמי הניהול וסכום התשלום שמקבלים מנהלי הקרן על ניהול ההשקעות למשל עשויים להקטין במאות אלפי שקלים את סך הפנסיה ולכווץ את הקצבה החודשית, שתוכלו להתחיל למשוך אחרי גיל הפרישה. זה מה שקרה לעובדים שכירים רבים בישראל ששילמו במשך שנים, דמי ניהול מקסימליים של 0.5% מהצבירה ועד 6% מההפקדות החודשיות. זו אחת הסיבות שהמדינה החל משנת 2016 ייסדה מכרזים, המתקיימים מדי שלוש שנים לבחירת קרנות פנסיה נבחרות (לשעבר קרנות פנסיה ברירת מחדל), המציעות דמי פנסיה מוזלים.

הרעיון מאחורי המכרזים לבחירת קרנות פנסיה נבחרות, פשוט בעיקרו: הציבור יקבל אפשרות לבחור בדמי ניהול זולים במיוחד, מה שיגביר מאוד את התחרות בשוק ויחייב את כל גופי הפנסיה להציע דמי ניהול משופרים. קרן הפנסיה של מיטב, שנבחרה עד כה במכרזים רבים לבחירת קרנות פנסיה נבחרות, מציעה כיום דמי ניהול בשיעור של 0.22% מהצבירה
ו-1% מההפקדות. בקרן הפנסיה של מיטב, חוסכים כיום כ-600 אלף עמיתים. הקרן מנהלת נכסים בשווי של כ-26 מיליארד ₪.

גלו עוד על קרן הפנסיה הנבחרת של מיטב >>

poll questionהאם משכת במהלך שנות עבודתך פיצויי פיטורים?

כך תחסכו מאות אלפי שקלים

איך משפיעים דמי הניהול על הפנסיה שלכם? בואו נבדוק. לפי נתונים המפורסמים באתר מיטב, ככל ואתם מרוויחים 10,551 ₪ בחודש, תקבלו עם דמי ניהול מקסימליים קצבה חודשית לגיל פרישה בסך 11,375 ₪, לעומת קצבה של 13,169 ₪ עם קרן הפנסיה הנבחרת של מיטב. מדובר בגידול של כ-16% בקצבה החודשית ובתוספת של 309,543  ₪ לחיסכון.

החישוב כמובן הינו דוגמא להמחשה בלבד ומתבסס על נתונים של גבר בן 30, נשוי עם ילדים, עם אחוז הפרשה לפנסיה בשיעור של 20.83% מהשכר וקצב עליית שכר בשיעור שנתי ממוצע של 2%. החישוב בוצע תחת הנחת תשואה של 4.26% לשנה, לגיל פרישה 67 ועם תקופת הבטחה של 240 תשלומים. כלומר, הנתונים יכולים להשתנות לכאן או לכאן, אבל הכיוון הכללי ברור: קרנות פנסיה ברירת מחדל מוזילות את דמי הניהול ואמורות להגדיל באופן משמעותי את קצבת הפנסיה החודשית שלכם.

חשוב לדעת: הרפורמה בשוק הפנסיה קובעת, כי מותר לכם לדרוש לעבור בכל עת לקרן פנסיה נבחרת. יתרה מכך: עובדים חדשים במקומות העבודה, שעוד לא משויכים לקרן פנסיה, ישויכו בברירת המחדל לקרן פנסיה נבחרת. קרנות הפנסיה הנבחרות גם לא דורשות הצהרת בריאות וחיתום רפואי ממצטרפים חדשים.

בשורה התחתונה, קרנות הפנסיה הנבחרות מייצגות מהפכה של ממש בשוק הפנסיה הישראלי, שבה החוסך - העמית נמצא במרכז. מיטב, עם קרן הפנסיה הנבחרת שלה שתוצע לציבור לפחות עד המכרז הבא ב-2024, מובילה בגאווה את המהלך הזה. אתם מוזמנים כמובן להצטרף.

לקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב >>

החברה המנהלת הינה מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ. אין לראות בנתונים ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 1 שנים

    אני בת 60 רציתי לדעת כמה כסף אני אקבל קיצבת פנסיה

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: קרן פנסיה נבחרת: עם כמה כסף תצאו לפנסיה?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.