תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

למה עצמאים חייבים לדאוג לעצמם ולפתוח קרן השתלמות?

26/11/2019

רונן טוב - משנה למנכ"ל מיטב דש ויו"ר מיטב דש גמל ופנסיה, מפרט את יתרונותיה הרבים של קרן ההשתלמות לעצמאים ומסביר מהן הטבות המס בהפקדה ובמשיכה. צפו בראיון

"עצמאי הוא למעשה המעסיק של עצמו, ולכן צריך לדאוג לעצמו ולעתיד שלו". כך אומר רונן טוב - משנה למנכ"ל מיטב דש ויו"ר מיטב דש גמל ופנסיה, בראיון הווידיאו המצורף שמתמקד באחד מכלי החיסכון הטובים ביותר שעומדים לרשות העצמאים – קרן ההשתלמות.

"הטבת מס היא ההטבה המשמעותית ביותר, גם בשלב ההפקדה וגם בשלב המשיכה. בשלב ההפקדה, שבו אנחנו משלמים לקרן ההשתלמות שלנו, התשלום עצמו נחשב כהוצאה מוכרת במס"

למה חשוב לעצמאי לפתוח קרן השתלמות?

רונן טוב: "עצמאי הוא למעשה המעסיק של עצמו, וצריך לדאוג לעצמו. הוא צריך לדאוג לעצמו לחיסכון לטווח ארוך, הוא צריך לדאוג לעצמו בכלל לחיסכון. קרן ההשתלמות היא בדיוק המכשיר שבו יוכל ליהנות מהטבות מס גדולות מאוד, גם בהפקדה וגם במשיכה, ולחסוך כספים שיהיו נזילים תוך מקסימום שש שנים". 

להצטרפות לקרן השתלמות לעצמאים, לחצו כאן>>

מה זו הטבת מס?

"הטבת מס היא ההטבה המשמעותית ביותר, גם בשלב ההפקדה וגם בשלב המשיכה. בשלב ההפקדה, שבו אנחנו משלמים לקרן ההשתלמות שלנו, התשלום עצמו נחשב כהוצאה מוכרת במס. יש תקרה להכרה בהוצאה ונכון ל-2019 התקרה עומדת על 5,584 שקלים. זה אומר שאם אני אפקיד סכום כזה, שיעור המס השולי שלי יהיה למעשה ההחזר שמס הכנסה יתנו לי – ומיד אסביר את זה בדוגמא".

רונן הוסיף: "ההטבה השנייה, המשמעותית לא פחות, היא העובדה שבניגוד לכל השקעה אחרת בשוק ההון, במשיכת הכסף יש פטור ממס רווחי הון. כלומר, הקרן והריבית פטורות ממס במשיכה בקרן ההשתלמות לעצמאים – כמובן, לאחר שש שנים".

"בואו ניתן דוגמא לעצמאי או עצמאית שמשתכרים כ-100,000 אלף שקל בשנה. 4.5% זה שיעור ההוצאה המוכר לעצמאי שחוסך בקרן השתלמות. 4.5% מ-100,000 אלף שקלים זו הפקדה שנתית בסך 4,500 שקל. ההפקדה הזו נחשבת כהוצאה מבחינת מס הכנסה ולכן שיעור המס השולי שאני מחויב בו הוא למעשה שיעור ההחזר, או סכום ההחזר, שאקבל ממס הכנסה".

"בדוגמא שלנו, אם שיעור המס השולי על 100,000 שקלים הוא 20%, אז 20% מ-4,500 שקל שהעברתי לקרן ההשתלמות הם ההחזר שמס הכנסה נותן לי, או משתתף איתי. בדוגמא שלנו, 20% הם 900 שקל. כלומר, העברתי לחיסכון 4,500 שקל, אבל אפקטיבית מס הכנסה השתתף איתי בהשקעה ב-900 שקל, בקרן ההשתלמות שלי".

קראו עוד במגזין:

 

 

אילו יתרונות נוספים קיימים?

"לקרן ההשתלמות לעצמאים, ממש כמו לקרן ההשתלמות לשכירים, יש יתרונות גדולים. הזכרנו כבר את יתרון הנזילות, שפירושו שהכסף זמין למשיכה ופטור ממס רווחי הון כבר לאחר שש שנים. אגב, במקרים מסוימים העצמאי יוכל למשוך את הכסף כבר לאחר שלוש שנים, למשל אם ייעד אותו ללימודים, או אם הוא בן 67 ומעלה (גיל הפנסיה לגברים) או היא בת 62 ומעלה (גיל הפנסיה לנשים)".

"יתרון נוסף הוא היכולת לשנות מסלולי השקעה – מהלך שנחשב אירוע מס בכל אפיק אחר בשוק ההון. בקרן השתלמות לעצמאים, שינוי מסלול השקעה לא מחויב במס. גם אם אחליט, מסיבה כזו או אחרת, לעבור ליצרן אחר או לקרן אחרת זה לא נחשב אירוע מס. עוד יתרון, זה אתה יכול לקבל הלוואה מתוך קרן ההשתלמות שלך בתנאים מאוד מאוד אטרקטיביים, ושווה לנסות את האפשרות הזו".

למה להצטרף למיטב דש?

"מיטב דש חוגגת השנה 40 שנה להיווסדה. 40 שנה של ניסיון, 40 שנה של צמיחה. בית ההשקעות מעסיק כיום מאות עובדים, עם מערכי השקעה ושירות מעובים, שעומדים לרשותך. מערכים אלה מאפשרים לך להגיע אלינו בכל נקודת זמן ולקבל מידע מדויק, אמין ובזמן אמת. אפשר לעשות זאת דרך נציגי השירות שלנו, חמישה ימים בשבוע. אפשר לעשות את זה דרך האתר שלנו, שהשקענו בו הרבה מאוד משאבים כדי שיהיה נגיש, ידידותי למשתמש ויאפשר לך לעשות הרבה מאוד פעולות באופן עצמאי. גם ברשתות החברתיות ניתן למצוא אותנו ולקבל הרבה מאוד מידע בזמן אמת, גם לגבי ההשקעה בקרן ההשתלמות ובכלל על דברים שקורים בשוק ההון".

איך מצטרפים בפועל? 

"הדרך המהירה ביותר, בעיניי גם הטובה ביותר, היא דרך האתר שלנו. ההצטרפות שם נמשכת דקות ספורות. כמובן, ניתן גם להצטרף דרך מרכז השירות שלנו, כאמור חמישה ימים בשבוע".

להצטרפות לקרן השתלמות לעצמאים של מיטב דש, לחצו כאן>>

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 3 שנים

  עוד מעט סוף שנה ומאד רלוונטי לעובדים שלי

 • לפני 4 שנים

  האם קיימת קרן השתלמות או להשקעה לא לשכירים ולא לעצמעים? ואם כן מה הוא הסכום המינימלי להפקדה? ( נכון שקופצת השאלה אז מאיכן הפקיד? אז בהנחה וזכיתי בלוטו.)

  • לפני 4 שנים

   שלום מיכאל,
   ישנה קופת גמל להשקעה שאין בה סכום מינימלי להפקדה וניתן להפקיד בה עד 70 אלף
   ש"ח בשנה בהפקדה חד פעמית או בהוראת קבע דרך חשבון הבנק שלך.

 • לפני 4 שנים

  אני רוצה להצטרף. תחזרו אלי בבקשה

  • לפני 4 שנים

   היי גאולה,
   אנא צרי קשר בטלפון 3366* שלוחה 3

 • לפני 4 שנים

  מה לגבי מי שעובד כשכיר אבל גם כעצמאי? איך זה מתחלק ביניהם?

  • לפני 4 שנים

   מצטרף לשאלה החשובה הזו

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: למה עצמאים חייבים לדאוג לעצמם ולפתוח קרן השתלמות?
AIzaSyD5yByn8adz7SoeqOPuwLdcBD8g_mkP5ww
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.