תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

קופת גמל בניהול אישי – למי זה מתאים?

מדורים:
17/06/2018

חושבים שאתם מבינים בשוק ההון? ייתכן שכדאי לכם לשקול השקעה בקופת גמל או קרן השתלמות בניהול אישי * 5 יתרונות בולטים של מכשירי ניהול אישי IRA

קופת גמל וקרן השתלמות בניהול אישי מאפשרות לכם להשקיע כסף, בניהול אישי שלכם. עם זאת, אם אתם לא עוקבים אחר שוק ההון ולא מתיימרים להבין בו, לא בטוח שהמוצר הפיננסי הזה מתאים לכם. ייתכן שתעדיפו מוצרים מנוהלים, כמו קופות גמל  או קרנות השתלמות המנוהלים על ידי בית השקעות מקצועי.

בכל רגע נתון ניתן להקטין את החשיפה למניות, או ההיפך, אתם יכולים להגדיל חשיפה לדולר. בעצם יש לכם שליטה על הרכב ההשקעות בקופה

במוצרים המנוהלים אתם יודעים שהכסף שלכם נמצא בידיים של איש מקצוע, שעוקב אחריו באופן שוטף. זה לא מבטיח תשואה, אבל זה כן מבטיח איזון בין סיכויים לסיכונים בשווקים הפיננסים, כמו גם תמהיל שכולל מניות והשקעות סולידיות, בהתאם לרמת הסיכון שלכם.

אם אתם כן מבינים בשוק ההון, עוקבים אחר המתרחש בו ומפנימים את הסיכונים, ייתכן שניהול אישי IRA עשוי להתאים לכם - קופת גמל או קרן השתלמות בניהול אישי (Individual Retirement Account – IRA).

אני רוצה לשמוע עוד על ניהול עצמי של החיסכון שלי >

בואו נבדוק: מהם היתרונות של מכשירים אלה?

1. עמלות ני"ע נמוכות:

לאחר שהחלטתם לנהל את קופת הגמל בעצמכם, תוזמנו להתקשר למוקד ולהתחיל לפעול בניירות הערך. אם תבחרו לעשות זאת בגוף כמו מיטב דש, שיש לו גם חבר בורסה (קרי: חברה שמאפשרת מסחר בניירות ערך), תשלמו עמלות מסחר נמוכות מאוד יחסית*. זהו היתרון הראשון במוצרים האישיים והוא הולך ונעשה משמעותי יותר ככל שתבצעו פעולות רבות יותר.

בפועל, אגב, החוסך יכול גם לבחור לנהל את השקעותיו דרך מנהל תיקים, לאחר שייפה את כוחו  להשקיע בשבילו.

2. דמי ניהול נמוכים:

דמי הניהול בקופות הגמל וקרנות ההשתלמויות האישיות לרוב נמוכים משמעותית ביחס לדמי הניהול הנהוגים במוצרים המנוהלים כגון קופות גמל וקרנות השתלמות. הסיבות להבדלים ברורות: במוצרים המנוהלים ישנם מנהלי השקעות הבוחנים ניירות ערך, מקבלים החלטות ומבצעים פעולות באופן שוטף. יש לכך עלות, שמייקרת את דמי הניהול. מנגד, בקופות גמל לא מנוהלות, אין הוצאות עבור מנהלי השקעות. עם זאת, יש הוצאות עבור לוגיסטיקה, תפעול, רגולציה ופיקוח. לכן, אומנם ישנם דמי הניהול אך הם יחסית נמוכים.

poll questionאיך אתם משקיעים בבורסה?

3. שליטה על ההשקעות שלכם:

כשאתם מנהלים את ההשקעות שלכם, אתם בשליטה. אתם יכולים בכל רגע נתון להקטין את החשיפה למניות, או ההיפך. אתם יכולים להגדיל חשיפה לדולר, להקטין חשיפה למניות מתחום התרופות – יש לכם שליטה על הרכב ההשקעות בקופה.

למעשה, אתם פועלים באופן שוטף כדי להתאים את ההשקעה לצרכים שלכם ולסיכון שאתם מוכנים ומסוגלים לקחת.

4. שקיפות:

הזינוק במודעות לקופות גמל וקרנות השתלמויות ברחבי העולם התרחש בימים שלאחר המשבר הגדול בשווקים, ב-2008. נוצר צמא למכשירי השקעה חדשים, שקופים יותר, הנשלטים על ידי החוסך. המשקיעים החלו לחפש כלי השקעה "בטעם אישי".

5. יתרון מיסוי:

יתרון זה משותף לכל הקופות – מנוהלות ואישיות. בקרנות ההשתלמות היתרון אפילו גדול יותר כי מדובר במוצר שאינו לטווח ארוך, אלא לשש שנים בלבד. ההטבה ניתנת בעת ההפקדה: התשלום השוטף לקופה נזקף כזיכוי לצורך מס, ואתם מקבלים "החזר" משמעותי על התשלומים.

מעבר לכך, אין תשלום שוטף על הרווחים שנצברים בקופה. זוהי למעשה דחיית מס, בזמן שהכסף ממשיך לצבור תשואה. תשלום המס מתרחש רק בעת פדיון הקופה או הקרן. כמו כן, ניתן לעבור בין הקופות ולא לשלם מס (זו אינה מכירה, כך שאם אין מימוש - אין אירוע מס).

קראו עוד במגזין:

 

 

לא רק "משחק" של מומחים

היתרונות שפורטו, החלו להוות מקור לאטרקטיביות של המכשירים "האישיים" בשנים האחרונות גם לחוסכים שאינם מומחים בשוק ההון. חוסכים אלה בחרו להשקיע באמצעות תעודות סל וקרנות מחקות, כלומר: באמצעות מכשירים עוקבי מדדים. בעזרתם, יכול החוסך לייצר תיק השקעות מגוון ומפוזר, מבלי שיכיר חברות ומניות ספציפיות. עם זאת, גם כאן חשוב לעקוב, לבדוק האם המשקל של נכסים מסוימים בתיק השתנה ואם צריך – לשנות את תמהיל התיק בהתאם.

*העמלות בניהול אישי במיטב דש נמוכות משמעותית ביחס למה שמקובל בשוק.  האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פיננסי המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם.

השאירו פרטים בטופס ונדאג לחזור אליכם עם הצעה ופרטים נוספים
הנני מודע לכך כי המידע שנמסר על-ידי ישמר במאגרי המידע של קבוצת מיטב דש ו/או מי מטעמה (להלן: "הקבוצה"). הנני מאשר למסור את המידע לחברות הקבוצה, בין היתר, לצורכי שיווק ופרסום של מוצרים ושירותים פיננסיים מטעם הקבוצה, בדרך של שירותי דיוור ישיר ובכל אמצעי אלקטרוני אחר. ניתן לחזור מהסכמה זו בכל עת בטלפון 3366*.
אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 5 שנים

  בקרן השתלמות אישית המנוהלת דרך הבנק באמצעות מנהל תיקים
  אני משלם למנהל תיקים את דמי הניהול שלו.
  האם הבנק רשאי לגבות ממני דמי משמרתעבור הכסף המנוהל שם ?

 • לפני 5 שנים

  שלום
  קופה בניהול איש היא רק קרן השתלמות לכן אין עליה כל מס
  בהסבר נאמר שיש מס נדחה האם יש עוד סוס קרן או קופה שמנוהלים בניהול אישי?
  יפוי כוח מטעמי יגרור עוד עלויות ?
  בברכה יוסי

  • לפני 5 שנים

   צהריים טובים
   שאלתך לא ברורה לי
   אשמח אם תוכל לרשuo לי למייל ran.raba@ meitavdash.co.il

 • לפני 5 שנים

  הבנתי שניתן לרכוש גם ETFים בחו"ל, האם זה נכון?

  • לפני 5 שנים

   נכון מאוד, שם גם לא קיימת המגבלה של 10%

 • לפני 6 שנים

  1. אפשר לחדד את הנאמר לגביי מיסוי לקרנות ההשתלמות ? לפי המידע הקיים במרשתת, קרנות ההשתמות בניהול עצמי ממשיכות לקבל את אותן הטבות מיסוי.

  • לפני 5 שנים

   נכון מאוד, נשמח להרחיב בפגישה עם משווק בעל רישיון

 • לפני 6 שנים

  הם זה חל גם על קרן פנסיה?
  האם יש סכום מינימום?

  • לפני 6 שנים

   רן רבה מיטב דש
   ערב טוב ערן
   חל גם על קרן פנסיה בתנאים מיוחדים השקעה אך ורק במוצרים מחקי מדד מינימום קיים
   נשמח לתאם פגישה ולתת הסבר מקיף ומקצועי

 • לפני 6 שנים

  מבקש שיחזרו אלי. מעוניין לעבור אליכם

  • לפני 6 שנים

   שלום שמעון,

   נשמח לעמוד לרשותך בטלפון 3366*, או השאר פרטים בטופס צור קשר ונציג יחזור אלייך.

   בברכה,
   מערכת האתר מיטב דש

השאירו פרטים בטופס ונדאג לחזור אליכם עם הצעה ופרטים נוספים
הנני מודע לכך כי המידע שנמסר על-ידי ישמר במאגרי המידע של קבוצת מיטב דש ו/או מי מטעמה (להלן: "הקבוצה"). הנני מאשר למסור את המידע לחברות הקבוצה, בין היתר, לצורכי שיווק ופרסום של מוצרים ושירותים פיננסיים מטעם הקבוצה, בדרך של שירותי דיוור ישיר ובכל אמצעי אלקטרוני אחר. ניתן לחזור מהסכמה זו בכל עת בטלפון 3366*.
אתם קוראים: קופת גמל בניהול אישי – למי זה מתאים?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.