תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites iconהרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

קורס: הכל על חיסכון פנסיוני

מה אנחנו יודעים על חיסכון לפנסיה? אלו מסלולים ומוצרים קיימים? כמה נקבל בגיל הפרישה? איך נוכל להגדיל את הקצבה? ולמה יש הפרשים בין פנסיה של גברים לזו של נשים? על כל נושאים אלו ועוד, מסביר רונן טוב - משנה למנכ"ל בית ההשקעות מיטב דש ויו"ר חברת הגמל והפנסיה, בסדרת השיעורים שלפניכם

שיעור 1: עושים היכרות עם קופות הגמל

קופות הגמל יכולות להוות אלטרנטיבה לתכניות החיסכון שקיימות בבנקים. אילו קופות גמל קיימות בשוק? ומה ההבדלים ביניהם לבין שאר מוצרי החיסכון וההשקעה. רונן טוב - משנה למנכ"ל מיטב דש, מסביר בשיעור שלפניכם על קופות הגמל לאורך השנים ואיך אפשר להפיק מהם את המיטב.

שיעור 2: מה חשוב לבדוק כשאנחנו מתקרבים לגיל פרישה?

לרוב, אנשים מקדישים המון תשומת לב לפעולות כמו קניית רכב, או קניית בית, אבל לא בנושא כה חשוב כמו חיסכון לגיל פרישה. בשיעור זה, מסביר רונן טוב - משנה למנכ"ל דש, למה חשוב לחסוך לפנסיה, ומה צריך לבדוק ובתכניות הפנסיוניות שברשותנו.

שיעור 3: למה פנסיה של נשים נמוכה יותר מזו של גברים? ואיך אפשר להגדיל אותה?

פנסיה של נשים יותר נמוכה מזאת של גברים מסיבות שונות, כמו גיל הפרישה המאוחר, הבדלי שכר ועוד. בשיעור שלפניכם, מרחיב רונן טוב - משנה למנכ"ל בית ההשקעות מיטב דש, את הסיבות ומסביר איך למרות הכל אפשר להגדיל את הקצבה של הנשים בגיל הפנסיה.

שיעור 4: איך לשפר את הקצבה בגיל הפרישה?

גובה הקצבה שנקבל בגיל הפרישה תהיה בממוצע כ - % 30 מהמשכורת שהרווחנו. כולנו בוודאי נרצה להגדיל אותה כמה שניתן כדי לשמור על רמת החיים שהורגלנו אליה - אבל איך עושים את זה? בשיעור שלפניכם, מסביר רונן טוב - משנה למנכ"ל בית ההשקעות מיטב דש, על הדרכים בעזרתן ניתן להגדיל את הקצבה הפנסיונית שלנו אפילו בגיל הפרישה.

שיעור 5 : הכל על קרן השתלמות

קרן השתלמות היא מכשיר חסכון לטווח קצר ובינוני, המתאים לשכירים ועצמאים. לקרן השתלמות יתרון על פני מכשירי חיסכון אחרים, בשל הטבות כמו: 1. הטבת מס בשלב ההפקדה, הצבירה והמשיכה. 2. נזילות אחרי 6 שנים. 3. הלוואות בתנאים אטרקטיביים. רונן טוב - משנה למנכ"ל מיטב דש ויו"ר מיטב דש גמל ופנסיה, מסביר בסרטון בהרחבה על קרן השתלמות, איך זה עובד, איך בוחרים ועוד.

שיעור 6: מה אפשר לעשות עם מאה אלף שקל?

האפשרויות להשקיע בחכמה 100 אלף שקלים (פנוים) הן רבות ומגוונות. אך לפני כן, יש לשאול את עצמנו שלוש שאלות. 1.  למה אנחנו צריכים את הכסף? 2. מה רמת הנזילות שאנחנו רוצים שתהיה לנו? 3 מה רמת הסיכון שאנחנו מוכנים לקחת? רונן טוב - משנה למנכ"ל מיטב דש ויו"ר מיטב דש גמל ופנסיה, מסביר בהרחבה בסרטון שלפניכם על אפשרויות ההשקעה העומדות בפניכם.

שיעור 7: כל מה שצריך לדעת על הפנסיה שלנו

קרן פנסיה היא אולי ההשקעה הכי טובה שנעשה בימי חיינו, מכיוון שהכסף שנצבור בקרן ישמש אותנו בגיל הפרישה. עד 2001 הייתה בישראל רק פנסיה תקציבית. כלומר פנסיה שמשולבת מתוך התקציב של המעסיק (מדובר בעיקר ברשויות והמגזר הציבורי). בפנסיה הזאת לא יכולנו לבחור את חברת הביטוח/הפנסיה או להתמקח על התנאים. מ -2001 לא ניתן יותר להצטרף לפנסיה תקציבית ובמקומה נוצרה פנסיה צוברת – כלומר הכסף נצבר מתוך ההפרשות שלנו ושל המעסיק לקרן. השוני בין שתי הפנסיות הוא שעכשיו יש לנו את זכות הבחירה - אנחנו יכולים לבחור בעצמנו את קרן הפנסיה, ולהתמקח על התנאים. רונן טוב - משנה למנכ"ל מיטב דש ויו"ר מיטב דש גמל ופנסיה, מסביר בסרטון שלפניכם בהרחבה על קרן פנסיה, איך זה עובד, מה צריך לקחת בחשבון כאשר בוחרים קרן פנסיה ועוד.

שיעור 8: מה חשוב לדעת על ביטוחים פרטיים?

כלונו מבוטחים בביטוח בריאות ממלכתי (סל הבריאות) שבו אנו מקבלים שירותים בסיסיים כמו: אשפוזים, ביקורי רופא, ועוד. צריך לציין כמובן, שבהשוואה עולמית של ביטוחים ממלכתיים, הביטוח הרפואי הממלכתי הישראלי נחשב טוב. יחד עם זאת, לעיתים אנו מגיעים למסקנה שאנו צריכים ביטוח רפואי פרטי, בשל חוליים של מערכת הבריאות הישראלית, כמו זמני המתנה ארוכים, חוסר גדול במיטות, תרופות וניתוחים שנמצאים מחוץ לסל ועוד. רונן טוב - משנה למנכ"ל מיטב דש ויו"ר מיטב דש גמל ופנסיה, מסביר בסרטון שלפניכם בהרחבה איך בוחרים ביטוח פרטי, איך זה עובד, מה צריך לקחת בחשבון בבחירת ביטוח כזה ועוד.

שיעור 9: איך לקרוא את הדו"ח הפנסיוני?

החל מ 2008 יחד עם חוק פנסיה חובה, כולנו מקבלים בכל רבעון, אם במייל או בדואר, את הדו"ח הפנסיוני. לחלקנו הדו"ח נראה מסובך. הרבה טבלאות ומספרים שלא אומרים לנו שום דבר, ובחלק מהמקרים, נשים את הדו"ח במגירה ולא נוסיף להתעמק בו. ובכן, זו כמובן טעות. הפרטים בדו"ח הפנסיוני ישפיעו על הקצבה שנקבל בגיל הפרישה, וככל שנקדים להבין אותו, כך נוכל לשפר את גודל הקצבה. רונן טוב - משנה למנכ"ל מיטב דש ויו"ר מיטב דש גמל ופנסיה, מסביר בסרטון שלפניכם בהרחבה על החשיבות של הדו"ח הפנסיוני, ממה הוא מורכב, ואיך קוראים אותו.

שיעור 10: הכל על ביטוח דיגיטלי

חלקנו לעיתים נלחצים כאשר צמד המילים "ביטוח דיגיטלי" נשמע. האם סוכן הביטוח המוכר ייעלם? האם במקומו נצטרך להתמודד עם רובוט? סוכן רובוטי? אבל למעשה הצורה הדיגיטלית היא לא כל כך מסובכת, ואף יכולה להקל עלינו בדרכים רבות. למשל חיסכון בזמן, כאשר את המון מהפעולות המתבקשות, נוכל לבצע באופן דיגיטלי ולא נצטרך לחכות בטלפון למענה אנושי. רונן טוב - משנה למנכ"ל מיטב דש ויו"ר מיטב דש גמל ופנסיה, מסביר בסרטון שלפניכם בהרחבה על האופן שבו הביטוח הדיגיטלי יכול להקל עלינו בכל כך הרבה צורות שונות.

שיעור 11: כספים פנסיונים אבודים, ואיך אפשר למצוא אותם


לעיתים במהלך חיינו, אם ביוזמתנו ואם לא, נצבור כמות גדולה של חשבונות בנק, קופות גמל, קרנות פנסיה ועוד, עד שבנקודה מסויימת נאבד כל מעקב על אותם כספים. רונן טוב - משנה למנכ"ל מיטב דש ויו"ר מיטב דש גמל ופנסיה, מסביר בסרטון שלפניכם, איך זה קורה, ואיך מוצאים אותם.

שיעור 12: הכל על הלוואות

האפשרויות לקבלת הלוואה בימינו הן רבות ומגוונות. אנו מתקשים להחליט לאיזו הצעה להיענות. השאלה הראשונה שצריכה להישאל, היא לאיזו מטרה אנו צריכים את ההלוואה. רונן טוב - משנה למנכ"ל מיטב דש ויו"ר מיטב דש גמל ופנסיה, מסביר בסרטון שלפניכם, על מה צריך לשים דגש כאשר לוקחים הלוואה, האם לקחנו הלוואה מבלי שידענו? ועוד

רוצים ללמוד יותר על חיסכון פנסיוני? הרשמו לאתר וקבלו כתבות נוספות ישירות למייל. 

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 1 שנים

  הרצאה מעניינת, מוסיפה ידע ועניין. חבל שהמגישה קטעה את המנכ"ל בדיבורו השוטף , לא נתנה לו מספיק זמן לתשובה מלאה.

 • לפני 2 שנים

  מעולה פשוט

 • לפני 2 שנים

  לא לכולם יש קרן השתלמות.
  וגם

 • לפני 2 שנים

  ממש יפה מאד ,,,בחור נחמד עם עתיד גדול,,,הייתי מבקש את הטלפון שלו. כי אנו ידידים. ועשינו עסקים בנתניה

 • לפני 2 שנים

  חובת קריאה דה מרקר מהיום......

 • לפני 2 שנים

  האם אפשר לחסוך בגיל פנסיה

 • לפני 3 שנים

  אני קורא את דו"חות הפנסיה ולא מצליח להבין כמה רקב בנטו. אף אחד לא מתייחס למיסוי על הפנסיה

 • לפני 3 שנים

  הים בגיל פנסיה כדאי להפריש בעבודה לפנסיה

 • לפני 3 שנים

  אני לקראת גיל פרישה..אלמנה ורק עם פנסיה אחת ומאד מודאגת כיצד ניתן לקבל ייעוץ אישי ומן הסתם בתשלום מרונן טוב עצמו
  המייל שלי
  001iris@walla.com

 • לפני 3 שנים

  שלום
  חבל שלא נותנים למומחה לדבר, ומפסיקים אותו כל הזמן.

 • לפני 3 שנים

  כשפונים לדעת על כספים אבודים, נתקלים בחב' ביטוח שמאלצת אותך להצטרף אליה. זה לא היה כך בעבר.

 • לפני 3 שנים

  ההצעות האלה רק מסבכות את המשקיע כי רק החברות האלה מרוויחות בקניה ומכירה של המניות שהם קונות ובסוף משקיע הכסף סופג את ההפסדים ונשאר בלי אגורה ותשאלו את אלה שקרה להם

 • לפני 3 שנים

  לפי דעתי, גובה הפנסיה אסור שתהיה מתחת לשכר המינימום (סביבות 5000 ש"ח) - וזה בלי להתחשב בהוצאות חשמל, תרופות ונסיעות במונית לתורים השונים. מדובר כמובם על גלאי 70-80-90. לרוב זה כבר לא זוג אלא אחד בודד. בית צריך לחמם (זקנים, יותר) מתנות (הכי צנועות) לנכדים, יש... להזמים לפחות פעם בחודש את המשפחה הביתה לארוחה. אפילו אם מבשלים ואופים לבד, הוצאה כזאת היא בעלות של מינימום 500 שקל על משפחה של כמה ילדים ו10 נכדים (ונין בדר). כמה נשאר לאלמן בודד?

  • לפני 2 שנים

   צודקת בהחלט

 • לפני 3 שנים

  ilanah1938@gmail.com`

 • לפני 3 שנים

  כוכב הבחור

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: קורס: הכל על חיסכון פנסיוני
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.