תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

קורס: מלמדים ילדים על כסף וחיסכון

אנחנו מדברים עם הילדים שלנו כמעט על כל דבר בחיים. בעיקר כדי להכין אותם, ליצוק בהם יסודות בסיסיים על רזי העולם, אבל על כסף לרוב לא. אולי כי רובנו חושבים שמדובר בנושא מורכב, או אפילו מעיק. קורס "מלמדים ילדים על כסף וחיסכון" נועד לסייע לכם ההורים, בהתנהלות היומיומית שלכם עם הילדים. בקורס חינוך פיננסי לילדים ננסה לענות על שאלות כגון: האם כדאי לדבר עם ילדים על כסף? איך נכנסים עם הילדים לסופר ונשארים בחיים? האם ואיך נותנים לילדים דמי כיס? ועוד

שיעור 1 - מלמדים ילדים מושגים פיננסים 

אנו יודעים לדבר עם הילדים על מגוון נושאים חשובים אחרים, אבל כשזה מגיע לכסף פתאום אנחנו נרתעים. אין אנו רוצים להעמיס עליהם וחושבים לעיתים שזה נושא מורכב ואין צורך שהילדים יתעסקו בנושא הזה עד שיהיו מבוגרים בעצמם ויצטרכו לקבל החלטות כספיות. המקום העיקרי בו רוכשים הילדים כישורי חיים הוא בבית. לכן, בתחום השכלה פיננסית לילדים יש לצייד אותם בהבנה של מהו כסף, איך משיגים אותו וכיצד מנהלים אותו. אורית קוסקס - מנחה קבוצות בפעמונים, מסבירה את החשיבות שבעניין חינוך פיננסי לילדים ואת הדרך לבצע זאת בצורה נבונה.

 

שיעור 2 - כסף לא גדל על העצים

ללמד ילדים על הקשר בין הכנסות והוצאות, על הקשר בין הכנסה ועבודה ואיך מנהלים תקציב, הוא כמו ללמד אותם כל מיומנות חיים נדרשת אחרת. לכל משפחה יש מערכת ערכית הקשורה בכסף ותפיסות עולם בנושא, הבאות לידי ביטוי באופן בו מתייחסים לכסף בבית ואיך מנהלים אותו. שרון לוין - מנהלת תחום ההדרכה לקבוצות בפעמונים, מסבירה על כל זאת ועוד, בסרטון שלפניכם.

 

שיעור 3 - משפחה חוסכת להגשמת חלום

אנשים רבים סבורים שיש לחסוך. חלק מהם גם עושים כך וחוסכים. רבים נוהגים לחסוך לשם החיסכון ומעדיפים שלא לגעת בכסף שנחסך אלא במקרה חירום. חלום והגשמתו הם מטרה ראויה לא פחות מחיסכון, וחיסכון עבור מטרה שמשתוקקים אליה, הופך את לפעולה שיש הנאה בצידה.
איך מלמדים את ילדינו לחסוך? איך הופכים את תהליך החיסכון לפעולה כיפית? ואיך עושים זאת במסגרת משפחתית? ליסיה סיילג מלכי - מנחה קבוצות בפעמונים, עונה על שאלות בנושא השכלה פיננסית לילדים ומחלקת טיפים בסרטון שלפניכם.

 

שיעור 4 - דמי כיס לילדים, איך כמה ולמה?

למה אנחנו נותנים לילדינו דמי כיס? האם כי ככה התרגלנו? האם זהו סוג של צ'ופר? נתינת דמי כיס היא אקט חינוכי וזו הדרך לסייע לילדנו להתמודד בהצלחה עם אתגרים פיננסים. האם קידמתם את ילדיכם ונתתם להם כלים להשכלה פיננסית להתמודדות עם המציאות שבה הם יחיו את חייהם כבוגרים? עופר לוי - מנחה קבוצות בפעמונים, מסביר על כך בסרטון שלפנינו.

 

שיעור 5 - איך שורדים ביקור בסופר עם הילדים?

הליכה לקניות עם הילדים נתפשת אצל רובנו כחוויה לא ממש נעימה. אבל היא לא חייבת כזאת, מכיוון שעם תכנון נכון מראש, חווית הקנייה יכולה להיות מהנה מאוד, ובנוסף, וזה אולי הדבר הכי חשוב בעניין, הזדמנות להקנות לילדינו הרגלים פיננסים נכונים. בסרטון שלפנינו, אלכס שילמן - מנחה קבוצות בפעמונים, נותן מספר טיפים איך להפוך את חווית הביקור בסופרמרקט עם ילדינו למהנה, אפקטיבית ולימודית.

 

הסרטונים הופקו בשיתוף ארגון פעמונים

אין לראות באמור ייעוץ פיננסי ו/או שיווק פיננסי המתחשב בנתונים או בצרכים של כל אדם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 4 שנים

  מאיזה גיל מתחילים ?

 • לפני 5 שנים

  היא מהממת והשיעורים עשויים מצוין

 • לפני 6 שנים

  נהדר. שלחתי לחברות

 • לפני 6 שנים

  גוואו מעולה. הקטע עם הסופר פשוט כל כך מדויק. ללכת עד סוף הסופר בשביל חלב והילדים מסתנוורים באמצע

 • לפני 6 שנים

  נהדר. אתם צריכים לעשות לזה סדרת המשך.
  חובה לכל אמא

 • לפני 6 שנים

  סופסוף כמה טיפים פרקטיים. נראה איך אפשר ליישם אותם.

 • לפני 6 שנים

  סדרת סרטונים מצוינת :)

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: קורס: מלמדים ילדים על כסף וחיסכון
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.