תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

קרן השתלמות דיגיטלית לעצמאים: אל תחכו ל-31 בדצמבר

סוף השנה ידועה כתקופה הכי עמוסה לעצמאים ולרואי החשבון שלהם * כמה שבועות לפני כן, כשהכול עוד רגוע יחסית, מומלץ לפתוח קרן השתלמות דיגיטלית שתאפשר לכם להגשים חלומות בטווח הבינוני-ארוך ותזכה אתכם בהטבת מס גדולה מדי שנה

עודכן בנובמבר 2018.

כעצמאים, אין ספק כי התקופה העמוסה ביותר מבחינתכם היא סוף השנה. עם בוא חודש דצמבר, היומיום שלכם מתמלא בדו"חות ומשימות ולא נשאר יותר מדי זמן למחשבה על העתיד הפיננסי בטווח הבינוני-ארוך.  

לכן, כדאי לנצל את התקופה הנוכחית, הרגועה יחסית, לביצוע הפקדה שנתית לקרן השתלמות, או להצטרפות דרך מיטב דש לקרן כזו, על יתרונותיה הבולטים שיפורטו מיד.

רוצים להצטרף לקרן ההשתלמות הדיגיטלית? לחצו כאן >>

קרן ההשתלמות היא כלי פיננסי אפקטיבי, המאפשר לכם להגשים חלומות "קטנים" ומתוקים: חופשה ביעד אקזוטי, מכונית חדשה, שיפוץ הבית, בר מצווה לילדה, חתונה לבן ועוד

מהי קרן השתלמות?

קרן השתלמות היא אפיק חיסכון פופולארי לעצמאים ולשכירים, לטווח בינוני-ארוך. בעולם של ריביות כמעט אפסיות, אין תחליף לאפיק פיננסי אשר הכספים בו מנוהלים באופן מקצועי וצוברים תשואה.

היתרון הגדול של קרן ההשתלמות הוא שהרווחים בה פטורים מתשלום מס רווח הון עד תקרה שנקבעה מראש. בנוסף, חוסכים בקרן השתלמות שהינם עצמאים (כלומר עוסקים מורשים), נהנים מהטבת מס שנתית, שנכון להשנה (2018) יכולה להגיע עד ל- 5,520 שקלים.

את הכספים שנצברו בקרן ניתן למשוך בשלושה מועדים שונים: לאחר שש שנים ממועד ההפקדה הראשונה; לאחר שלוש שנים בלבד, אם הכסף משמש להשתלמות מקצועית  - כהגדרתה המקורית של הקרן בחוק; או עם הגעת החוסך לגיל פרישה.

חלומות של אמצע החיים

קרן ההשתלמות היא כלי פיננסי אפקטיבי, המאפשר לכם להגשים חלומות "קטנים" ומתוקים: יציאה לחופשה משפחתית ביעד אקזוטי, רכישת מכונית חדשה, שיפוץ הבית, חגיגת בר-מצווה או חתונה של הבן או הבת. כדי להגשים את כל אלה נדרש כסף, שלא תמיד זמין בחשבון העובר ושב.

כאן נכנסת לתמונה קרן השתלמות. הרעיון פשוט: אחת לשנה - או מדי חודש, מה שיותר נוח לכם – תפקידו בקרן סכום כספי כלשהו. הכסף ינוהל על ידי מנהל ההשקעות של הקרן, יצבור תשואה ובעוד כמה שנים תוכלו למשוך אותו בבת אחת, מבלי לשלם מס על הרווחים שנצברו (עד התקרה). על הדרך, כעצמאים, תקבלו מדי שנה גם הטבת מס מהמדינה של כמה אלפי שקלים. מה רע?

אני רוצה לפתוח קרן השתלמות לעצמאים >>

קראו עוד במגזין:

 

 

מי זכאי להטבת המס – ואיך מקבלים אותה?

ההטבה ניתנת לעצמאים שהינם עוסקים מורשים, המבצעים הפקדה לקרן השתלמות עד 31 בדצמבר 2018. אתם (או רואה החשבון שלכם) צריכים לציין את סכום ההפקדה לקרן ההשתלמות בדוח השנתי, בצירוף אישור הפקדה לצרכי מס שמתקבל מקרן ההשתלמות. כך יופחת תשלום המס שלכם בהתאם לגובה ההפקדה ולשיעור המס השולי שלכם. אם כבר שילמתם את המס, תקבלו החזר כספי לחשבון הבנק.

אתם רשאים לבחור כמובן מה יהיה הסכום השנתי שתפקידו, אבל חשוב שתדעו: הטבת המס היא עד 7% מהכנסתכם השנתית, עד תקרה של 261,000 שקל בשנה. בחישוב פשוט, אתם יכולים להפקיד בקרן ההשתלמות עד 18,240 שקל בשנה. זכרו: מומלץ להפקיד את הסכום המרבי בקרן, כדי ליהנות מהטבת המס המרבית.

איך מחושבת הטבת המס? ובכן, חלק ההפקדה שיוכר למס הינו 4.5% מתוך ה- 7%. החישוב יבוצע באופן הבא: 4.5% * 261,000 = 11,745 שקל. כך שאם שיעור המס השולי שלכם עומד, לדוגמא, על 47% תיהנו מהטבת מס של כ-5,520 שקל בשנה.

התחילו לחסוך כבר עכשיו

במיטב דש, ההצטרפות וההפקדה לקרן ההשתלמות הדיגיטלית פשוטות וזמינות ביותר. לאחר שתמלאו פרטים בסיסיים ותלחצו על כפתור ההצטרפות, תועברו לדף הצטרפות, דרכו תוכלו לפתוח מיד קרן השתלמות, להפקיד בה כספים וליהנות מיתרונות החיסכון המגוונים ומהטבת המיסוי. בכל שלב בתהליך אתם מוזמנים לשוחח, בצ'ט או בטלפון, עם נציג מטעמנו שישמח לעזור.

לפתיחת קרן השתלמות לעצמאים, לחצו כאן >>

* דמי הניהול הינם 0.68% מהצבירה, במונחים שנתיים. החברה שומרת לעצמה את הזכות לעדכן את תעריפון דמי הניהול בכל עת, בכפוף להוראות החוק. האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני/מסי המתחשבים בצרכי כל אדם, ולא נועד להחליפם. החברה המנהלת הינה מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ. מבית מיטב דש ואיילון ביטוח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 1 שנים

  יש לי הלואה בקרן ההשתלמות ברצוני לסיים אותה

 • לפני 5 שנים

  האם שכירה שאין לה קרן השתלמות יכולה לפתוח אצלכם ?

  • לפני 5 שנים

   מיכל שלום
   חשבון בקרן השתלמות ניתן לפתוח במעמד שכיר או במעמד עצמאי.
   במידה ומעסיקך מתכוון להפריש עבורך לקרן השתלמות תוכלי לפתוח חשבון בקרן באתר ההצטרפות הדיגיטלי.
   במידה ובמקביל את בעלת עסק עצמאי (עוסק מורשה או עוסק פטור), תוכלי לפתוח חשבון בקרן במעמד עצמאי.
   אתר ההצטרפות לשכירים
   https://livingwell.meitavdash.co.il/self-employed/study-fund-for-the-self-employed

   אתר ההצטרפות לעצמאים
   https://hishtalmut.meitavdash.co.il/?ref=MDTS-study-fund-for-self-employed-1

   לפרטים נוספים תוכלי ליצור עמנו קשר בsms במספר 0557003612


 • לפני 6 שנים

  האם שכיר שמופקד לו לקרן השתלמות , יכול וזכאי גם לבצע גם הפקדה לקרן השתלמות שלכם בשיעור 7 אחוז על הכנסות פסיביות שיש לו מהשכרת דירות , הוא לא עוסק מורשה אך יש לו תיק במס הכנסה לתשלום מס על השכירות .

 • לפני 6 שנים

  אני לא מבינה איך כל שנה ההטבה קטנה. בקמום שיעודדו את העצמאים מערימים עליהם קשיים.

  • לפני 5 שנים

   יעל שלום
   בשנים האחרונות ההטבה לא קטנה, אדרבה החל משנת 2017 ניתנה "סוכריה" נוספת לעצמאים כאשר הטבת ניכוי המס מוכרת במלואה עד לשיעור של 4.5% מהשכר ללא חובה בהפקדת סכום נוסף.

 • לפני 6 שנים

  שלום רב שאלה: מה עם עוסק פטור, באותו הקשר?

  • לפני 5 שנים

   רוני שלום
   התשובה חיובית!

   בתהליך ההצטרפות הדיגיטלי תתבקש לצרף תעודת עוסק פטור.

   אתר ההצטרפות לעצמאים
   https://hishtalmut.meitavdash.co.il/?ref=MDTS-study-fund-for-self-employed-1

   לפרטים נוספים ניתן ליצור עמנו קשר בsms במספר 0557003612

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: קרן השתלמות דיגיטלית לעצמאים: אל תחכו ל-31 בדצמבר
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.