תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

עשיתם "קופה" באירוע. מה עושים עם הכסף?

עשיתם הכול נכון בהכנות לבר מצווה – והילד או הילדה הרוויחו בגדול. עכשיו נשאר רק להתלבט בין שני מוצרים מעולים: מיטב דש קידס - חיסכון לילדים באמצעות קופת גמל להשקעה, או מיטב דש מנג'ר - תיק השקעות דיגיטלי

כל ההורים ניגשים להכנות לבר המצווה או בת המצווה עם תקווה גדולה בלב שיהיה אירוע מוצלח, שהאורחים ייזכרו בו בחיוך וכמובן שהמתבגרים שלהם ייהנו מכל רגע, עד כמה שזה אפשרי. בין תקוות למטלות, רוב ההורים גם מנסים בדרך כלל להבין כמה זה הולך לעלות להם. בר מצווה כפי שכולם יודעים, היא כבר מזמן לא מסיבה שמארגנים בשבוע עם יד אחת קשורה ואלף עניינים אחרים במקביל. היום, צריך לעבוד בזה: לשכור אולם, להביא קייטרינג טעים ואיכותי, לבחור בר, להיסגר על צלם ועל  די.ג'יי ולוודא שיהיה מאיפה לשלם על כל זה.

יהיו הורים שיציעו מיד לשים את הכסף בפק"מ בבנק, או למצוא תכנית חיסכון מתאימה ולסגור את הכסף בפיקדון לכמה שנים. במקרה זה, יש לזכור שהריבית נמוכה מאוד ובהתאם הכסף יהיה בפיקדון כמעט ללא שום סיכוי לצמוח משמעותית

חלק מהורים ינסו, בחוכמה, לחסוך בהוצאות. הם יבחרו אולם אירועים לא במרכז העיר, יוותרו על שיא הקיץ, יסגרו על יום שני בשבוע שנחשב פחות פופולרי. החיסכון הזה יכול להשתלם אם ביום החגיגה האורחים יבואו בהמוניהם, מצוידים במצב רוח נדיב.

כשכל זה קורה, ההורים והמתבגר/ת עשויים למצוא עצמם, למרבה שמחתם, בסיום הערב בחדר צדדי עם כספת שכורה, מחברים צ'ק לצ'ק לסכום של 20-30 אלף ₪. זה בדיוק הרגע של המתבגרים לצעוק "יש!", מאחר שהם כמובן זוכרים שאמא ואבא הבטיחו להם מראש לכסות בעצמם את כל הוצאות האירוע.

בבוקר שאחרי, תעלה השאלה: מה עושים עכשיו? נכון, הילד או הילדה עברו טקס וחגיגה שמשמעותם מעבר לעולם המבוגרים, אבל בכלל לא בטוח שיהיה נכון להפקיד בידיהם סכום כסף כה מכובד ולומר: "זה שלכם, בזבזו להנאתכם!" למען האמת, רוב ההורים יסכימו שזה לא בא בחשבון.

אפשרות 1: חיסכון מיטב דש קידס

אז מה כן? שאלה מצוינת. יהיו הורים שיציעו מיד, כמעט על אוטומט, לשים את הכסף בפק"מ (פיקדון קצר מועד) בבנק, או למצוא תכנית חיסכון מתאימה ולסגור את הכסף בפיקדון לכמה שנים. במקרה זה, יש לזכור שהריבית הנוכחית נמוכה מאוד יחסית ובהתאם הכסף יהיה בפיקדון כמעט ללא שום סיכוי לצמוח משמעותית. ובכל מקרה, יש גם עניין הנזילות: סגירה של הכסף לכמה שנים עלולה ליצור בעיה במקרה שיתעורר צורך למשוך את הכסף באמצע הדרך.

הכירו את חיסכון מיטב דש קידס - מוצר פיננסי שנולד על בסיס קופת גמל להשקעה ובא לעולם כדי לספק פתרון להורים שרוצים לחסוך לילדיהם. ההורים יכולים להפקיד עד 70 אלף שקל בשנה קלנדרית לכל ילד, וליהנות מכלי השקעה המשלב יתרונות לטווח הקצר עם יתרונות לטווחים הבינוני והארוך.

מה למשל? קודם כל, נזילות של הכסף בכל רגע נתון וניהול השקעות מקצועי, מתוך שאיפה להשיג תשואה חיובית לאורך זמן בשוק ההון.

מיטב דש קידס מציע מגוון של מסלולי השקעה ומעבר מהיר (וללא אירוע מס) בין מסלול למסלול. הגמישות הזו עשויה להתברר כקריטית כשמנהלים חיסכון לילדים.

רשימת היתרונות של חיסכון מיטב דש קידס ארוכה, אבל כדאי להתעכב לרגע על יתרונות המיסוי של התוכנית: החוסכים נפגשים עם רשויות המס רק כשהם מושכים את הכסף. כלומר, כל שנות החיסכון -  לפעמים אף עשרות שנים - מתנהלות ללא תשלום מס.

אני רוצה לפתוח חיסכון לילדים שלי >>

קראו עוד במגזין:

 

 

poll questionאיך אתם מחנכים את הילדים שלכם להתנהלות כלכלית חכמה?
  

אפשרות 2: מיטב דש מנג'ר

בחזרה להורים המתלבטים. אלטרנטיבה טובה ומעניינת נוספת היא ניהול השקעות מקצועי באמצעות מיטב דש מנג'ר. אמנם עד לאחרונה ניהול השקעות היה מוצר פרמיום למי שיש בידיו 300 אלף ₪ ומעלה, אך כעת נפתחה הדלת לניהול תיק השקעות דיגיטלי המושקע בקרנות נאמנות, עם רף כניסה של 25 אלף שקל בלבד.

מה מקבלים בתמורה? בדיוק מה שמקבלים השחקנים הגדולים: ניהול שוטף של התיק על ידי מנהלי השקעות מקצועיים, בגיבוי מחלקת המחקר הגדולה והמקצועית של מיטב דש, עם ניסיון של עשרות שנים בשלל מצבי הקיצון והשגרה בשוק ההון.

תיק ההשקעות מנוהל באמצעות קרנות הנאמנות של מיטב דש, עובדה אשר מפחיתה סיכונים בזכות הפיזור הנרחב, מאחר שכל קרן מושקעת לרוב בעשרות עד מאות ניירות ערך. כלומר, לפניכם מוצר פיננסי המשקיע בשוק ההון – אך מקפיד לעשות זאת עם ידיים מקצועיות על ההגה ועם בולמי זעזועים משובחים.

אני רוצה לפתוח תיק השקעות דיגיטלי >>

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. המידע לעיל נכון למועד כתיבתו, ההסדר התחקיתי והכללים החלים בנוגע לכל אחד מהמוצרים המפורטים עשויים להשתנות מעת לעת.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 4 שנים

  האם ניתן לפתוח חשבון מנג'ר גם עבור ילד בגיל 5, כלומר שהחשבון יהיה על שמו?
  אם כן, מה התנאים שיווצרו לאחר מכן? האם ההורה יוכל למשוך את הכספים?

  • לפני 4 שנים

   שלום שאול,
   הגיל המינימלי לפתיחת חשבון השקעות מנג׳ר הינו 18.

 • לפני 4 שנים

  האם יש סכום מינימום לתוכנית חיסכון מיטב דש קידס?

  • לפני 4 שנים

   שלום דרור,
   אין סכום מינימלי להשקעה בחיסכון מיטב דש קידס.

 • לפני 4 שנים

  מה קורה כשרוצים לפדות את קופת גמל להשקעה על שם הילד כשהוא בגיל פחות מ 18, האם ההורים עושים זאת והאם הסכום עובר לחשבון של ההורים???

  • לפני 4 שנים

   שלום דוד,
   ההורים עושים זאת ואם לילד אין חשבון בנק משלו, אז המשיכה תבוצע לחשבון ההורים.

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: עשיתם "קופה" באירוע. מה עושים עם הכסף?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.