תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

ביי ביי, הדחקה: 3 רפורמות שאתם פשוט חייבים להכיר בתחום החיסכון

ברשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון משקיעים בקידום רפורמות לרווחת האזרח. התוצאה: הנגשה למידע חשוב, הגדלת כוח המיקוח למבוטחים וחיסכון של אלפי עד עשרות אלפי שקלים. מה חשוב לדעת?

אומרים שמדינת ישראל סובלת מעודף רגולציה ובירוקרטיה. אז אומרים. ברשות ובמשרד האוצר בכלל דווקא משקיעים בשנים האחרונות לא מעט מחשבה ואנרגיה בקידום רפורמות לרווחת האזרח. דוגמאות? בבקשה. בואו נעיף מבט בשלוש רפורמות שמנגישות לנו מידע חשוב, מגדילות את כוח המיקוח שלנו וכן, אפילו חוסכות לנו לא מעט כסף.

דומה לרוב הישראלים, נמנעתם משאלות כמו "כמה כסף יהיה לי בגיל הפרישה?" ו-"מהיכן הכסף הזה יגיע?" 

1. המסלקה הפנסיונית  

האם יש לכם מושג כמה תכניות פנסיה נפתחו עבורכם במרוצת השנים, במעברים בין מקומות עבודה? סביר להניח שלא. ככל הנראה, הייתם כל כך עסוקים בחיים עצמם ששכחתם להתעמק בחסכונות לפנסיה שלכם. בדומה לרוב הישראלים, נמנעתם משאלות כמו "כמה כסף יהיה לי בגיל הפרישה?" ו-"מהיכן הכסף הזה יגיע?". מנגנוני ההגנה שלכם עבדו במלוא הקיטור.

כאן נכנסת לתמונה המסלקה הפנסיונית. אתר פתוח לכולם, המספק מידע עדכני אודות כל החסכונות הפנסיוניים שלנו שמסתתרים אי שם בחברות הביטוח, ובתי ההשקעות. הרעיון מאחורי המסלקה פשוט: אם תדעו איפה נמצא הכסף שלכם וכמה כסף יש לכם, תוכלו לקבל החלטות פיננסיות מושכלות וחשובות. עדיף כמובן לקבל החלטות כאלו לאחר קבלת ייעוץ מאנשי מקצוע, שיסייעו לכם בבחינת פרמטרים חשובים  כמו דמי ניהול, חשיפה לסיכונים, ביטוח וסדר פנימי בתיק הפנסיוני.

כדי  לקבל דו"ח מהמסלקה הפנסיונית יש למלא פרטים אישיים באתר המסלקה הפנסיונית ולשלם סכום של 20 ₪ עבור השירות, או לבקש ממומחה בתחום שיעשה זאת עבורכם. המערכת של המסלקה הפנסיונית תפנה אל כל הגופים הרלוונטיים ותקבל מהם מידע בתוך 72 שעות.

אם תרצו שאנו במיטב דש נעשה זאת עבורכם וללא עלות, לחצו כאן.

קראו עוד במגזין:

 

 

2. הר הביטוח

רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון הקימה אתר אינטרנט, המרכז את כל פוליסות הביטוח הקיימות לכל מבוטח. באמצעות זיהוי פשוט, יכול המבוטח לקבל תמונה מלאה על כל הביטוחים שהוא משלם עבורם, החל מביטוחי רכב ודירה, דרך ביטוחי בריאות ועד ביטוחיי חיים. רבים מהמבוטחים משלמים ללא ידיעתם על ביטוחים כפולים, לעיתים אף לאותה חברת ביטוח ובגין אותו שירות.

זו בדיוק הסיבה בגללה הוחלט על הקמתו של האתר, שמתעדכן באופן שוטף על ידי חברות הביטוח. עם זאת, גם לאחר קבלת מידע באתר, רצוי מאוד להתייעץ עם מומחה, שיבדוק האם הביטוחים שבבעלותכם נחוצים לכם, האם ניתן להוזיל ו/או לשפר אותם וכיצד ניתן להימנע מכפל תשלומים. השורה התחתונה כאן פשוטה: לפני שאתם רוכשים עוד ביטוח, משדרגים או מעדכנים פוליסה קיימת - בדקו מה מצבכם בהר הביטוח.

רוצים לבדוק מה מצבכם בהר הביטוח? לחצו כאן.

3. קרן פנסיה ברירת מחדל

ברשות שוק ההון ביטוח וחיסכון שמים בשנים האחרונות דגש חזק על דמי הניהול בחסכונות הפנסיוניים. כל זאת, במטרה לשנות סוף-סוף עיוות רב שנים, במסגרתו העובדים הכי מוגנים במשק עם ועדי העובדים החזקים ביותר נהנו מדמי ניהול נמוכים, בעוד שיתר העובדים ובכללם ציבור העצמאים והעובדים הזמניים, שילמו דמי ניהול מקסימליים.

במשרד האוצר הבינו שלדמי הניהול השפעה דרמטית על החיסכון ויצאו ביוזמה מבורכת שבה נבחרות החל מ-2016 במסגרת מכרז, קרנות פנסיה ברירת מחדל המציעות דמי ניהול מוזלים מאוד בהשוואה לשוק הפנסיה, הן על ההפקדות החודשיות והן על הצבירה השנתית.

אחת הזוכות במכרז האוצר היא קרן הפנסיה של ישראל בניהולה של מיטב דש. הקרן מציעה דמי ניהול נמוכים ביותר שהחל מכניסתה לתוקף, יעמדו על 0.05% מהצבירה ו 2.49% מההפקדות.

אם תרצו לקרוא עוד או להצטרף לקרן הפנסיה של ישראל, לחצו כאן

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם.

השאירו פרטים ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם
הנני מודע לכך כי המידע שנמסר על-ידי ישמר במאגרי המידע של קבוצת מיטב דש ו/או מי מטעמה (להלן: "הקבוצה"). הנני מאשר למסור את המידע לחברות הקבוצה, בין היתר, לצורכי שיווק ופרסום של מוצרים ושירותים פיננסיים מטעם הקבוצה, בדרך של שירותי דיוור ישיר ובכל אמצעי אלקטרוני אחר. ניתן לחזור מהסכמה זו בכל עת בטלפון 3366*.
אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 5 שנים

  מה דמי הניהול שאתם גובים בקרן הםנסיה מחדל?

  • לפני 5 שנים

   חנן שלום ,
   עמית המצטרף לקרן פנסיה במיטב דש יוכל להנות מדמי ניהול מוזלים של 0.05% מהצבירה ו - 2.49% מההפקדות החודשיות בקרן בלבד .

 • לפני 5 שנים

  הברירת מחדל זה הדבר הכי חשוב בכתבה הזו. כשגיליתי איזה קרן הבוס שלי דחף לנו וכמה אנחנו משלמים, הייתי בשוק. כשעברתי לברירת מחדל, כל החבר'ה בעבודה רצו לעבור גם כן

  • לפני 5 שנים

   פרקש שלום ,
   אכן בהחלט כדאי לשקול הצטרפות לקרן פנסיה בדמי ניהול אטרקטיביים דבר אשר ישאיר בידי החוסך הרבה מאוד כסף לגיל הפרישה . באפשרותך ליצור איתנו קשר באתר ואחד מנציגנו יחזור אליך

 • לפני 5 שנים

  מעניינת מאוד הכתבה

השאירו פרטים ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם
הנני מודע לכך כי המידע שנמסר על-ידי ישמר במאגרי המידע של קבוצת מיטב דש ו/או מי מטעמה (להלן: "הקבוצה"). הנני מאשר למסור את המידע לחברות הקבוצה, בין היתר, לצורכי שיווק ופרסום של מוצרים ושירותים פיננסיים מטעם הקבוצה, בדרך של שירותי דיוור ישיר ובכל אמצעי אלקטרוני אחר. ניתן לחזור מהסכמה זו בכל עת בטלפון 3366*.
אתם קוראים: ביי ביי, הדחקה: 3 רפורמות שאתם פשוט חייבים להכיר בתחום החיסכון
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.