תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

איפה כדאי לכם לחסוך ולהשקיע ב-2020?

כך תגרמו לכסף שלכם לעבוד באופן אפקטיבי השנה ובמהלך העשור החדש כולו. 5 אפיקי חיסכון והשקעה שאתם פשוט חייבים להכיר

עם יד על הלב: האם אתם עובדים בשביל הכסף שלכם, או שהוא עובד בשבילכם? כפי שאתם בטח יודעים, האתגר הגדול הוא לא רק להפנות כסף לחיסכון, אלא גם לבחור אפיק שיניב עבורכם את התשואה הטובה ביותר, בהתאם לסיכון שאתם מוכנים לקחת. כדי שתוכלו למקסם את החיסכון בשנה הנוכחית ובעשור כולו, ריכזנו כאן מידע חיוני על 5 אפיקי השקעה וחיסכון מרכזיים.

במציאות שבה הריבית שאנחנו מקבלים עבור החיסכון בבנק נמוכה משיעור עליית מדד המחירים לצרכן, הכסף ששוכב בבנק מאבד מערכו הריאלי

חיסכון בבנק: אפיק הפסדי?

על פי נתוני בנק ישראל, מאות מיליארדי ₪ מכספי הציבור נמצאים בפיקדונות וצוברים ריבית זעומה. למה זה קורה? ריבית נמוכה היא אחת מהתוצאות של המשבר הכלכלי העולמי בשנת 2008, שגרם לצניחת הריביות ברחבי העולם. במשך יותר מעשור לא ניכר שינוי בשיעור הריבית ונראה כי המצב לא עתיד להשתנות בקרוב.

למרות זאת, כסף רב מושקע כאמור עדיין בחסכונות ובפיקדונות בנקאיים, משום שהללו נתפסים כאפיקי השקעה בטוחים. גם באפיקים אלה אפשר להפסיד: במציאות שבה הריבית שאנחנו מקבלים עבור החיסכון בבנק נמוכה משיעור עליית מדד המחירים לצרכן, הכסף ששוכב בבנק מאבד מערכו הריאלי.

אם, למשל, מדד המחירים עלה ב-1% בשנה, בזמן שהתשואה על הפיקדון עומדת על 0.2%, המשמעות היא שאותם 100,000 ₪ שחסכנו שווים פחות וזה עוד לפני שהזכרנו את העובדה שברוב הפיקדונות ותכניות החיסכון הבנקאיות אפשר למשוך את הכסף רק בתחנות יציאה מוגדרות.

החדשות הטובות: לא מדובר בגזירת גורל. אפשר לפזר את ההשקעה במגוון אפיקים סולידיים, שיאפשרו לכסף שלכם "לעבוד" בלי לקחת סיכונים מיותרים.

"חיסכון לכל ילד": השקעה בדור העתיד

רבים יודעים שההשקעה בדור העתיד חשובה ולמעשה כאן נכנסת לתמונה תכנית "חיסכון לכל ילד", תכנית לאומית שיצאה לדרך בתחילת 2017 בהובלת הביטוח הלאומי ורשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון.

במסגרת התוכנית נפתח חיסכון לכל ילד ישראלי. הביטוח הלאומי מפקיד בו 50 ₪ מדי חודש. הוריו יכולים לבחור להכפיל את סכום ההפקדה החודשי , באמצעות הפנייה של 50 ₪ מתוך קצבת הילדים. ההפקדות ימשכו עד שימלאו לילד 18 וינוהלו בקופת גמל להשקעה (המושקעת בשוק ההון) או בתוכנית חיסכון בבנק.

לנוכח הריבית הנמוכה בחסכונות בבנקים, משפחות רבות בחרו וממשיכות לבחור לנהל את החיסכון בקופת גמל להשקעה, מתוך רצון להגדיל את פוטנציאל התשואה ואת החיסכון שיעמוד לרשות ילדיהם כשיגדלו.

תכנית חיסכון לכל ילד מאפשרת לכם לחסוך סדר גודל של כ-20,000 ₪ ואף יותר לכל ילד, כדי להעניק לילדכם נקודת פתיחה טובה יותר בחייו הבוגרים. כדי לסייע לו לממן שכר לימוד, קניית רכב או חתונה, ייתכן שאף תרצו להגדיל את סכום החיסכון החודשי. כאן נכנס אפיק החיסכון הבא. 

קופת גמל להשקעה: ליהנות מכל העולמות

קופת הגמל להשקעה היא אחד מאפיקי ההשקעה הפופולריים בשנים האחרונות. הקופה מאפשרת לכם לחסוך לכל מטרה: חופשה, הגדלת החיסכון לילדים, מקדמה לרכישת דירה ואפילו כאפיק משלים לפנסיה. במקביל תוכלו לשמור על נזילות הכסף וגם על האפשרות להגדיל את פוטנציאל התשואה, בהתאם למסלול ההשקעה בו תבחרו. בקיצור, ליהנות מכל העולמות.

והסוכרייה: החלטתם לחסוך את הכסף עד גיל 60 ולמשוך אותו כקצבה? המדינה מעניקה לכם הטבת מס משמעותית, בדמות פטור מלא ממס בגין הקצבה החודשית. כמו כן, בקופת הגמל להשקעה ניתנת גם הטבה של דחיית מס: תשלמו מס רווחי הון רק בעת משיכת הכסף. זו דחיית מס משמעותית, שעשויה להימשך שנים.

מכיוון שמדובר בהטבות מס מטעם המדינה, כל חוסך רשאי להפקיד על שמו (לפי מספר תעודת זהות) עד 70,000 ₪ בשנה בקופת הגמל להשקעה. עם זאת, משפחה של חמש נפשות יכולה להפקיד גם על כל אחד מילדיה ולהגיע לסכום מכובד של 350 אלף ₪ בשנה.

לפתיחת חיסכון במיטב דש גמל להשקעה, לחצו כאן >>

קראו עוד במגזין:

 

 

תיק השקעות מנוהל: להשקיע בבורסה באמצעות מומחים

המספרים מלמדים שלאורך שנים השקעה בבורסה עשויה להניב רווחים נאים. לשם המחשה, בעשור האחרון הניב מדד ת"א 125 תשואה מצטברת בגובה כ- 52%. מדד S&P 500 רשם באותה תקופה הוא תשואה של כ-190%. למרות זאת, אנשים רבים חוששים להשקיע בבורסה, בעיקר בגלל חוסר ידע.

תיק השקעות מנוהל מאפשר לכם להתגבר על החששות הללו, באמצעות חברת ניהול תיקים מנוסה אשר מנהלת את ההשקעה שלכם בצורה מושכלת ובהתאם לצרכים שלכם שנקבעים מראש.

אם בעבר האפשרות הזו הייתה פתוחה רק למשקיעים עם 300,000 ₪  ומעלה, לאחרונה כמעט כל אחד יכול.

אנו במיטב דש מציעים לכם את מיטב דש מנג'ר, תיק השקעות מנוהל ודיגיטלי שמאפשר לכל אחד להשקיע בבורסה החל מסכום של 25,000 ש"ח. התיק מבוסס על השקעה במגוון קרנות נאמנות, בהתאם לפרופיל ההשקעה שלכם.

להצטרפות למיטב דש מנג'ר - תיק השקעות דיגיטלי, לחצו כאן >>

מסחר עצמאי בבורסה: מקסימום שליטה על ההשקעה

השקעה עצמאית בבורסה מאפשרת לכם להיות אדונים לעצמכם. אתם יכולים לבחור  באילו ניירות ערך להשקיע, מתי לבצע קנייה ומכירה ובאילו סכומים. אז נכון, מסחר עצמאי בבורסה מצריך ידע ומיומנות. מצד שני, בעזרת הכלים הנכונים, רבים יכולים לסחור בבורסה.

באילו כלים מדובר? ראשית, מומלץ להכיר את אסטרטגיות ההשקעה השונות, שמשמשות משקיעים רבים בעולם. שנית, חשוב להכיר את כללי האצבע לניתוח הדוחות הכספיים של כל חברה, כדי להבין לאן מועדות פניה ועד כמה כדאי להשקיע במניותיה.

כלי נוסף שיכול לסייע לכם לקבל החלטות מושכלות הוא מערכת Tipranks, פיתוח ישראלי חכם המדרג אנליסטים לפי ביצועי העבר שלהם. בהתאם לביצועי המניות עליהם הם המליצו, המערכת מדרגת אלפי אנליסטים ומאפשרת לכם לבחור באלו שזוכים לדירוג הגבוה ביותר לאורך זמן. מערכת Tipranks זמינה  ללא עלות עבור לקוחות מיטב דש טרייד ומוטמעת במערכות המסחר.

לפתיחת חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד >>

האמור אינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. החברה המנהלות בהתאמה הינן מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ, מבית מיטב דש ואיילון ביטוח, מיטב דש ניהול תיקים בע"מ ומיטב דש טרייד בע"מ. אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים ו/או השקעת כספים בפיקדונות כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. המידע האמור לעיל הינו נכון למועד פרסומו ועשוי להשתנות מעת לעת.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 3 שנים

    איך אפשר לדבר עם נציג על האפשרויות?

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: איפה כדאי לכם לחסוך ולהשקיע ב-2020?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.