תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

צבי סטפק: כך תבחרו מנהל תיק השקעות ותוודאו שהוא עושה עבודה מצוינת

צבי סטפק - מבעלי מיטב דש, מסביר מה כדאי לשאול את בתי ההשקעות לפני בחירת מנהל התיק ואיך ניתן לבדוק אם תשואת תיק ההשקעות שלכם מרשימה או מאכזבת. צפו בסרטון

אני רוצה לפתוח תיק השקעות

ישראלים רבים מתלבטים מה לעשות עם הכסף שהצליחו לחסוך, בעיקר עם זה שנמצא בפק"מ בבנקים ולא עושה למעשה כלום בגלל הריבית האפסית. צבי סטפק - מבעלי מיטב דש, מדבר בסרטון המצורף על ניהול תיקי השקעות ועונה על שאלות כמו: האם הכסף נשאר בבנק או עובר לחברת הניהול? איך בוחרים מנהל תיק השקעות? ואיך בודקים את פעילות מנהל התיקים? צפו בסרטון.

"ניהול התיק בבית השקעות הוא הרבה יותר אקטיבי, לעומת הייעוץ הפאסיבי בבנק. אם, לדוגמא, היועץ לא משיג אותך בטלפון, אז הוא לא יכול לעשות כלום, גם אם חשוב לעשות פעולה מסוימת ברגע זה"

מה זה ניהול תיק השקעות?

סטפק: "ניהול תיקי השקעות זה מסגרת מקצועית שבתי השקעות רבים מציעים ללקוחותיהם. במסגרת המקצועית הזו מנהל תיק ההשקעות, מנהל את התיק שלך לפי מדיניות שסיכמתם עליה מראש. החשבון שלך נשאר בבנק, ואתה כמובן נשאר לקוח של הבנק. הפעילות נעשית דרך החשבון שלך בבנק – פעילות של קנייה ומכירה של ניירות ערך שונים".

"לבית ההשקעות יש מחלקת מחקר שנותנת המלצות למנהלי ההשקעות, מה לקנות, מה למכור, באיזה מחירים וכדומה. אתה כלקוח מקבל את התוצאות של הפעילות הזו באופן שוטף, גם כל פעולה ופעולה בנפרד מהבנק וגם את שווי תיק ההשקעות שלך בכל נקודת זמן שאתה מעוניין לראות אותו". "זה שונה אולי מהאופן שבו אתה פועל כיום, כשאתה מתייעץ עם היועץ בסניף. ליועץ מותר רק לייעץ לך. אתה חייב לתת את הסכמתך או את אי הסכמתך לכל פעולה. ניהול התיק בבית השקעות הוא ניהול הרבה יותר אקטיבי, לעומת הייעוץ הפאסיבי בבנק. אם, לדוגמא, היועץ לא משיג אותך בטלפון, אז הוא לא יכול לעשות שום דבר, גם אם הוא חושב שחשוב מאוד לעשות פעולה מסוימת ברגע זה". 

קראו עוד במגזין:

 

 

איך נכון לבחור מנהל תיק השקעות?

"קודם כל, אני מוכרח לומר - זו משימה לא פשוטה לבחור היום מנהל תיק השקעות, מכיוון שיש מעל 120 חברות שמציעות את השירות הזה. אני מציע ללכת לבית השקעות מוכר, עם שם, מוניטין וניסיון. כאשר תבוא לפגישות בבית ההשקעות, תשאל את השאלות הנכונות. למשל, מה גודל מחלקת המחקר שלכם? כי גוף קטן יכול להיות מקצועי, אבל הוא לא יכול להקיף מחקר על מאות מניות, בישראל ובעולם".

"תתרשם גם מהשירות שאתה מקבל, מהיחס, מההגינות. רצוי גם לשאול בקרב מכריך אם יש אנשים שמנהלים תיק השקעות כזה או אחר, ולהתרשם מהתשובות שלהם. הבחירה לא נגמרת בשלב הזה. הבחירה היא בחירה מתמשכת. כלומר, כל זמן שאותו גוף מנהל את תיק ההשקעות שלך אתה צריך לשים לב לכך שהשירות שאתה מקבל תקין ושהיחס הוגן".

"אם אתה במצב שבו יש לך כמה מיליוני שקלים להשקיע, ולא מאות אלפים, כדאי לך מאוד לשקול לפזר את אותן השקעות בין שניים-שלושה מנהלי השקעות. בצורה כזו תשיג גם פיזור השקעות וגם 'תקנה' את המוחות של כמה מנהלי השקעות, כאשר כל אחד מהם יכול להיות טוב יותר בשנה מסוימת ופחות טוב בשנה אחרת. כך תשיג לא רק פיזור השקעות, אלא גם תוצאות טובות, בהנחה שהלכת לבתי השקעות שמוכיחים את עצמם".

לפתיחת תיק השקעות, לחצו כאן

איך בודקים את פעילות מנהלי התיקים?

"חשוב להבין שיש בבורסה שנים טובות, פושרות וגרועות. כל דבר צריך להיבחן בהתאם למה שקרה באותו זמן בשוק ויחסית למדיניות ההשקעה שלך. אם הצעת להשקיע 100% במניות, תשווה את התיק שלך 50% למדד ת"א 125 בישראל ו-50% למדדים בחו"ל, בעיקר ה- S&P 500, המדד המוביל בארצות הברית. אם השקעת 75% באגרות חוב ו-25% במניות, קח את המדד של אגרות החוב במשקל של 75% ואת מדדי המניות במשקל של 25%. גם בשנה לא טובה, אם מנהל ההשקעות שלך עשה יותר מהתוצאה שתקבל, זה אומר שהוא עשה את העבודה שלו".

"לעומת זאת, ייתכן מצב ששוק המניות עלה חזק מאוד ומנהל ההשקעות שלך עשה תשואה יפה מאוד, אבל הבדיקה תראה שהוא עשה פחות ממה שהיה יכול להשיג. במצב כזה, התוצאות שלו הן פושרות עד מאכזבות. לכן, שוב: המבחן הוא מבחן השוק בהשוואה למדיניות ההשקעות שקבעת, לא התשואה האבסולוטית, אלא התשואה היחסית שהשוק השיג ביחס למדדים הרלוונטיים למדיניות שלך".

רוצים לקרוא עוד בנושא? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים.

האמור אינו מהווה ייעוץ / שיווק השקעות ו /או תחליף לייעוץ / שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין באמור משום הבטחת תשואה.

מתעניינים בפתיחת תיק השקעות? השאירו פרטים
הנני מודע לכך כי המידע שנמסר על-ידי ישמר במאגרי המידע של קבוצת מיטב דש ו/או מי מטעמה (להלן: "הקבוצה"). הנני מאשר למסור את המידע לחברות הקבוצה, בין היתר, לצורכי שיווק ופרסום של מוצרים ושירותים פיננסיים מטעם הקבוצה, בדרך של שירותי דיוור ישיר ובכל אמצעי אלקטרוני אחר. ניתן לחזור מהסכמה זו בכל עת בטלפון 3366*.
אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 4 שנים

  ניפגש במפולת הבאה
  והיא קרובה מתמיד
  השוק על סטרואידים מנופח לאללה

 • לפני 4 שנים

  הסבר סביר ....

  לא עלה נושא השקעת בפוזיציה של מנהל תיק ההשקעות ,

  בתי השקעות גם שותפים בחלק מהחברות ....

  לא עלה נושא תמחור גובה העמלות .... האם בכפוף לרווחים ואו ביחס לגודל התיק ....

  נ.ב - בעבר ביצעתי חקר בנושא הנ"ל .... בחרתי להמשיך עצמאית ,

 • לפני 5 שנים

  הכי טוב? נתן מיליקובסקי!

  • לפני 4 שנים

   איך ניתן להגיע לנתן ....?!

 • לפני 5 שנים

  צבי הענק

 • לפני 5 שנים

  מה דמי הניהול שגובים אצלכם על חצי מיליון בתיק?

  • לפני 5 שנים

   שלום יניב,
   אתה מוזמן להתקשר לטלפון 3366* ונשמח לענות לך על השאלות.

מתעניינים בפתיחת תיק השקעות? השאירו פרטים
הנני מודע לכך כי המידע שנמסר על-ידי ישמר במאגרי המידע של קבוצת מיטב דש ו/או מי מטעמה (להלן: "הקבוצה"). הנני מאשר למסור את המידע לחברות הקבוצה, בין היתר, לצורכי שיווק ופרסום של מוצרים ושירותים פיננסיים מטעם הקבוצה, בדרך של שירותי דיוור ישיר ובכל אמצעי אלקטרוני אחר. ניתן לחזור מהסכמה זו בכל עת בטלפון 3366*.
אתם קוראים: צבי סטפק: כך תבחרו מנהל תיק השקעות ותוודאו שהוא עושה עבודה מצוינת
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.