תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

5 טעויות כלכליות שאולי עשיתם השנה, ואם תמהרו - תספיקו לתקן

20/11/2017

לקראת סוף השנה האזרחית זו תקופה מצוינת לחשבון נפש כלכלי משפחתי. איפה הצטיינתם? איפה פישלתם? ובעיקר: מה עוד ניתן לתקן עד סוף דצמבר?

כולנו עושים טעויות לפעמים. אבל החוכמה היא לזהות את הטעות ולתקן אותה לפני שיהיה מאוחר מדי. כשמדובר על תחום התנהלות כלכלית נכונה ובטעויות כלכליות משפחתיות, הן עלולות להשפיע למשך שנים ארוכות. אבל אנחנו אופטימיים, אז נתמקד בטעויות כלכליות שאולי עשיתם השנה ועדיין יש לכם כמה שבועות עד סוף השנה האזרחית כדי לתקן אותן.

הורים רבים פותחים חיסכון לילדים והופכים אותו לחלק אינטגרלי מההוצאה החודשית הקבועה. כך הם חוסכים עבור ילדיהם אלפי שקלים בשנה

1. לא חסכתם לילדים השנה?

אתם בטח יודעים שחשוב לחסוך לילדים מגיל צעיר, אפילו מהלידה, כדי לעזור להם בבוא היום לממן לימודים אקדמאים, חתונה, רכישת דירה או פתיחת עסק. אבל אולי גם השנה לא הסתדר לכם להתחיל לחסוך? אז במקום להצטער פשוט התחילו, כך שהסכומים יצטברו והריבית דריבית תחל לעבוד.

הורים רבים פותחים חיסכון עבור הילדים והופכים אותו לחלק אינטגרלי מההוצאה החודשית הקבועה. בדרך הזו, הם מצליחים לחסוך עבור הילדים שלהם אלפי שקלים בשנה.

לפתיחת תכנית חיסכון לעתיד הילדים, לחצו כאן

2. לא חסכתם לעתיד המשפחה?

לא רק לילדים מגיע חיסכון. גם לכם. התנהלות כלכלית נבונה מתחילה בהשגת מטרות משפחתיות ולהגשים חלומות (מכונית חדשה? שיפוץ תקופתי? חופשה בחו"ל?) כל משפחה זקוקה לחיסכון. יש אפיקי חיסכון רבים, אבל כדאי שתכירו את "קופת גמל להשקעה". מוצר חיסכון חדש ואטרקטיבי המאפשר נזילות וגמישות. אפשר להפקיד בהוראת קבע או באופן חד פעמי, ולמשוך את הכספים בכל זמן שתרצו.

למה חשוב שתמהרו? כי ההפקדה בתוכנית מוגבלת ל- 70,000 ש"ח לאדם בכל שנה קלנדרית (לכל אחד מבני המשפחה) והיא יכולה לכלול גם הטבות מס, אז נצלו את ההטבות שהיא מציעה.

לפתיחת תכנית חיסכון לעתיד המשפחה, לחצו כאן

poll questionאיך אתם חוסכים עבורכם ועבור ילדיכם?

3. לא בדקתם את תיק הביטוח?

תשלום עבור ביטוחים הוא נתח משמעותי מההוצאות המשפחתיות. רובנו לא אוהבים להתעסק בעניין, אבל אם תקדישו לכך קצת זמן, תוכלו לגלות עובדות מפתיעות. יש סיכוי שאתם משלמים לחינם על ביטוחים כפולים או מיותרים שאין לכם צורך בהם. או להיפך – אולי תגלו שחסר לכם ביטוח חיוני. סדר כזה עשוי לחסוך למשפחה מאות ואף אלפי שקלים בשנה.

4. לא חינכתם את הילדים להתנהלות כלכלית נכונה?

אף אחד לא נולד עם כישורי התנהלות כלכלית נכונה "בילד אין". מדובר בידע שנרכש במהלך החיים, כבר מגיל אפס. זה מתחיל מדוגמה אישית שההורים מספקים באופן טבעי וממשיך בהתנסות אישית ובשיחות על הנושא. ניהול דמי כיס, דחיית סיפוקים, תכנון והשתתפות בהשוואת מחירים ובקנייה מושכלת של מוצרים – כל אלו יעזרו לילדים להתמודד בהצלחה עם האתגרים הפיננסיים שמחכים להם בהמשך החיים.

לצפייה בקורס (ללא עלות) "מלמדים ילדים על כסף וחיסכון" לחצו כאן

5. חרגתם מהתקציב המשפחתי?

ניהול משפחה הוא עסק כלכלי לכל דבר. אי אפשר לסמוך על ניסים. ההכנסות שלכם הן התקציב ועם זה צריכים ללמוד להסתדר. אם ההוצאות שלכם גדולות מההכנסות באופן קבוע, זה יכול להסתיים בהידרדרות. זה הזמן לבחון כיצד מצד אחד  להגדיל את ההכנסות, ומצד שני לצמצם בהוצאות, כלומר במה תוכלו לחסוך. חבל על כל יום בו החובות שלכם גדלים.

השבועות שלפני סוף השנה האזרחית הם תקופה מצוינת ללמוד אודות התנהלות כלכלית נכונה ולעשות סדר כלכלי משפחתי. אפשר למקסם הטבות מס רלוונטיות, לדאוג לחיסכון ולהחזרים שמגיעים לכם ולהתחיל את השנה ברגל ימין ובראייה כלכלית אופטימית.

רוצים לקרוא עוד בנושאי חיסכון? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים.

אין באמור משום הבטחת רווח ו/או תשואה. אין לראות באמור ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים או בצרכים של כל אדם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 6 שנים

  כמה עולה הרישום לאתר

 • לפני 6 שנים

  מה מחיר ההצטרפות לקופת הגמל? עמלה? דמי ניהול?

  • לפני 6 שנים

   שלום לאה,
   בקופת הגמל להשקעה, דמי הניהול הינם 0.7% מהצבירה לשנה בלבד.

 • לפני 6 שנים

  איייי יא יא
  כבר 2018 אז אני לא אספיק לתקן

 • לפני 6 שנים

  טעות אחת עשיתי לפני עשרים שנה ...... נשארתי לגור בישראל

 • לפני 6 שנים

  הגיע זמן שאני ילצד את הילדים קצת על איך מתנהליפ עם מזומן וחיסכון. יפה

 • לפני 6 שנים

  וואי וואי יותר מדי טעויות אני עושה

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: 5 טעויות כלכליות שאולי עשיתם השנה, ואם תמהרו - תספיקו לתקן
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.