תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

"אין שום סיבה שדמי ניהול גבוהים יאכלו לך שליש מהפנסיה"

רונן טוב - משנה למנכ"ל מיטב דש ויו"ר מיטב דש גמל ופנסיה: "בדוק עכשיו בתלוש השכר האם המעסיק מפריש לך לפנסיה ואם כן – לאיזו קרן. אם זו לא הקרן של מיטב דש, אתה כנראה משלם דמי ניהול גבוהים מדי ופוגע בעתידך"

להצטרפות לקרן הפנסיה הנבחרת, לחצו כאן >>

זה הזמן לבדוק מהם דמי הניהול שאתם משלמים בקרן הפנסיה שלכם - ולקבל הצעה אטרקטיבית מקרן הפנסיה הנבחרת הגדולה בישראל. שפרו את תנאי החיסכון הפנסיוני שלכם עוד היום, ותוכלו להגדיל את החיסכון שלכם לגיל הפרישה.

"אחד העיוותים הידועים בשוק הפנסיה בישראל הוא שועדי העובדים של חברות גדולות, הצליחו במהלך השנים להוריד משמעותית את דמי הניהול בקרנות הפנסיה, לטובת העובדים שלהם. מי שלא שפר עליו גורלו ולא עובד תחת אותם ועדים גדולים, בדרך כלל משלם את המחיר"

רונן טוב - משנה למנכ"ל מיטב דש ויו"ר מיטב דש גמל ופנסיה, מסביר בראיון הווידיאו המצורף מדוע כדאי לכם, שכירים ועצמאים, לעבור לחסוך בקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש.

"אחד העיוותים הידועים בשוק הפנסיה בישראל", מסביר טוב, "הוא שחברות גדולות, ועדי העובדים של אותן חברות, הצליחו במהלך השנים להוריד משמעותית את דמי הניהול בקרנות הפנסיה, לטובת העובדים שלהם. אבל, מי שלא שפר עליו גורלו ולא עובד באותן חברות, תחת אותם ועדים גדולים, בדרך כלל משלם את המחיר, כלומר משלם דמי ניהול גבוהים".

"כשמשרד האוצר החליט לקיים מכרז לארבע קרנות פנסיה נבחרות, שיציעו דמי ניהול מוזלים לכולם, הוא בהחלט ניצל את יתרון הגודל של המדינה להפחתת מחירים, לכולם. לכן, אם תצטרף לקרן פנסיה נבחרת, אם תצטרף לקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש, תשלם את דמי הניהול הנמוכים ביותר שקיימים כיום בשוק הפנסיה בישראל: 2.49% מההפקדה ו-0.05% מהצבירה, שזה עשרות אחוזים מתחת לדמי הניהול הממוצעים בענף הזה".

poll questionאיך אתם חוסכים עבור הפנסיה שלכם?

האם יש משמעות לגודלה של קרן הפנסיה?

"קרן פנסיה היא תכנית הדדית, עם ערבות הדדית בין חבריה: הבריאים מסבסדים את החולים ושומרים עליהם, הצעירים מממנים ומסבסדים את המבוגרים. כל אחד מאיתנו מתחיל צעיר ומסיים מבוגר, ככה זה בחיים. לכן, ככל שקרן הפנסיה גדולה יותר – וקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש הרבה יותר גדולה משלוש הקרנות הנבחרות האחרות – ניהול הסיכונים שלה בטוח יותר, מה שיתורגם גם לקצבה שיקבל כל חבר בקרן".

קראו עוד במגזין:

 

 

האם יש תרחישים שבהם עדיפה קרן גדולה ויציבה?

"קיימים שלושה תרחישים שבהם קרן הפנסיה תשלם לנו או למשפחתנו קצבה. המקרה הראשון, שכולם מייחלים לו, זה קצבה חודשית עם הגעה לגיל הפרישה. גם בתרחיש זה הגוף שמנהל את הקרן חייב להתמחות בתשלומי קצבה. במיטב דש, אנחנו משלמים אלפי קצבאות בחודש לפורשים וערוכים לשלם גם לך".

"ישנם עוד שני מצבים שבהם נשלם קצבה: אם נפגעת בעבודה, קרן הפנסיה תשלם לך קצבת נכות. במקרי מוות, חלילה, קרן הפנסיה תשלם למשפחתך, לשאריך. גם כאן נדרשת מקצועיות, צריך שיהיו צוותים שינהלו את עניין התשלומים. אנחנו עוסקים בכך כבר מספר שנים, גדלנו מאוד ואנחנו יודעים לשרת את הלקוחות שלנו בצורה מיטבית".

אני רוצה להצטרף לקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש >>

מהם היתרונות הנוספים של קרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש?

"יש לנו מערך השקעות גדול ומעובה, ששומר לך על הכסף ומשקיע אותו בצורה איכותית. השגנו תשואות גבוהות מאוד בשנים האחרונות לחוסכים בקרן הפנסיה שלנו. יש לנו גם מערך שירות גדול ומקצועי, שזמין 5 ימים בשבוע. וכמובן, אתר ידידותי ועמוס אינפורמציה על קרן הפנסיה שלך ועל נושאים פיננסיים אחרים, שאולי יעניינו אותך. באתר ניתן לבצע מגוון פעולות שיחסכו לך הרבה זמן, זו חוויית שירות ברמה הגבוהה ביותר".

מה צריך לעשות כל אדם שצופה בסרטון?

"דבר ראשון, קח את תלוש השכר שלך ותראה האם מורידים לך לקרן פנסיה. צריך לזכור, החל משנת 2008 יש חוק פנסיה חובה במדינת ישראל. המעסיק שלך חייב להעביר לך כספים לקרן הפנסיה. זו הבדיקה הראשונה – והיא קלה".

"דבר שני, תבדוק לאן מעבירים לך, לאיזו קרן פנסיה מעבירים לך את הפנסיה שלך. אחרי שתזהה את שם הקרן, תבדוק איזה תנאים מציעים לך בקרן הזו. סביר מאוד להניח, בסבירות גבוהה מאוד, שאם זו לא אחת מהקרנות הנבחרות ואם זו לא קרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש, שאתה משלם דמי ניהול גבוהים, אולי אפילו גבוהים מאוד. אין שום סיבה שדמי הניהול הגבוהים האלה יאכלו לך עד שליש מהפנסיה. בקש מהמעסיק שלך להעביר אותך לקרן הפנסיה של מיטב דש. אתה זכאי ויכול לבקש, ורצוי מאוד שתעשה את זה".

להצטרפות לקרן הפנסיה הנבחרת, לחצו כאן >>

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או תחליף לייעוץ / שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. 

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 4 שנים

  אז מה הם המסלולים אצלכם, ומה העמלות עליהם? מהם ההבדלים בין קרן הפנסיה בתמהיל ההשקעה ברירת המחדל שלכם לקרנות פנסיה אחרות שלכם?

  • לפני 4 שנים

   שלום צביקה,
   מסלולי ההשקעה מפורטים באתר האינטרנט של מיטב דש.
   דמי הניהול הינם 2.49% מההפקדה + 0.05% מהצבירה.
   קרן הפנסיה ברירת מחדל זוהי קרן הפנסיה של מיטב דש ואין עוד קרנות פנסיה נוספות במיטב דש.

 • לפני 4 שנים

  כל כמה זמן צפוי להיות מכרז כזה של קרנות חדשות?

  • לפני 4 שנים

   שלום בלה,
   כל 3 שנים. המכרז הבא צפוי להתקיים בנומבר 2021.

 • לפני 4 שנים

  לכמה שנים דמי הניהול האלה? גם אתם מעדכנים אותם למעלה אחרי שנתיים?

  • לפני 4 שנים

   שלום שמיר,
   כל לקוח שמצטרף לקרן הפנסיה שלנו זכאי לקבל את דמי הניהול הללו ל 10 שנים הקרובות.

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: "אין שום סיבה שדמי ניהול גבוהים יאכלו לך שליש מהפנסיה"
AIzaSyD5yByn8adz7SoeqOPuwLdcBD8g_mkP5ww
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.