תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

להגן על המשפחה: 5 סיבות להתחיל לחסוך דווקא עכשיו

26/07/2020

הקורונה נתנה לכולנו טעימה של חיים בצילה של אי ודאות מוחלטת. ועדיין, מי שהגיע למשבר מצויד בחסכונות צלח את הרגעים הקשים, הרבה יותר בקלות

בתקופה של אי ודאות, כפי שחווינו כולנו במשבר הקורונה, מתחדדת עוד יותר מתמיד חשיבות היכולת לחסוך. מי שהגיע למשבר הנוכחי עם חסכונות, עם כרית ביטחון, צלח אותו ביתר קלות. לפניכם חמש סיבות טובות להתחיל לחסוך דווקא עכשיו. וגם בונוס: דרך טובה לעשות זאת.

כפי שבתחילת המגיפה ישראלים רבים אגרו מזון, כך חשוב לוודא שיהיה לנו כסף ליום סגריר. בשלב כלשהו הקורונה תחלוף מהעולם, אך במזרח התיכון המשבר הבא תמיד נמצא מעבר לפינה

סיבה #1: הגנה מפני הלא נודע

יותר ממיליון ישראלים מצאו את עצמם בתקופת המשבר מחוסרי עבודה, לרבים מהם כבר אין מקום עבודה לחזור אליו. משבר הקורונה, שהכניס רבים לחרדות כלכליות, חידד את הצורך לשים בצד סכומי כסף, בהם נוכל להשתמש כדי להגן על עצמנו ועל המשפחה בימי משבר.

ממש כפי שבתחילת המגיפה ישראלים רבים אגרו מזון, כך חשוב לוודא שיהיה לנו כסף ליום סגריר. אחרי הכל, בשלב כלשהו הקורונה תחלוף מהעולם, אך במזרח התיכון המשבר הבא תמיד נמצא מעבר לפינה. פעם אחת הוא מתחפש למבצע צבאי, פעם למיתון, פעם למגיפה עולמית ופעם "פשוט" לפיטורים שמובילים לאובדן פרנסה. השאלה היא לא האם יגיע המשבר הבא, אלא מתי והאם תהיו מוכנים.

לפתיחת קופת גמל להשקעה, לחצו כאן >>

סיבה #2: לחסוך זה יותר פשוט ממה שחשבתם

בתקופת המשבר, כשאי הוודאות הגיעה לשיאה, למדנו שיעור חשוב שספק אם היינו לומדים מהר כל-כך בימי שגרה: לחסוך הוצאות בלתי הכרחיות על מותרות, כדי שיהיה ממה להתקיים. עכשיו, כשמתחילים לחזור לשגרה, אפשר להשתמש בשיעור החשוב הזה כדי לצמצם הוצאות ולהפנות את הכסף שהתפנה לחיסכון.

אז נכון, בילויים, קניות, יציאה למסעדות, חופשות, כל אלו חשובים ולא צריך להתנזר מהם. אבל עם יד על הכיס, האם כל שקל שאנחנו מוציאים באמת הכרחי? או שחלק מההוצאות ניתן לחסוך?

poll questionאיך אתם חוסכים כסף ליום סגריר?

סיבה #3: אולי המשבר כבר חסך לכם כסף

לצד אובדן ההכנסה שנגרם בעקבות המשבר, נחסכו לנו לא מעט הוצאות בחודשים שבהם רובנו ישבנו בבית. כך למשל הוצאנו פחות כסף על בילויים וחופשות. יש אנשים שאפילו קיבלו החזרים של אלפי שקלים עבור חופשות משפחתית שתכננו לפני הקורונה והתבטלו בעקבותיה. נשאר לכם כסף פנוי בחשבון? לפני שתתפתו להשתמש בו לבילויים וקניות, זה הזמן לסגור אותו בחיסכון.

קראו עוד במגזין:

 

 

סיבה #4: לאמן את שריר החיסכון

אפשר להשתמש בכל הסיבות שכבר פירטנו, כדי לקפוץ למים ולהתחיל לחסוך. אך מעבר לסיבות אלו, כשנתחיל לחסוך, גם אם מדובר בתור התחלה בסכומים קטנים, יקרו שני דברים חשובים: ראשית, ככל שיחלוף הזמן, גם סכומים לכאורה לא גדולים יצטברו לחסכונות משמעותיים: חיסכון חודשי בגובה 350 שקל יניב 4,200 שקל בשנה ו- 16,800 שקל תוך 5 שנים, וזה עוד לפני שדיברנו על התשואה האפשרית של החיסכון ועל אפקט הריבית דריבית. שנית, נאמן את שריר החיסכון באופן שיאפשר לנו לצמצם יותר הוצאות לא הכרחיות, ולהפנות יותר כסף להגדלת החיסכון.

סיבה #5: הטבות מיוחדות לחוסכים

מתוך רצון לעודד אותנו לחסוך, מעניקים הטבות מס מיוחדות לחוסכים באחד מאפיקי החיסכון, שעליו נדבר מיד. מה שמוביל לשאלה: אחרי שהבנו מדוע חשוב לחסוך במיוחד עכשיו - איפה כדאי לחסוך?

אז איפה חוסכים?

הספקנו כבר להבין שהשארת הכסף הפנוי בעו"ש עלולה לפתות אותנו לבזבז אותו. זה לא אומר שחייבים לסגור את הכסף בפיקדון או תכנית חיסכון בבנק, לקבל ריבית אפסית ובחלק מהמקרים עוד לשלם קנסות כשרוצים למשוך את הכסף לפני הזמן. אז איפה בכל זאת אפשר לחסוך את הכסף?

בשנים האחרונות גוברת הפופולריות של קופת הגמל להשקעה, מכשיר שמאפשר לכם לחסוך לכל מטרה, להשקיע במגוון מסלולי השקעה בשוק ההון וליהנות מכל העולמות: מצד אחד, אפשר למשוך את הכסף מהחיסכון תוך מספר ימים, מצד שני, אפשר ליהנות מהטבת מס משמעותית. החלטתם להשאיר את הכסף בקופת הגמל להשקעה עד גיל 60 ולאחר מכן למשוך אותו כקצבה? כך תוכלו לקבל פטור מלא ממס על הקצבה החודשית.

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה, לחצו כאן >>

*החברה המנהלת הינה מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ מבית מיטב דש ואיילון ביטוח. אין לראות באמור ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים לכל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. הנתונים והחישובים מתבססים על הנחות אשר נכונות למועד פרסומן ועשויות להשתנות מעת לעת.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 3 שנים

    היום אני מבינה כמה זה חשוב לחסוך לעתיד, לצערי בעבר לא אני ולא בן זוגי השכלנו לעשות זאת. כל הכבוד לכם על ההירתמות לנושא ועידוד החיסכון בקרב הציבור

  • לפני 3 שנים

    חיסכון זה חשוב לכל משפחה. בטח בתקופה כזו זה מתחדד לכולנו ואלה שנפגעו הכי הרבה, הם אלה שמבינים היום הכי הרבה עד כמה היה חשוב להשאיר בצד רזרבות.

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: להגן על המשפחה: 5 סיבות להתחיל לחסוך דווקא עכשיו
AIzaSyD5yByn8adz7SoeqOPuwLdcBD8g_mkP5ww
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.