תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

מעבר בין קרנות פנסיה - לא תאמינו כמה פשוט

אנשים יכולים להחליט על מעבר בין קרנות פנסיה מסיבות מגוונות. הבולטות שבהן הן רצון הלקוח לשדרוג תנאי הפנסיה ומעבר לגוף שנתפס מקצועי יותר, שירותי יותר ואף זול יותר. כל אלו הן סיבות לגיטימיות למעבר בין קרנות פנסיה וכל אחד מאתנו יכול לבצע מעבר שכזה בצורה פשוטה

לעבור או לא לעבור קרן פנסיה? 

אמנם לרבים מאתנו נדמה כי ההחלטה לעבור בין קרנות פנסיה קשה ומסורבלת, בדיוק כפי שקשה לנו להחליט לעזוב את הבנק בו אנו מנהלים את החשבון האישי שלנו או את החברה המבטחת לנו את הרכב או הבית. זהו כוחו של הרגל והוא עלול לעיתים גם לפגוע בנו. לעיתים ברור לנו שאנו לא מרוצים, טעונים בתלונות, אך למרות זאת ההחלטה על מעבר לחברה אחרת מתעכבת ונדחית בגלל שהיא טומנת בחובה אי וודאות וחששות מהליכים בירוקרטיים למיניהם.

ייתכן כי מצב זה נובע מהמידע המועט העומד לרשותנו בנוגע לנושא ספציפי וייתכן כי מדובר במושגים שאינם מוכרים לנו ומעוגנים תחת חוקים מסובכים, על כל פנים חשוב שנבין את הפשטות שבתהליך המעבר בין קרנות פנסיה.

בעולם הפנסיוני, הרגולטור הכיר בקושי הזה כבר לפני מספר שנים והפך את המעבר בין קרנות הפנסיה לתהליך פשוט וקל, כך שכיום ניתן לבחור את קרן הפנסיה שלנו בצורה עצמאית ולהעביר את הכספים והזכויות שצברנו, בקלות ובמהירות בכל רגע תוך שמירה עליהם.

חשוב להבין כי ההחלטה הינה עצמאית שלנו העובדים ולא של המעסיק, והיא ניתנת לשינוי בכל זמן ומקום עבודה, כלומר הכל תלוי אך ורק בנו. הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון, קבע כללים מפורטים המסייעים לבצע העברת כספים בין קרנות פנסיה חדשות. למעשה, נקבעו למעבר בין הקרנות לוחות זמנים ברורים יותר לצד כללי מעבר פשוטים ושקופים, כך שהתהליך הפך לפשוט ונגיש לכל אחד.

איך מבצעים את המעבר בין קרנות פנסיה?

המעבר בין קרנות פנסיה פשוט ומסתכם בשני שלבים. בשלב הראשון יש לבצע פניה או לחברה המנהלת אליה אנו מבקשים לעבור, או לסוכן הביטוח אשר עובד איתה בבקשה להצטרף ולעבור לקרן הפנסיה שבבעלותה. בשלב השני לאחר הפנייה, תבדוק החברה אם הלקוח עומד בתנאי ההצטרפות. במקביל, עלינו להגיש לחברה בקשה להעברת הכספים מהקרן הקודמת.

מיום שליחת טופס הבקשה להעברת הכספים, ההעברה צריכה להתבצע בתוך 21 ימי עסקים. לעומת זאת, במידה ונרצה להתחרט ולבטל את המעבר, ניתן לחתום על הודעת ביטול תוך 18 ימי עסקים מיום הגשת הבקשה הראשונית ולהעבירה לחברה בה בחרנו להמשיך לנהל את הפנסיה שלנו.

חשוב לציין שבמסגרת העברת קרן הפנסיה לא קיים סיכון לכספים שנצברו, ואין תשלומי קנס או היטל מכל סוג שהוא.

רוצים לקבל מידע נוסף קרנות פנסיה? 
הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים בנושא.

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
    רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
    אתם קוראים: מעבר בין קרנות פנסיה - לא תאמינו כמה פשוט
    Website by:

    © 2017 מיטב דש בע”מ
    אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.