תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

3 ביטוחי חובה שיכולים להציל אתכם

מדורים:
27/01/2019

רבים מוותרים על ביטוחים, בהנחה ש"לי זה לא יקרה". טוב לדעת שבשלושה תחומים קריטיים המדינה פשוט לא משאירה לנו ברירה. וגם: איך בודקים אילו ביטוחים יש לנו ומה הם כוללים?

ביטוח הוא נושא שנוי במחלוקת: אף אחד לא אוהב לשלם כסף כדי להתכונן לאירוע קיצוני, אשר עלול להיות מצער ברמה כזו או אחרת, כגון נזק בלתי הפיך לדירה, תאונה ונזק למכונית או חלילה מוות.  אולם, חלקנו מבינים שאם לא נבטח את עצמנו, אנו עלולים להיות חשופים לנזקים כלכליים בנוסף לאובדן האישי.

הביטוח נועד להגן עליכם במקרה של תאונה או נזק. אם, חלילה, תהיו מעורבים בתאונת דרכים ותפגעו בהולך רגל, התביעה כבר בדרך אליכם

למרבה המזל, המדינה, האחראית על רווחת האזרחים, לא מוכנה להשאיר הכול להחלטתנו – ומחייבת אותנו לרכוש ביטוח במקרים מסוימים. לדוגמא, אם יש לנו ילד בגיל גן או בית ספר, כמו גם אם יש בבעלותנו דירה או מכונית. מה מחייבת המדינה במקרים אלה?

 1. ביטוח חובה לרכב: כל אדם המחזיק בבעלותו רכב או נוסע ברכב ממקום העבודה שלו חייב בביטוח חובה לרכב, למקרה של תאונה. רוב הנהגים ובעלי המכוניות מצטיידים גם בביטוח מקיף לרכב או ביטוח צד ג', אבל אלה ביטוחים שהמדינה לא מחייבת לרכוש אותם. לא רכשתם אותם? אולי תינזקו כלכלית במקרה של תאונה, אבל לא עברתם על החוק.
 2. ביטוח תאונות אישיות: כל תלמיד עד גיל 18 מכוסה בביטוח תאונות אישיות. הסכום נגבה ע"י תשלומי ההורים לבית הספר. הביטוח מכסה גם תאונות מחוץ לבית הספר.
 3. ביטוח מבנה לדירה וביטוח חיים למשכנתא: לקוח שרוכש דירה ולוקח משכנתא מחויב על ידי הבנק לרכוש ביטוח. ביטוח המבנה כולל את המבנה עצמו (רעידת אדמה, שריפה וכו') וביטוח החיים מכסה את אחד מבני הזוג, במקרה מוות של בן הזוג האחר. עלות הכיסוי הביטוחי תמיד תכלול את הסכום שהמבוטח חייב לבנק לכיסוי המשכנתא.

חושבים שאתם משלמים יותר מדי על ביטוח? לחצו כאן

מדוע המדינה מחייבת?

הביטוח נועד להגן עליכם במקרה של תאונה או נזק. אם, חלילה, תהיו מעורבים בתאונת דרכים ותפגעו בהולך רגל, התביעה כבר בדרך אליכם. כדי שלא תאבדו את כל רכושכם ותיפלו כ"מעמסה" על המדינה, החוק מחייב אתכם לשלם על ביטוח.

בדומה לכך, משרד החינוך אינו מעוניין שאם ילדכם יפצע בבית הספר או בדרך לבית הספר תתבעו את בית הספר או את המנהלת. לכן, הוא מחייב את הורי התלמידים לרכוש ביטוח תאונות שמכסה תאונות שכיחות שעלולות לקרות לילד בעת שהותו בבית הספר או מחוץ לבית הספר (כן, גם בחוג או בטיול משפחתי בטבע).

ומה עם הבנק, מדוע הוא מחייב אותנו לרכוש ביטוח חיים? הבנק לא רוצה להישאר עם חוב גדול על נכס שבעל הנכס לא יוכל לשלמו, מאחר שאחד מבני הזוג נפטר. הבנק, בעצם, מבטח את עצמו:  אם וכאשר אחד מבני הזוג הולך לעולמו, סכום הכסף שהזוג חייב לבנק יעבור אל הבנק ישירות מחברת הביטוח ויכסה את גובה המשכנתא. זה מסייע, כמובן, גם לבן הזוג שנותר בחיים, שלא יצטרך לעמוד בהתחייבות החודשית המעיקה הזו ויוכל להמשיך להתנהל כלכלית ביתר קלות.

את ביטוח המבנה לדירה הבנק מחייב, כי הוא מעוניין להבטיח את קיום הנכס במקרה של רעידת אדמה/ שריפה, או נזק לנכס כתוצאה מפריצה.  

קראו עוד במגזין:

 

 

אילו ביטוחים יש לכם?

התרחש אירוע ביטוחי? מומלץ שתבדקו את הכיסוי הביטוחי שלכם. אם אינכם פנויים רגשית לטפל בזה, בקשו מחבר/ סוכן ביטוח שיבדוק באיזה ביטוחים אתם מכוסים. רבים מכוסים מעבר לביטוחי החובה גם בביטוחים נוספים שהם אפילו לא מודעים להם, למרות שאת החיוב החודשי בכרטיס האשראי הם רואים מדי חודש.

הדרך הפשוטה ביותר לבדוק אלו ביטוחים יש לכם היא להיכנס לאתר הר הביטוח של משרד האוצר. למעשה, אין צורך לחכות למקרה ביטוחי, אפשר פשוט לגלוש לאתר, להקליד מספר תעודת זהות ולקבל מיד רשימה של כל הביטוחים שלכם. באמצעות טופס חתימה נוסף, שנקרא נספח ב', סוכן הביטוח שלכם יוכל לפנות לחברת הביטוח השונות ולבקש את הפוליסות שלכם, שבהן מפורטים תנאי הביטוחים השונים. אם תרצו שנעשה זאת עבורכם, אתם מוזמנים להשאיר פרטים בטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם ונסייע לכם בתהליך.

רוצים שנעשה עבורכם את הר הביטוח? לחצו כאן והשאירו פרטים

השירות כפוף למתן הרשאה לסוכנות הביטוח לפנות בשם הלקוח להר הביטוח הממשלתי. אין באמור לעיל משום הבטחה או התחייבות כלשהי להוזלה בדמי הביטוח או בפרמיות.

השאירו פרטים ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם
הנני מודע לכך כי המידע שנמסר על-ידי ישמר במאגרי המידע של קבוצת מיטב דש ו/או מי מטעמה (להלן: "הקבוצה"). הנני מאשר למסור את המידע לחברות הקבוצה, בין היתר, לצורכי שיווק ופרסום של מוצרים ושירותים פיננסיים מטעם הקבוצה, בדרך של שירותי דיוור ישיר ובכל אמצעי אלקטרוני אחר. ניתן לחזור מהסכמה זו בכל עת בטלפון 3366*.
אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 5 שנים

  האם אתם חברת ביטוח? האם עושים ביטוחי שיניים?

  • לפני 5 שנים

   שלום רומן, אנחנו לא חברת ביטוח אלא סוכנות ביטוח של מיטב דש שעובדת מול חברות הביטוח. ביטוח שיניים אנחנו לא עושים.

 • לפני 5 שנים

  תודה

השאירו פרטים ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם
הנני מודע לכך כי המידע שנמסר על-ידי ישמר במאגרי המידע של קבוצת מיטב דש ו/או מי מטעמה (להלן: "הקבוצה"). הנני מאשר למסור את המידע לחברות הקבוצה, בין היתר, לצורכי שיווק ופרסום של מוצרים ושירותים פיננסיים מטעם הקבוצה, בדרך של שירותי דיוור ישיר ובכל אמצעי אלקטרוני אחר. ניתן לחזור מהסכמה זו בכל עת בטלפון 3366*.
אתם קוראים: 3 ביטוחי חובה שיכולים להציל אתכם
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.