תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

הישרדות, החופש הגדול: איך תממנו את הוצאות יולי - אוגוסט?

01/06/2017

החופש הגדול עוד רגע כאן וההוצאות הגדולות אוטוטו מסתערות לכם על הארנק. מה עושים, לוקחים הלוואה? אולי אפשר להסתדר בלי? ואם לוקחים, מה חשוב לדעת לפני שבוחרים הלוואה?

החופש הגדול מתקרב בצעדי ענק, ואתו גל ההוצאות האדיר שמתלווה אליו. קייטנות, צהרונים, בילויים, צ'ופרים, כניסות לבריכה, פה ושם ארטיקים ועוד. ואפילו לפני שדיברנו על יציאה לחופשה משפחתית. וכמו בכל שנה, יתכן שאתם שוב תופתעו מגובה העלויות שהולכות ליפול עליכם (כאלה אנחנו, ההורים, לפעמים נוטים להדחקה ולשכחה).

בשלב ראשון בדקו היטב אם אתם באמת זקוקים להלוואה, או שתוכלו לוותר עליה. זכרו שהלוואה היא התחייבות לטווח ארוך

זו הסיבה שבתקופה הקרובה אתם הולכים לשמוע לא מעט מהבנקים, מחברות האשראי ומגופים נוספים שעוסקים במתן הלוואות. הם כנראה יציפו אתכם בפרסומות שמסבירות מדוע כדאי לכם לקחת הלוואה שתקל עליכם את ההתמודדות עם הוצאות החופשה.

אז לפני שאתם נכנסים לתקופה המאיימת הידועה בכינויה החופש הגדול, ורגע לפני שאתם ממהרים לקבל החלטות משמעותיות ארוכות טווח שישפיעו על מצבכם הפיננסי ואולי אפילו על ההתנהלות והדינמיקה המשפחתית - נעשה קצת סדר בדברים.

אתם באמת צריכים הלוואה?

בשלב ראשון בדקו היטב אם אתם באמת זקוקים להלוואה, או שתוכלו לוותר עליה. זכרו שהלוואה היא התחייבות לטווח ארוך שגורעת מהתקציב השוטף שלכם והמחיר שלה מתבטא בריביות ובעמלות שתדרשו לשלם. חשבו אם תוכלו להסתדר בדרכים חלופיות. אולי תוכלו לצמצם את ההוצאות או לשנות את סדרי העדיפויות למשך תקופה קצרה?

קראו עוד במגזין:

 

ואולי עדיף לשבור תוכנית חיסכון?

אם יש ברשותכם חיסכון או פיקדון כלשהו בבנק, בדקו מה גובה הריבית שהם מניבים. השוו את הריבית מהחיסכון לזו שאתם צפויים לשלם עבור ההלוואה. רוב הסיכויים שתגלו כי הריבית על ההלוואה תהיה גבוהה יותר, מה שעשוי להפוך את נטילת ההלוואה ללא משתלמת. במקרה כזה כדאי לשקול לשבור תוכנית חיסכון במקום לקחת הלוואה.

poll questionאיך אתם מתכוונים להעסיק את הילדים בחופש הגדול?

לוקחים הלוואה? הנה הצ'ק ליסט שלכם

אז חשבתם, שקלתם והחלטתם שהלוואה היא הפתרון הטוב ביותר עבורכם כרגע. מה חשוב לבדוק ולהשוות בין הגופים השונים, לפני שתקפצו על ההצעה הראשונה שתקבלו?

 • בדקו אם אתם זכאים לקבל הלוואה בריבית מועדפת במסגרת השתייכותכם למועדון כלשהו, לארגון צרכנים, למקום עבודה או לסקטור כלשהו. למקומות עבודה רבים יש הסכמים בדבר תנאים מועדפים עם גופים שמעניקים הלוואות, אך העובדים לא תמיד מודעים לכך. הפערים עשויים להיות משמעותיים, לכן כדאי לברר.
 • בדקו מה גובה הריבית שתשלמו על ההלוואה ומהן העמלות האחרות שתתבקשו לשלם, כמו עמלת פתיחת תיק או עמלת פירעון מוקדם במקרה שתרצו לפרוע את ההלוואה לפני תום התקופה.
 • בדקו מה גובה ההחזר החודשי על ההלוואה, האם הוא משתנה עם הזמן והאם תוכלו לעמוד בו בנוסף להוצאות הקבועות והמשתנות שיש לכם. כמו כן, מומלץ לבדוק מהי הסנקציה על אי עמידה בתשלומים למשך תקופה מסוימת.

פתרון מחוץ למסגרת

אז אם החלטתם שאתם רוצים לקחת הלוואה ובדקתם את התנאים שמוצעים לכם, זה הזמן לעשות היכרות עם הלוואה מסוג אחר – הלוואה חוץ בנקאית. הלוואה כזאת לא תשפיע על מסגרת האשראי שלכם בבנק או בכרטיס האשראי.

כאן נכנסת לתמונה ELOAN מקבוצת מיטב דש, שמציעה הלוואות חוץ בנקאיות בתנאים אטרקטיביים, בזמן קצר ובתהליך אינטרנטי. כל בקשה נבדקת באופן דיגיטלי בתוך 15 דקות בלבד. אין צורך לחכות בתור אינסופי בבנק ולחתום על ערימות של מסמכים מלאים בכתב קטן וצפוף. למעשה אין צורך לצאת מהבית כדי לקבל הלוואה מ-ELOAN.

החברה מעמידה אשראי של עד 60,000 שקלים בפריסה של עד חמש שנים. יותר מ-20,000 איש כבר הגישו בקשות לקבלת אשראי מ-ELOAN, ואלפים נענו בחיוב ונהנו מהלוואות שלא משפיעות על מסגרת האשראי.

האמור במאמר הינו תוכן פרסומי מטעם חברת אי-לון הלוואות 2012 בע"מ. קביעת הריבית, בגין ההלוואה, תלויה בדירוג האשראי שיקבע בעת בקשת ההלוואה בהתאם לשיקול דעת החברה ובכפוף להוראות כל דין. הריבית השנתית המקסימלית הינה 12.95%. אי - עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. הענקת ההלוואה מותנית בחתימה על הסכם הלוואה. אין בתשואות עבר של הלוואות כדי להעיד, באופן כלשהו, על השגה תשואה עתידית כלשהי. כמו כן, אין באמור במידע המוצג לעיל משום התחייבות ו/או הבטחה כלשהי ביחס לתשואות העתיד. כתובתנו: בר כוכבא 21, בני ברק. הלוואות ניתנות לתקופה של 6 עד 60 חודשים. הריבית המינימלית הינה 3.6% והמקסימלית הינה 12.95%. במקרה של תשלום מאוחר על הלווה חלים החיובים הבאים: הודעה על פיגור בתשלום – 53 ₪. הודעה שניה בדואר רשום/שליח – 85 ₪. טיפול בגבייה – 250 ₪. במקרה של הליכי הוצאה לפועל והליכים משפטיים אחרים. על פי כללי לשכת עו"ד. המחשה של סך העלות הכוללת של ההלוואה: בהלוואה על סך של 30,000 ש"ח לתקופה של 36 חודשים בריבית כוללת של 8%, ההחזר החודשי יהיה כ- 940.09 ש"ח וסך כל עלות האשראי בהלוואה יהיה כ- 3843.27 ש"ח.

מלאו פרטים בטופס ובדקו זכאותכם להלוואה חוץ בנקאית באופן מיידי!
הנני מודע לכך כי המידע שנמסר על-ידי ישמר במאגרי המידע של קבוצת מיטב דש ו/או מי מטעמה (להלן: "הקבוצה"). הנני מאשר למסור את המידע לחברות הקבוצה, בין היתר, לצורכי שיווק ופרסום של מוצרים ושירותים פיננסיים מטעם הקבוצה, בדרך של שירותי דיוור ישיר ובכל אמצעי אלקטרוני אחר. ניתן לחזור מהסכמה זו בכל עת בטלפון 3366*.
אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 7 שנים

  צודקת לגמרי. אני אמנם לא בכל שנה אבל בהחלט סוגר כמה חודשים טובים מראש לפני כל חופשה

 • לפני 7 שנים

  ככל שתתעוררו מוקדם יותר ותתכננו מראש, כך עלות חופשה בחודשי הקיץ תהיה זולה יותר.
  כל שנה אני סוגרת לפחות חצי שנה מראש את החופשה שלנו וזה מוזיל אותה באלפי שקלים

מלאו פרטים בטופס ובדקו זכאותכם להלוואה חוץ בנקאית באופן מיידי!
הנני מודע לכך כי המידע שנמסר על-ידי ישמר במאגרי המידע של קבוצת מיטב דש ו/או מי מטעמה (להלן: "הקבוצה"). הנני מאשר למסור את המידע לחברות הקבוצה, בין היתר, לצורכי שיווק ופרסום של מוצרים ושירותים פיננסיים מטעם הקבוצה, בדרך של שירותי דיוור ישיר ובכל אמצעי אלקטרוני אחר. ניתן לחזור מהסכמה זו בכל עת בטלפון 3366*.
אתם קוראים: הישרדות, החופש הגדול: איך תממנו את הוצאות יולי - אוגוסט?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.