תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

רוצים להצטרף למשקיעים בבורסה - אבל חוששים?

תחומים רבים בחיינו נפגעו קשה לאור משבר הקורונה, אך המסחר העצמאי בשוק ההון דווקא חווה פריחת עולמית ומקומית. מעוניינים להצטרף לטרנד אבל אין לכם זמן, ידע או סבלנות? מיטב דש מנג'ר יכול להיות הפתרון בשבילכם

המסחר העצמאי בשוק ההון פורח בימי הקורונה. זו כבר לא הנחה, אלא עובדה ותופעה עולמית שסוחפת את השווקים בארצות הברית וגם בישראל. לפי נתונים שחשפה לאחרונה הבורסה בתל אביב, נוספו 120,000 חשבונות מסחר בשוק המקומי בעשרת החודשים שחלפו מתחילת המשבר - והיד עוד נטויה. יותר ויותר ישראלים רוצים להשקיע את כספם בבורסה ורבים מהם מעוניינים לעשות זאת כמעט לבד, עם מעטפת תומכת של בית השקעות מקצועי, מנוסה ויציב כמו מיטב דש, אבל גם עם אחריות אישית לקבלת כל החלטות ההשקעה. 

איך ייתכן שבמשך שנים תיקי ההשקעות המנוהלים בישראל היו נחלתם של האמידים בלבד? התשובה מורכבת משתי מילים: רף כניסה

הריבית הנמוכה מאוד במשק הישראלי (0.1%, נכון לסוף 2020) מכתיבה את חוקי המשחק כבר יותר מעשור. הריבית צפויה להישאר בסביבה נמוכה למדי בטווח הקרוב, מה שלא משאיר יותר מדי ברירות להשקעת כסף פנוי. בימים שבהם פיקדונות ותוכניות חיסכון בבנקים מציעים ריביות כמעט אפסיות, המשקיעים שוקלים השקעה בבורסה. 

לפתיחת תיק השקעות דיגיטלי, לחצו כאן>>

לסמוך על מנהלי התיקים

לצד הסוחרים העצמאיים שקפצו למים, קיימת קבוצה נוספת, של ישראלים שרוצים לעלות על הגל ולסחור בבורסה, אבל נמנעים מכך ממגוון סיבות. בין היתר כי רבים לא מאמינים שיש להם מספיק ידע להתחיל לסחור, לאחרים פשוט אין הזמן והסבלנות הנחוצים לניהול תיק השקעות עצמאי. האם נגזר עליהם להישאר בחוץ? 

ממש לא. הם יכולים להיכנס לבורסה במספר דרכים, שאחת הבולטות שבהן היא תיק השקעות מנוהל. בתיקי השקעות מנוהלים כספם של המשקיעים מנוהל על ידי מנהלי תיקים מקצועיים, תוך התאמה לנטיית הסיכון של כל לקוח, טווח ההשקעה וכמובן - ניתוח המצב בשווקים ובבורסות בארץ ובעולם. כדי למקסם רווחיות, מנהלי התיקים מקבלים מראש מהלקוח ייפוי כוח לבצע שינויים בזמן אמת בתיקי ההשקעות בהתאם להחלטות של פורום ההשקעות המקצועי בחברה וניתוחים והמלצות של מחלקת האנליזה ומחקר המאקרו. במיטב דש ניהול תיקים*, מנהלי התיקים בעלי ותק מקצועי רב שנים, כך שהם כבר יתנסו במגוון רחב של מצבי השוק המשתנים (כולל מגפה עולמית...), ומגובים בתמיכה מקצועית של מחלקת אנליזה ומחקר גדולה ואיכותית של הקבוצה.

קראו עוד במגזין:

 

 

שינויים ברף הכניסה

איך ייתכן שבמשך שנים תיקי ההשקעות המנוהלים בישראל היו נחלתם של האמידים בלבד? התשובה מורכבת משתי מילים: רף כניסה. עד לאחרונה עמד רף זה על 250-300 אלף שקל לתיק, מה שגרם להם להיות מוצר לגמרי לא נגיש לרוב האוכלוסייה. עם זאת, בשנת 2019, כתוצאה משיפורים טכנולוגיים, כניסתן של חברות פינטק והקלות רגולטוריות, השתנתה התמונה עם השקתם של תיקי השקעות דיגיטליים עם רף כניסה נמוך יותר כדוגמת מיטב דש מנג'ר. במיטב דש מנג'ר נדרש סכום של 25 אלף ₪ בלבד כדי ליהנות משירות מקצועי שהיה מיועד בעבר לבעלי הון גבוה לפחות פי 10 מהרף הנוכחי הנדרש. 

מיטב דש מנג'ר הוא תיק השקעות המנוהל באמצעות קרנות נאמנות, מה שמבטיח פיזור רחב במיוחד והפחתת סיכון בהתאם. קרן נאמנות (Mutual Fund) היא מכשיר פיננסי שמאגד משקיעים לביצוע השקעה משותפת בניירות ערך סחירים. כל קרן מנוהלת על ידי מנהלי השקעות שנקראים מנהלי קרן, ומושקעת בעשרות עד מאות ניירות ערך שונים.

להצטרפות למיטב דש מנג'ר, לחצו כאן>>

נתוני הריבית נלקחו מאתר בנק ישראל boi.org.il. *מיטב דש ניהול תיקים בע"מ. האמור אינו מהווה יעוץ/שיווק השקעות או תחליף לייעוץ/ שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. שירותי ניהול תיקי השקעות בכפוף לחתימה על הסכם על פי דין. אין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. אין באמור משום הצעה או המלצה להחזקת, רכישת או מכירת ניירות ערך או נכס פיננסי או ביצוע כל עסקה בהם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 2 שנים

  מה ההבדל בין מיטב דש מנגר לבין קופת גמל להשקעה. שניהם זה רווחים על הכסף מהשקעות??

 • לפני 3 שנים

  יש לי חשבון מסחר במיטב דש על סך 200000 שח, אני יכול לקבל את הקורס מסחר?

 • לפני 3 שנים

  אחלה דבר, מצטרפת!

 • לפני 3 שנים

  תפסיקו לשלוח לי תשובות ושאלות תנתקו אותי מהדברים האלה אחרת אני תובע אתחם

  • לפני 3 שנים

   שלום זאב,

   אנא שלח לנו פרטים לגבי הרשמתך במייל livingwell@meitavdash.co.il ונסיר אותך מהרישום.

   בברכה,
   מערכת האתר

 • לפני 3 שנים

  פתחתי חשבון ומחכה לראות את האיזור האישי

 • לפני 3 שנים

  האם אפשר להצטרף רק עם 50 אלף בשלב ראשון?

  • לפני 3 שנים

   כן

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: רוצים להצטרף למשקיעים בבורסה - אבל חוששים?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.