תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

5 טיפים לחיסכון לילדים ולנכדים

08/06/2016

כל הורה לילדים יודע שבמציאות הנוכחית קשה מאוד לחסוך, כיוון שמרגע שהילדים נולדים גדלות הוצאות משק הבית באופן משמעותי. למרות זאת צירפנו עבורכם 5 טיפים שאם תצליחו ליישם כמה מהם, כנראה שתוכלו לחסוך ליקיריכם לטובת השכלה גבוהה, חתונה, או אפילו דירה

אמנם רוב מכשירי החיסכון העומדים לרשות הציבור מעניקים בעת הזו תשואה אפסית במקרה הטוב, ולרוב תהליך ההצטרפות אליהם הינו ארוך ומסורבל, ישנו מוצר נוסף שכדאי להכיר.

1. הצבת יעד לחיסכון לילדים ולנכדים

חישבו מראש מה היעד שלכם, כלומר מהו הסכום המינימאלי אותו תרצו להעניק לילדכם כשיגיע לגיל 21 לדוגמא? בהתאם, בדקו איך ניתן להגיע לאותו יעד. רוב החוסכים עושים זאת באמצעות הפקדה חודשית קבועה, אולם חלקם מוסיפים לכך נקודת התחלה גבוהה על ידי הפקדת סכום חד פעמי. זכרו שאתם מקבלים לחשבונכם קצבת ילדים מביטוח לאומי וגם אותה ניתן לצרף לסכום החיסכון החודשי.

אם ניקח לדוגמא אדם שרוצה לחסוך עבור בנו עד הגיעו לגיל 21, (גיל השחרור מהצבא), להלן חישוב סכום הפקדה בהתאם ליעד (החישוב מבוסס על תשואה שנתית נטו של 3%).

סכום חיסכון בסוף התקופה  סכום הפקדה חודשי נדרש
200,000 ש"ח  571 ש"ח 
500,000 ש"ח  1,428 ש"ח 
800,000 ש"ח  2,283 ש"ח 

2. להתחיל לחסוך לילדים משלב מוקדם

כאשר אנו חוסכים כספים באפיק השקעה שצובר תשואה (ריבית), אנו נהנים מאפקט הזמן שחולף. כלומר, ככל שתתחילו לחסוך עבור יקיריכם במועד מוקדם יותר, כך תוכלו ליהנות מאפקט הריבית דריבית למשך זמן ארוך יותר. למרות זאת, חשוב לזכור שאף פעם לא מאוחר מדי להתחיל לחסוך. אם לא עלה בידכם לחסוך עד כה, זה הזמן להתחיל וניתן לעשות זאת בקלות.

אם ניקח לדוגמא אדם שרוצה לחסוך עבור בנו 750 ₪ בחודש, להלן חישוב הסכום בסוף התקופה על פני מספר שנות חיסכון (החישוב מבוסס על תשואה שנתית נטו של 3%).

מספר שנות חיסכון   סכום בסוף התקופה 
10 104,806 ש"ח 
15 170,230 ש"ח 
21 262,841 ש"ח 

3. גמישות אפיק החיסכון

כמו ברוב תחומי החיים, גם בחיסכון הטעמים שלנו עשויים להשתנות עם הזמן ואפיק החיסכון שלנו צריך להיות גמיש ולאפשר שינויים. אם בתחילת הדרך בחרנו במסלול השקעה מסוים, יתכן ואחרי מספר שנים נרצה לעדכן אותו. באותה מידה, יתכן ולאחר שנתיים או שלוש נרצה למשוך את הכסף או להקפיא את ההפקדות.

בחרו באפיק חיסכון שמאפשר לכם גמישות מרבית הן במעבר בין מסלולי השקעה והן מבחינת נזילות ההשקעה והיכולת למשוך את הכספים בכל עת.

4. נהלו את החיסכון בתדירות ראויה

חיסכון לילדים או לנכדים נועד לטווחי השקעה ארוכים. למרות זאת, עלינו לעקוב מעת לעת אחר החיסכון (תשואות, דמי ניהול, מסלולי השקעה וכו') ולוודא שהוא עומד בסטנדרטים ובציפיות שלנו. לא צריך לבדוק את החיסכון מדי שבוע, אך גם לא בכל 5 שנים.

עליכם למצוא את התדירות שתעניק לכם שקט נפשי מחד, אך עדיין תהיה מספיקה כדי לוודא שהחיסכון מתאים לצרכיכם מאידך.

5. בחירת מוצר חיסכון מתאים בחברה ראויה

פעם היו אפשרויות חיסכון מעניינות. יכולנו לחסוך באמצעות קופת גמל וליהנות מפטור על מס רווח הון, או באמצעות תכניות חיסכון בתקופה בה הריבית הייתה גבוהה וכן הלאה. כיום, בעולם של ריבית אפסית, אלטרנטיבות החיסכון הן מעטות יחסית.

אם גם אתה לא מעוניין שהכסף שלך יירדם בפק"מ או במק"מ, ומבין שאין תשואות קסם בכל מיני אפיקי השקעה אקזוטיים, אז כנראה שיש לנו מוצר מעניין לספר לך עליו >> פוליסת חיסכון.

פוליסת חיסכון לילדים ולנכדים

הצטרפות לפוליסת חיסכון תאפשר לך לחסוך את הכסף עם מחשבה לעתיד. ניתן להפקיד כספים באופן חד פעמי, באופן חודשי שוטף או שניהם יחד. פוליסת החיסכון מאפשרת גמישות מלאה במעבר בין אפיקי השקעה שונים לאורך כל תקופת החיסכון, ומאפשרת גם נזילות מלאה, כך שניתן למשוך את הכספים בכל עת. 

נשמח לעמוד לשירותכם, צרו איתנו קשר!
הנני מודע לכך כי המידע שנמסר על-ידי ישמר במאגרי המידע של קבוצת מיטב דש ו/או מי מטעמה (להלן: "הקבוצה"). הנני מאשר למסור את המידע לחברות הקבוצה, בין היתר, לצורכי שיווק ופרסום של מוצרים ושירותים פיננסיים מטעם הקבוצה, בדרך של שירותי דיוור ישיר ובכל אמצעי אלקטרוני אחר. ניתן לחזור מהסכמה זו בכל עת בטלפון 3366*.
אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 7 שנים

  אודה ליצרת קשר
  052-6155161

 • לפני 8 שנים

  זה נכון...ממש לא משתלם ...

 • לפני 8 שנים

  השאלה כמה דמי הניהול הגבוהים בפוליסות החסכון (גבוה משמעותית מקרנות ותעודות סל) נוגסות ברווח המצטבר של החוסך

נשמח לעמוד לשירותכם, צרו איתנו קשר!
הנני מודע לכך כי המידע שנמסר על-ידי ישמר במאגרי המידע של קבוצת מיטב דש ו/או מי מטעמה (להלן: "הקבוצה"). הנני מאשר למסור את המידע לחברות הקבוצה, בין היתר, לצורכי שיווק ופרסום של מוצרים ושירותים פיננסיים מטעם הקבוצה, בדרך של שירותי דיוור ישיר ובכל אמצעי אלקטרוני אחר. ניתן לחזור מהסכמה זו בכל עת בטלפון 3366*.
אתם קוראים: 5 טיפים לחיסכון לילדים ולנכדים
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.