תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

7 כללי זהב לבחירת הגוף שינהל את תיק ההשקעות שלכם

מה משותף ליציבות, ניסיון, מקצועיות, זמינות, שקיפות, שיתוף ידע, הגינות במחיר, הקשבה ויתרונות מס? כולם יתרונות של גופים מקצוענים לניהול הכסף שלכם

חבר טוב התקשר אליי לאחרונה, בחיפוש אחר עצה. "כפי שאתה יודע, עד עכשיו ניהלתי את תיק ההשקעות שלי בעצמי, דרך הבנק", פתח ואמר, "אבל החלטתי לשנות כיוון. אני רוצה להעביר את ניהול השקעות לחברה שזה תחום המומחיות שלה, שעוסקת בניהול תיקים".

"בשעה טובה!" עניתי לו, "אני בטוח שאתה עושה בחוכמה. אז מה הבעיה?" הידיד חשב רגע וענה: "זה בעצם צרות טובות... יש בשוק מבחר עצום של אפשרויות: בתי השקעות, בנקים, חברות עצמאיות, מנהלים אישיים. איך בוחרים ביניהם? איך מוצאים את הגוף שינהל לי את תיק ההשקעות בצורה הכי אמינה, מקצועית ואישית, בשאיפה כמובן לביצועים הטובים ביותר?"

רמת הזמינות של מנהל תיק ההשקעות שלכם ודרכי ההתקשרות אתו חשובות בקבלת ההחלטה היכן לנהל את התיק

כשחושבים על זה, החבר שלי צודק. בישראל פועלות כיום כ- 120 חברות העוסקות בניהול תיקי השקעות. חלקן שייכות למגזר הבנקאי, אך רובן פועלות כגופים חוץ בנקאיים, בין אם בבתי השקעות או כחברות בת השייכות לחברת הביטוח. כתבה זו נועדה לסייע בידי מי שרוצה לדעת מהם כללי הזהב בבחירת הגוף המנהל ומנהל התיקים עצמו.

1. לחפש את "השילוש הקדוש" - גודל, ותק, ניסיון

ניהול תיקי השקעות מפגיש בין הכסף שלך, שעמלת על צבירתו, לבין שוק ההון הידוע בנטייתו לתנודתיות. לכן, מומלץ שתחפשו גוף מנהל גדול ויציב. לא מיותר לשאול בהקשר זה: כמה שנים החברה קיימת? כמה שנים היא עוסקת בניהול תיקי השקעות? מה היקף הנכסים המנוהלים על ידה? האם יש לה מוניטין של חברה אמינה, עם שם טוב?

בנוגע לניהול התיק עצמו, חשוב לשאול: האם למנהלי התיקים ולחברה יש ניסיון רב? האם הם התנסו במצבי קיצון בשוק? האם תומכת בהם מחלקת מחקר איכותית ומקצועית, שתדע להצביע על הזדמנויות, כמו גם על סיכונים?

poll questionאיך אתם משקיעים בבורסה?

2. "המנוי דווקא זמין מאוד כעת"

רמת הזמינות של מנהל תיק ההשקעות שלכם ודרכי ההתקשרות אתו חשובות בקבלת ההחלטה היכן לנהל את התיק. ברור שתעדיפו מנהל תיקים שיהיה זמין בטלפון ושייתן מענה ללקוחותיו עוד באותו היום בו פנו אליו. מענה מיידי, מקצועי, אדיב ויעיל מייצר בדרך כלל דינמיקה חיובית בין מנהל תיק ההשקעות ללקוח, ומשפר בכמה דרגות את חוויית ההשקעה. זה חשוב, עם ובלי קשר לתשואות.   

3. שקיפות ובקרה

אתיקה מקצועית והגינות חייבות להיות אבני היסוד של כל חברה לניהול תיקים ושל כל בית השקעות. כלקוחות, אל תחלמו אפילו לוותר עליהן. חשוב לבחון מהי תדירות הדיווחים שהלקוחות מקבלים - כל חודש? כל רבעון? וגם: איך נשלחים הדו"חות – ישירות לבית הלקוח? דרך אתר האינטרנט או הדואר האלקטרוני? חשוב לוודא כי בגוף המנהל יש בקרה פנימית על ניהול ההשקעות והטיפול בלקוחות.  

לפתיחת תיק השקעות במיטב דש

4. ידע זה כוח

כמה מבתי ההשקעות והחברות מציעים ללקוחותיהם סקירות מקצועיות שבועיות וחודשיות , כמו גם קורסים מקצועיים בשוק ההון במחירים אטרקטיביים. ישנן חברות שנוקטות שקיפות מלאה ומספקות ללקוחותיהן הסבר על אסטרטגית ההשקעות ועל הבחירות בניהול התיק. שיתוף הלקוחות בידע מקצועי יכול רק להועיל לכל הצדדים. בנוסף, בתי ההשקעות נמצאים בצמתים מרכזיים של מידע בשוק ההון המקומי והעולמי והלקוחות הם הנהנים העיקריים מכך.

קראו עוד במגזין:

 

 

5. כמה זה עולה לי?

עלויות ניהולו של תיק השקעות כוללות דמי ניהול, עמלות קנייה ומכירה, דמי משמרת ודמי ניהול עקיפים דרך מכשירים פיננסיים שונים. בתי ההשקעות, בעיקר הגדולים שבהם, נהנים מהסדרי עמלות מול הבנקים – וזה כמובן יתרון ללקוחות חשוב שתדעו מראש כמה בדיוק יעלה לכם ניהול התיק.

6. מסתכלים לך בעיניים?

בניית תיק השקעות צריכה להתבצע בהתאמה אישית ללקוח שיושב מול מנהל התיק. ודאו כי הליך בניית תיק ההשקעות יתבצע על ידי מנהל תיק מנוסה ומקצועי, הדואג להציב את הצרכים שלכם כלקוחות בראש סדר העדיפויות שלו, בכל הנוגע לבניית תמהיל ההשקעות בתיק. תיק ההשקעות אמור לשקף, בין השאר, את "התיאבון לסיכון" של הלקוח, מצבו הכספי ואת מטרות ההשקעה שלו.

7. יד על הדופק

מנהל התיק אמור להיות קשוב לשינויים מהותיים בחייכם, בחלוף השנים. מומלץ שתבדקו האם קיים בגוף המנהל נוהל מסודר של בירור צרכי הלקוחות, שינוי מדיניות התיק ורמת הסיכון בעת הצורך, עדכון פרטים אישיים, נזילות הכספים וכדומה.

האמור אינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם.

מתעניינים בפתיחת תיק השקעות? השאירו פרטים
הנני מודע לכך כי המידע שנמסר על-ידי ישמר במאגרי המידע של קבוצת מיטב דש ו/או מי מטעמה (להלן: "הקבוצה"). הנני מאשר למסור את המידע לחברות הקבוצה, בין היתר, לצורכי שיווק ופרסום של מוצרים ושירותים פיננסיים מטעם הקבוצה, בדרך של שירותי דיוור ישיר ובכל אמצעי אלקטרוני אחר. ניתן לחזור מהסכמה זו בכל עת בטלפון 3366*.
אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 5 שנים

  היכן נמצא כספו המושקע של הלקוח?
  האם בחשבון ניהול תיקים תחת חשבונו העיקרי בבנק שלו, או בחשבון של מיטב-דש ?

  • לפני 5 שנים

   שלום אבי,
   ישנה אפשרות שכספו של הלקוח יופיע בחשבונו העיקרי של הלקוח בבנק וישנה גם האפשרות שהתיק יופיע בחבר הבורסה של מיטב דש (מיטב דש טרייד). לשיקולו של הלקוח.

 • לפני 5 שנים

  הכלל הכי חשוב - שיעשו לך כסף!!!

 • לפני 5 שנים

  כמה כסף צריך בשביל לפתוח תיק שמנוהל אצלכם?

  • לפני 5 שנים

   שלום רפאל,
   סכום מינימום לתיק השקעות מנוהל אצלנו הוא 300,000 ש"ח.

מתעניינים בפתיחת תיק השקעות? השאירו פרטים
הנני מודע לכך כי המידע שנמסר על-ידי ישמר במאגרי המידע של קבוצת מיטב דש ו/או מי מטעמה (להלן: "הקבוצה"). הנני מאשר למסור את המידע לחברות הקבוצה, בין היתר, לצורכי שיווק ופרסום של מוצרים ושירותים פיננסיים מטעם הקבוצה, בדרך של שירותי דיוור ישיר ובכל אמצעי אלקטרוני אחר. ניתן לחזור מהסכמה זו בכל עת בטלפון 3366*.
אתם קוראים: 7 כללי זהב לבחירת הגוף שינהל את תיק ההשקעות שלכם
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.