תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites iconהרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

5 טיפים להתנהלות עם 100 אלף ₪

כולנו מבינים שלחסוך כסף זה חשוב, אפילו סכום קטן שיעמוד בצד לעת צרה.  אז כאשר יש בידנו סכום חיסכון משמעותי כמו 100,000 ₪, מהי בעצם הדרך הנכונה ביותר לנהל אותו?

 במאמר הבא נציג 5 טיפים להתנהלות נכונה עם הכסף שנחסך.

1. לחסוך באמת

בחיינו הבוגרים לאחר שהקמנו משפחה, רכשנו דירה או הקמנו עסק עצמאי, לעיתים נותר בידנו סכום כסף של כמה עשרות או מאות אלפי ₪ שאנחנו מתחבטים מה לעשות איתו. מכיוון שבחיינו הבוגרים אנו עלולים להיתקל במצבים בהם אחד מבני המשפחה יצטרך סיוע כספי, או שאולי נרצה לצאת לחופשה ארוכה או לשפץ דירה, אנחנו נוטים לשים בצד את אותו כסף לזמנים שכאלו.

מכיוון שתמיד כדאי שיהיה לנו בצד סכום כסף נזיל לשעת צרה או לעת הצורך, כדאי להגדיר ל"כסף בצד" טווח השקעה בינוני-ארוך, כלומר לא למשוך את הכסף מיד לאחר חודשים ספורים אלא לאפשר חיסכון לטווח של מספר שנים, על מנת שתהיה להשקעה אפשרות לצבור ריבית דריבית.

רוצים להתחיל לחסוך לעתיד? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם >>

2. אפשרויות הפקדה

גם אם יש בידנו כסף פנוי כעת שברצוננו להפנות לחיסכון והשקעה, זה לא אומר שנוכל לצפות את שעתיד לקרות. אולי בעוד חצי שנה נקבל סכום כסף נוסף שנרצה להוסיף לחיסכון, או יתכן ובחרנו להפקיד בחיסכון סכום קבוע מדי חודש ולאחר שנתיים או שלוש נרצה להקפיא את ההפקדות. בהתאם, עלינו לבחור במוצר המאפשר לנו חופש פעולה באופן ההפקדה. מוצר חיסכון שמאפשר לנו להפסיק הפקדות קבועות, אך כמובן גם להוסיף כספים בכל מועד שנרצה, אם באופן קבוע ואם באופן חד פעמי.

3. גמישות מלאה במעבר בין אפיקי השקעה

כמו ברוב תחומי החיים, גם בחיסכון, הצרכים והטעמים שלנו עשויים להשתנות עם הזמן בהתאם לנסיבות השונות שמאפיינות כל אחד ואחד מאתנו. לכן, מוצר החיסכון צריך לאפשר גמישות בבחירת אפיקי השקעה וביצוע פשוט של השינוי המיוחל. אם בתחילת הדרך בחרנו במסלול השקעה מסוים, יתכן ואחרי מספר שנים או אפילו מספר חודשים, נרצה לעדכן אותו. בחרו במוצר שמאפשר לכם גמישות מרבית במעבר בין מסלולים.

מכיוון שאנו עלולים להיתקל במצבים בהם אחד מבני המשפחה יצטרך סיוע כספי, או שאולי נרצה לצאת לחופשה ארוכה או לשפץ דירה, כדאי לשים בצד כסף לזמנים שכאלו

4. נזילות מלאה

אם יש משהו שאנחנו יודעים בוודאות, זה שבחיים יש לא מעט אי וודאות. אנחנו לא יודעים מה יוליד יום והאם נצטרך מחר את הכסף שאנחנו שמים כעת בצד. מוצרי חיסכון והשקעה רבים מציעים לנו לסגור את הכסף לתקופה קצובה של שנתיים או שלוש, אך האם זה הדבר הנבון לעשות? מה נעשה אם לאחר חצי שנה לא נהיה מרוצים ועדיין נשאר כבולים מכיוון שהכסף סגור? מה נעשה במקרה חירום בו נזדקק לכסף כאן ועכשיו? האם נאלץ לשבור את תכנית החיסכון ולשלם קנס?

בבואנו לבחור מוצר נכון לחיסכון שלנו, עלינו לוודא נזילות מרבית של הכסף. לוודא שיש בידנו אפשרות למשוך את הכספים מתי שנזדקק להם מבלי לתת על כך דין וחשבון וללא קנסות גבוהים ומיותרים.

5. ניהול השקעות מקצועי

פעם היו אפשרויות חיסכון מעניינות, בתקופה בה הריבית במשק היתה גבוהה. כיום, בעולם של ריבית אפסית, אלטרנטיבות החיסכון הן מועטות יחסית. אם גם אתה לא מעוניין שהכסף שלך 'ירדם' בפק"מ או בעו"ש, ואתה מבין שאין תשואות קסם בכל מיני אפיקי השקעה אקזוטיים, אז כנראה שיש לנו מוצר מעניין לספר לך עליו >> פוליסת חיסכון.

הצטרפות לפוליסת חיסכון בניהול השקעות של מיטב דש ניהול תיקים, תאפשר לך לחסוך את הכסף עם מחשבה לעתיד. ניתן להפקיד כספים באופן חד פעמי, באופן חודשי שוטף, או שניהם יחד. ישנה גמישות מלאה במעבר בין אפיקי ההשקעה השונים לאורך כל תקופת החיסכון, וישנה גם נזילות מלאה, כך שניתן למשוך את הכספים בכל עת.

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני / ביטוחי המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם. המבטחת הינה הכשרה חברה לביטוח בע"מ. מיטב דש ניהול תיקים מנהלת את ההשקעות של הפוליסה. הפוליסה משווקת על ידי מיטב דש סוכנות לביטוח פנסיוני בע"מ. המאמר הינו פרסומי.

להתחלת החיסכון לעתיד, השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם.
הנני מודע לכך כי המידע שנמסר על-ידי ישמר במאגרי המידע של קבוצת מיטב דש ו/או מי מטעמה (להלן: "הקבוצה"). הנני מאשר למסור את המידע לחברות הקבוצה, בין היתר, לצורכי שיווק ופרסום של מוצרים ושירותים פיננסיים מטעם הקבוצה, בדרך של שירותי דיוור ישיר ובכל אמצעי אלקטרוני אחר. ניתן לחזור מהסכמה זו בכל עת בטלפון 3366*.
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.