תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

קופת גמל להשקעה: מי אמר שהמדינה לא יודעת להיות נדיבה?

09/05/2021

מדינת ישראל מחלקת הטבה משמעותית כבר כמה שנים – וכל מה שאתם צריכים לעשות זה לקחת. מהן ההטבות החשובות בקופת גמל להשקעה ואיך הן עשויות להוסיף לחיסכון שלכם מאות אלפי שקלים במשך השנים?

זה אולי יישמע לכם מוזר, אבל מדינת ישראל מחלקת לתושביה הטבה משמעותית כבר כמה שנים – וכל מה שאתם צריכים לעשות זה לקחת.

הרווחתם בבורסה? תצטרכו לשלם מס רווחי הון בשיעור של 25%. לעומת זאת, החיסכון בקופת גמל להשקעה פטור ממס רווחי הון, אם תשאירו את הכסף בחיסכון עד גיל 60 ותמשכו אותו כקצבה חודשית

הרצון לעודד את הציבור לחסוך, הוביל להכרזה כבר בשנת 2016 על מכשיר פיננסי חדש - קופת גמל להשקעה המאפשרת חיסכון לטווח קצר, בינוני וארוך, תוך שמירה על נזילות מלאה של הכסף ואפשרות למשוך אותו בכל רגע נתון ללא קנסות, תוך מספר ימי עסקים.

המדינה גם מעניקה הטבת מס משמעותית למי שימשוך את הכספים כקצבה לאחר גיל 60, הטבה שלאורך שנים עשויה להגיע למאות אלפי שקלים.

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה, לחצו>>

באילו הטבות מדובר?

1. פטור מתשלום ממס רווחי הון: במציאות שבה הריבית שמקבלים על החיסכון בבנק שואפת לאפס, חוסכים רבים משקיעים את כספם בשוק ההון, בין אם דרך השקעה ישירה במניות ובין אם דרך מכשירי השקעה כגון קרנות נאמנות, אגרות חוב או תעודות סל.

הרווחתם בבורסה? תצטרכו לשלם מס רווחי הון בשיעור של 25% עבור הרווחים שצברתם. לעומת זאת, החיסכון בקופת גמל להשקעה פטור ממס רווחי הון, אם תשאירו את הכסף בחיסכון עד גיל 60 ותמשכו אותו כקצבה חודשית.

2. פטור מתשלום מס הכנסה: פטור מלא ממס על הכספים שנמשוך כקצבה חודשית לאחר גיל 60.
אל תטעו, מדובר בכסף גדול: נכון לשנת 2021 ניתן להפקיד מדי שנה עד 70,913 ₪ בקופת גמל להשקעה. מדובר בחיסכון לאדם פרטי, כך שניתן לפתוח קופת גמל להשקעה בעבור כל אחד מבני המשפחה, לחסוך מאות אלפי שקלים בשנה וליהנות מהטבות המס הנלוות.

poll questionמה הסיכוי שתצליחו לחסוך בקופת גמל להשקעה מבלי לגעת בכסף עד גיל 60?

כמה שוות הטבות המס?

גובה ההטבות בקופת הגמל להשקעה משתנה בהתאם לדפוסי החיסכון. הנה דוגמה שתמחיש איך הן יכולות לחסוך לכם מאות אלפי שקלים: נניח שאתם חוסכים מדי חודש 1,500 ₪ במשך 30 שנה במסלול בסיכון גבוה. אם הכסף יניב תשואה שנתית בגובה 6% בשוק ההון, ההשקעה שלכם תצמח ולאחר 30 שנה יהיו לכם 1,508,430 ₪. מתוך הסכום הזה, 968,430 ₪ יושגו בזכות רווחי ההון (הרווחים שהניב הכסף שלכם בבורסה). על הרווחים האלו תצטרכו לשלם מס רווחי הון בגובה 25%, כלומר להיפרד מקרוב לרבע מיליון שקל, או ליתר דיוק מ- 242,107 ₪.

נקשרתם לרווחים? לא בא לכם להיפרד מהם? אין בעיה. אם תחסכו בקופת גמל להשקעה ותמשכו את הכספים כקצבה לאחר גיל 60, לא תצטרכו להיפרד אפילו משקל אחד שהניבו רווחי ההון. וזה עוד לפני שהזכרנו את הפטור מתשלום מס הכנסה.

קראו עוד במגזין:

 

 

יתרונות נוספים

לצד ההטבות שמחלקת המדינה, קופת גמל להשקעה מאפשרת לכם ליהנות ממגוון יתרונות נוספים:

 • מגוון מסלולי השקעה, כולל אפשרות לשנות את מסלול ההשקעה בכל רגע נתון ללא קנסות או הגבלות.
 • דמי ניהול נמוכים ביחס לאפיקי השקעה אחרים. לשם המחשה, כשחוסכים במיטב דש גמל להשקעה, נהנים מדמי ניהול נמוכים בגובה 0.7% בלבד מהצבירה.
 • חיסכון לכל מטרה ולכל תקופת זמן: בשל המאפיינים של קופת גמל להשקעה והנזילות של הכסף, אפשר לחסוך לכל תקופת זמן ולאיזו מטרה שרוצים, מטיול לחו"ל עד שיפוץ הבית.
 • חיסכון לילדים: בשל המאפיינים שציינו, קופת גמל להשקעה מאפשרת לכם לחסוך מדי חודש כדי להבטיח את העתיד הכלכלי של ילדיכם, מעבר לכספים הנצברים בתוכנית הלאומית "חיסכון לכל ילד".

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה, לחצו כאן >>

החברה המנהלת הינה מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ, מבית מיטב דש ואיילון ביטוח. אין לראות בנתונים ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 3 שנים

  מגיל עד איזה גיל אפשר למשוך את הקיצבה (אני מעוניין מה שפחות זמן והמדינה רוצה מה שיותר) מה קורה אם אני הולך לעולם שכולו טוב ונשאר כסף, האם היורשים ממשיכים לקבל את היתרה כקצבה ואם כן כמה זמן

  • לפני 3 שנים

   שלום יעקב,
   גיל הפרישה המוקדמת בישראל נקבע על גיל 60, ממנו ואילך ניתן להתחיל לקבל פנסיית זקנה. אולם ככל שתדחה את מועד תחילת קבלת הקצבאות, תקבל מקדם קצבה טוב יותר (כלומר נמוך יותר) כך שבגין אותו סכום כסף תקבל קצבה גבוהה יותר (ומצד שני כל שנת דחייה מביאה לאובדן של 12 קצבאות שלא תקבל). חשוב לציין שרק מגיל פרישה (62 לאישה ו-67 לגבר) הקצבאות מקבלות את הפטורים שלהן ממס הכנסה (עד תקרה), מס בריאות וביטוח לאומי, ולכן ההחלטה מתי להתחיל לקבל קצבה צריכה להישקל גם משיקולי מס. יועצי פרישה יוכלו לתת המלצה מנומקת באופן פרטני לכל חוסך מתי הכי נכון עבורו להתחיל לקבל קצבה.
   הקצבה משולמת לעמית שפרש לכל החיים, וניתן לבחור בעת הפרישה מסלול שמבטיח את הנמוך מבין: 240 קצבאות או כמספר הקצבאות עד שימלאו לפורש 87 שנה - כך שבמקרה פטירתו, גם אם לא הותיר אחריו בת זוג, יתרת התשלומים שלא שולמו לו (ולכל היותר השלמה ל-240 תשלומים), ישולמו למוטבים כסכום חד-פעמי (ולא כקצבה חודשית).
   אם כן הותיר אחריו בת זוג, היא תקבל קצבה חודשית לכל ימי חייה. החל מהקצבה ה-241 (בדוגמה הנ"ל) זו לאו דווקא תהיה קצבה מלאה, תלוי בבחירות שביצע הפורש בבקשת הפרישה שלו.

 • לפני 3 שנים

  שלום,
  ילי ולאשתי יש אצלכם קופות קרן השתלמות וקרנות גמל . אנחנו עברנו כבר את גיל הפנסיה. חשבונות אלו פתוחות אצלכם ונזילות.
  יש לי בערך 300-350 אלף שקלים פנוים להשקעה .
  מחפש אפיק מתאים.
  אבקש שמי שהוא אצלכם יתקשר אלי (אולי גם להיפגש) לתת לנו הצעה אפוא להפקדי.

  • לפני 3 שנים

   שלום דוויד,
   אנא שלח אלי מייל עם פרטי ההתקשרות עמך, למייל tomer.shalev@meitavdash.co.il ואפנה אליך בעל רישיון שעוסק הן בתחום הפיננסי והן בתחום הפנסיוני, שיוכל להציג לך מספר פתרונות להשקעת הכסף הפנוי ויסייע לך לבחור את הפתרון הנכון עבורך.

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: קופת גמל להשקעה: מי אמר שהמדינה לא יודעת להיות נדיבה?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.