תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites iconהרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

עצמאי? הכן עצמך לסוף השנה

כעצמאים, אתם בטח זוכרים שלקראת סוף השנה אתם נתקלים בעומס גדול בעבודה וניירת רבה. לכן אם טרם הספקתם, אז זה הזמן שתערכו לרבעון האחרון

אני מעוניין לחסוך בקרן השתלמות >>

מכיוון שסוף השנה כולל בד"כ פעילות ערה ודורש את המשאב היקר ביותר שלכם (הזמן), כדאי במקרים רבים להקדים תרופה למכה ולנצל את האתנחתא היחסית שיש כעת, ולהקדים ביצוע של נושאים מסוימים, במטרה למנוע לחץ או חלילה לפספס אותם. אחד הדברים שניתן להקדים הוא ההפקדה השנתית לקרן ההשתלמות. אם אתם עצמאים והמשפט האחרון הפתיע אתכם ואתם לא יודעים במה מדובר, כדאי שתקראו את המאמר הבא בעיון רב.

מהי קרן השתלמות?

קרן השתלמות היא אפיק חיסכון פופולארי לעצמאים ולשכירים לטווח בינוני - ארוך, אשר הכספים בה מנוהלים באופן מקצועי וצוברים תשואה. היתרון הגדול שלה הוא שהרווחים בקרן ההשתלמות עד התקרה פטורים מתשלום מס רווח הון, ובנוסף עמית שהנו עצמאי עוסק מורשה מקבל - הטבת מס של עד *5,520 שקלים בשנה (בהנחת הפקדה שנתית מקסימאלית).

את הכספים שנצברו בקרן ניתן למשוך בצורה הונית (בבת אחת) לאחר שש שנים ממועד ההפקדה הראשונה, או לאחר שלוש שנים בלבד במידה והכסף משמש להשתלמות מקצועית (כהגדרתה בחוק), או בהגעת העובד לגיל פרישה.

למה בכלל אני צריך את זה?

לכולנו יש חלומות שאנחנו רוצים להגשים בשנים הקרובות - לצאת לחופשה משפחתית ביעד אקזוטי, לקנות מכונית חדשה, לשפץ את הבית, לחגוג בר-מצווה או לחתן את הבן או הבת. בשביל זה צריך כסף שלא תמיד זמין בחשבון ה"עובר ושב" שלנו. הפקדות לקרן השתלמות מאפשרות לנו לבנות קופת חיסכון שתסייע לנו להגשים את החלומות שלנו.

הרעיון פשוט - אחת לשנה (או מידי חודש) נפקיד לקרן השתלמות סכום כספי, הכסף ינוהל על ידי מנהל ההשקעות של הקרן ויצבור תשואה, ובעוד כמה שנים נוכל למשוך אותו בבת אחת מבלי לשלם מס על הרווחים שנצברו. בדרך, נקבל גם מידי שנה הטבת מס של כמה אלפי שקלים. אם המדינה מאפשרת לעצמאים לקבל הטבת מס כה נדיבה , לא חבל לפספס אותה?

מי זכאי להטבה?

ההטבה ניתנת לעצמאים שהינם עוסקים מורשים, המבצעים הפקדה לקרן השתלמות עד לתאריך 31 לדצמבר 2018.

איך מקבלים את הטבת המס?

את סכום ההפקדה לקרן ההשתלמות עליך (או על רואה החשבון שלך) לציין בדוח השנתי בצירוף אישור הפקדה לצרכי מס שמתקבל מקרן ההשתלמות ביחד עם הדוח השנתי, וכך יופחת תשלום המס שלך בהתאם לגובה ההפקדה ושיעור המס השולי שלך. אם כבר שילמת את המס, תקבל החזר כספי לחשבון הבנק שלך.

כמה עלי להפקיד כדי לזכות בהטבה?

אתם יכולים לבחור את סכום ההפקדה כרצונכם, כאשר התקרה לקבלת הטבת המס היא עד 7% מההכנסה השנתית שלכם, עד לתקרה של 261,000 שקלים בשנה (כלומר הפקדה מקסימאלית של 18,240 ₪). מומלץ להפקיד את הסכום המרבי שבאפשרותכם, כדי ליהנות מהטבת המס המקסימאלית.

כיצד מחשבים את הטבת המס?

את כולנו מעניינת השורה התחתונה - כמה כסף יוצא לנו מזה.
חלק ההפקדה שיוכר למס הינו 4.5%, כלומר: 4.5% * 261,000 = 11,745 ש"ח.
כעת, אם שיעור המס השולי שלכם הוא 47% למשל, תיהנו מהטבת מס של כ-5,520 ש"ח, כלומר 47% * 11,745 = 5,520 ש"ח.

הבנתי ואני רוצה לקבל את ההטבה! כיצד מפקידים לקרן השתלמות?

אצלנו במיטב דש ההצטרפות וההפקדה לקרן השתלמות היא פשוטה וזמינה מכל מקום ובכל זמן. כדי להתחיל מלאו את הפרטים הבסיסיים ולחצו על כפתור ההצטרפות. לאחר מכן תועברו לאתר הצטרפות, דרכו תוכלו תוך דקה או שתיים לפתוח קרן השתלמות, להפקיד אליה כספים וליהנות מיתרונות החיסכון הרבים שלה ומהטבת המיסוי. בכל שלב בתהליך תוכלו לשוחח באמצעות צ'ט או בטלפון עם נציג מטעמנו שישמח לעזור.

אני רוצה לפתוח קרן השתלמות לעצמאים >>

*דמי הניהול הינם 0.68% מהצבירה במונחים שנתיים. החברה שומרת לעצמה את הזכות לעדכן את תעריפון דמי הניהול בכל עת, בכפוף להוראות החוק. האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני/מסי המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם. החברה המנהלת הינה מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ.

Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.