תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

לפני ש-2017 תסתיים: מנצלים את הזכאות השנתית לחיסכון

איך אתם מנהלים את החסכונות שלכם (אם בכלל)? דעו לכם שחיסכון בקופת גמל להשקעה מגלם הטבות מס משמעותיות וכדאי שתנצלו כבר עכשיו את הזכאות שלכם לפני תום השנה

לניצול הזכאות השנתית ופתיחת קופת גמל להשקעה, לחצו כאן

בלי ששמתם לב החודשים חלפו במהירות וחודש דצמבר מתקרב בצעדי ענק. ואז, כולם יתחילו לדבר על הטבת מס שכדאי להזדרז ולנצל לפני סוף השנה הקלנדרית (2017). פתאום יציפו אתכם בשלל עצות מלחיצות ומבלבלות. אז לפני שיהיה מאוחר מדי ותצטערו שלא הספקתם, חשוב שתכירו את הזכאות השנתית שלכם להפקדה בקופת גמל להשקעה.

במטרה למקסם את ההטבה שמגיעה לכם במסגרת התכנית, כדאי לנצל את תקרת ההפקדה וכמובן לעשות זאת לפני סוף השנה

מכיוון שהתכנית כוללת הטבת מס משמעותית, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון קבעה תקרת הפקדה שנתית בסך 70 אלף ש"ח. במטרה למקסם את ההטבה שמגיעה לכם במסגרת התכנית, כדאי לנצל את תקרת ההפקדה וכמובן לעשות זאת לפני סוף השנה. אם תתחילו עכשיו, תוכלו לחלק את ההפקדה למספר תשלומים.  אם כבר הגעתם לתקרת ההפקדה השנתית, דעו שיש דרך להפקיד כספים נוספים. איך זה יתכן? דלגו על שתי הפסקאות הקרובות ותבינו.

מאפייני תכנית החיסכון

קופת גמל להשקעה היא מוצר חיסכון אטרקטיבי ונוח שהושק בשלהי 2016. התכנית מתאימה לכל טווח חיסכון ולכל מטרה, אפשר להפקיד בה באופן חד פעמי, באמצעות הפקדות שוטפות מידי חודש, או לשלב בין שני אופני ההפקדה בהתאם ליכולות ולהעדפותיו של החוסך.

הטבות המס

כאמור, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון העניקה הטבות מס לחוסכים בקופת גמל להשקעה, במטרה לעודד חיסכון בקרב הציבור. ההטבה העיקרית היא הזכות למשוך את החיסכון כקצבה אחרי גיל 60, ולקבל פטור מלא ממס על הרווחים. ההטבה הזו הופכת את התכנית לאידיאלית במיוחד עבור מי שרוצים להגדיל את הכנסותיהם בתקופת הפנסיה.

הטבה נוספת היא דחיית תשלום המס על רווחי ההון למועד משיכת הכספים (אם הם נמשכים לפני גיל 60, או לאחר מכן בצורה הונית, כלומר משיכה של כל הכסף). כלומר, אין צורך לשלם מס מדי שנה, או בעת מעבר מסלול או מעבר בין חברה מנהלת אחת לשנייה.
זה הזמן ליהנות מהטבות המס ולפתוח קופת גמל להשקעה לפני שהשנה תסתיים

 

קראו עוד במגזין:

 

 

זכאות שנתית לכל בן משפחה

ההפקדה לקופת גמל להשקעה מוגבלת לעד 70,000 שקלים בשנה קלנדרית. חשוב לדעת, כי מדובר בתקרת הפקדה אישית. כלומר, כל אחד מבני המשפחה רשאי לפתוח לעצמו קופת גמל להשקעה ולהפקיד את הסכום השנתי המרבי. כך שאם אתם זוג עם שלושה ילדים, תוכלו לפתוח קופה על שם כל אחד מבני המשפחה (5 קופות בסך הכל) ולהפקיד במצטבר עד 350,000 שקלים בכל שנה קלנדרית.

יתרונות החיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה

מלבד הטבות המס, לקופת גמל להשקעה ישנם מספר יתרונות בולטים נוספים:

 1. נזילות: ניתן למשוך את כספי החיסכון במשיכה הונית בכל זמן שתבחרו (בתשלום מס רווחי הון), אחרי שנה,  אחרי 50 שנה, או כל זמן שתבחרו. אין צורך להחליט מראש. בהתראה של ארבעה ימי עסקים בלבד, תוכלו לקבל את הכספים שהפקדתם. כאמור, משיכה כקצבה לאחר גיל 60, מזכה בפטור מלא ממס.
 2. גמישות: תוכלו לעבור בין מסלולי החיסכון בהתאם להעדפות שלכם ולרמת הסיכון שאתם מעוניינים להיחשף אליה. בכל שלב אפשר לשנות מסלול ואף לעבור בין חברות מנהלות.
 3. דמי ניהול: במיטב דש מציעים לחסוך באמצעות קופת גמל להשקעה בדמי ניהול אטרקטיביים של 0.7% מהצבירה.

בין אם עוד לא התחלתם לחשוב על חיסכון השנה ובין אם הכספים שלכם שוכבים בחשבון העו"ש, או בפק"מ עם ריבית נמוכה מאוד, זכרו את תקרת ההפקדה השנתית של תכנית החיסכון האטרקטיבית המוצעת כיום. אם אתם לא רוצים לפספס את היתרונות ואת הטבות המס שמציעה קופת גמל להשקעה, תכננו את ההפקדות כך שתנצלו את זכאותכם לפני סוף השנה הקלנדרית.
לפתיחת קופת גמל להשקעה במיטב דש - לחצו כאן >>

המאמר עניין אתכם? 
הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים.

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם.  

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 6 שנים

  אני מעל גיל 60. האם אני יכול להפקיד?

 • לפני 6 שנים

  דמי הניהול מהצבירה 0.7 אחוז הם לשנה ? לרבעון ? לאיזו תקופה ?
  לא ציינתם זאת בפרסומכם .

  • לפני 6 שנים

   לשנה

 • לפני 6 שנים

  מצטער, דמי הניהול גבוהים ביותר ואינם אטרקטיבים .
  אני משלם בבנק מזרחי פחות בצורה משמעותית .

 • לפני 6 שנים

  השאירו מספר טלפון לפנות אליכם

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: לפני ש-2017 תסתיים: מנצלים את הזכאות השנתית לחיסכון
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.