תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

השתחרר לך חיסכון? שדרג את הרכב לקרוסאובר

בכל יום בדרך לעבודה רגע אחרי שהורדנו את הילד בגן והקפצנו את הקטנה לבית הספר, אנו מוצאים את עצמנו בפקק התנועה השכונתי בו אנו רואים את חברינו, ההורים של הקטנים, נוסעים בג'יפ חדש ואז שואלים את עצמנו מדוע אנחנו לא משדרגים גם כן את הרכב?

התשובה האינסטקטיבית תהיה כמובן ערכו של הרכב שלי (מודל 2008) שביום מוצלח יימכר בכ 50,000 ₪ לערך. אולם אם חסכתם באמצעות קרן השתלמות וכעת עברו להם שש שנים, או שהשתחרר לכם כסף מחיסכון אחר, הרי שיש בידכם סכום כסף נאה שבעזרתו תוכלו גם אתם לשדרג לעצמכם את הרכב המשפחתי לקרוסאובר חדש.

מהיר ועצבני

רכבי הקרוסאובר שולטים בכבישי ישראל ולאחרונה אנו עדים להתחממות בגזרה שהייתה שמורה עד כה בעיקר לניסאן ג'וק החביב והיה התשובה האינסטקטיבית לשאלה איזה קרוסאובר הוא הנפוץ בארץ.

בחודש פברואר השנה, עלה על כבישי ישראל דגם הג'וק החדש המיובא ע"י קארסו מוטורס, לאחר שעבר מתיחת פנים קוסמטית שכללה בעיקרה את הפרטים הקטנים: שדרוג תא המטען, יחידות התאורה הוחלפו לתאורת לד ותא הנוסעים זכה לעדכונים קלים בלבד. יחד עם זאת, הג'וק עדיין נראה עדכני להפליא (על אף היותו על הכביש כ 5 שנים) ומזמין את הנהג להיכנס אליו. עיצובו הבסיסי עדיין שולט בו והוא שומר על זהותו ביחס למתחריו, אולם מערכות ההנעה שלו נותרו ללא שינוי.

מנוע: 1.5
כ"ס: 117
תיבת הילוכים: 6
צריכת דלק ממוצעת (על פי היצרן): 13

מחיר הג'וק המחודש מתחיל ב 128 אלף שקלים ולהבדיל משנים קודמות הגרסה הידנית לא תימכר יותר בארץ.
הג'וק התקבע בראשנו בעיקר בשל העיצוב החדשני שלו כשפרץ לתודעה בשנת 2010, אולם בחודשים הקרובים תיבחן תאוריה זו במבחן הכביש.
לנמל אשדוד עתיד להגיע רכב הקרוסאובר CX3 החדש מבית מאזדה, אחיו הקטן של ה CX5 הפופולארי. הרכב מיובא ע"י חברת דלק מוטורס המציגה אותו באיחור (יש שיאמרו אופנתי) מול המתחרה העיקרית בקטגוריה שלה - ניסאן ג'וק. העירוני החדש של מאזדה מגיע באבזור המותאם לנהג הישראלי, כאשר אורכו של ה CX3 הינו 4.27 מ', רוחבו 1.76 מ', בסיס הגלגלים רחב מתייצב על 2.57 מ' וגובה התקרה 1.55 מ'. היתרון הגדול של ה CX3 על המתחרים בקטגוריה הוא יחידות סקיי-אקטיב בסיסיות (המשרתות את רוב ההיצע הקיים של מאזדה). לארץ יגיעו מספר גרסאות בעלי נפחי מנוע שונים, כאשר בחלק מהדגמים הבכירים תותקן מערכת הנעה כפולה כמו ב CX5 (בדגמים המאוחרים שלו).

מנוע: 2.0
כ"ס: 120-150 (תלוי דגם)
תיבת הילוכים: 6
צריכת דלק ממוצעת (על פי היצרן): 16.9

מבחן ארוך טווח

לישראל יגיע הרכב במחצית הראשונה של השנה הבאה ויהווה תוספת חשובה להיצע הדגמים של דלק מוטורס, עם מחיר יעד שינוע ככל הנראה בטווח של 115-130 אלף שקלים. נראה כי שתי היבואניות יתחרו על אותו פלח שוק, שכן רמת המחיר של שני הקרוסאוברים נמצאת באותה הסקאלה ומכאן עולה השאלה האם הוותק התודעתי של הג'וק יוכל להתעלות על טכנולוגית הסקיי אקטיב בעולם האקולוגי אליו אנו נוסעים. חובת ההוכחה מוטלת על ה CX3 שנכנס עתה למרוץ וצריך לבסס את מעמדו על אף התמיכה המשמעותית מאחיו הגדול.

שחקנית נוספת שזיהתה לא מכבר את טרנד רכבי הקרוסאובר היא לא אחרת מאשר BMW , שלרוב מייצרת רכבי יוקרה בעלי תג מחיר הגבוה משמעותית מהקטגוריה הנ"ל ועל כן אינה מתחרה על אותו קהל יעד. אולם אם בכל זאת חשקה נפשכם וקיבלתם את ההחלטה כי יש ביכולתכם את הרצון והאפשרות הכלכלית להשקעה נוספת, הקרוסאובר X1 של BMW מספק ללא ספק אלטרנטיבה ראויה.
"דלק מוטורס" היבואנית הרשמית הודיעה כי הוא עתיד לנחות בארץ לקראת סוף שנת 2015 והוא אינו דומה למה שהתרגלנו לראות טרם מתיחת הפנים שעבר בדגמים הקיימים (2009-2015). כיאה לכל הסדרות העכשוויות של BMW, עיצובו החיצוני של ה X1 קיבל פגושים חדשים ומרשימים, אורכו 4.4 מ', הוא הוגבה מקודמו בכמה סנטימטרים, מה שבהחלט משדרג את תא הנוסעים ותא המטען הרחב.
סביבת הנהג רוויה במסכי טאצ' הכוללים בקרת אקלים דיגיטלית, מערכות בטיחות מתקדמות ורמת גימור גבוהה, אולם תג המחיר המוערך עומד על כ 230,000 ש"ח לערך, מה שממצב אותו כרכב יוקרה טרם מיצובו כקרוסאובר עירוני.

מנוע: 2.0
כ"ס: 192-231 (תלוי דגם)
תיבת הילוכים: 8
צריכת דלק ממוצעת (על פי היצרן): 24

מה שנותר לכם לעשות הוא להחליט באיזו קטגוריה אתם נמצאים ולהשוות ביצועים באסיפת המורים הבאה בהסתמך על ניסיונכם האישי.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
    רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
    אתם קוראים: השתחרר לך חיסכון? שדרג את הרכב לקרוסאובר
    Website by:

    © 2017 מיטב דש בע”מ
    אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.